Referandumdan Evet Çıkarsa Mucize Olur

Bu konuyu okuyanlar

7.43

Müdavim
Reaksiyon puanı
332
Cumhurbaşkanlığı seçiminde "bu, başkanlık seçimlerine milleti alıştırmaktan başka bir şey değil" diye yorum yazmıştım foruma, moderatörün bir anında silmişti. Şimdi geldiğimiz nokta tam olarak burası.

[Fi]Lounge

Asistan
Reaksiyon puanı
114
adam arka sayfada cumhurbaşkanına hakaret etmiş moderatör de beğenmiş. raporladım, el atılır heralde.
Anasına bacısına çoluğuna çocuğuna küfür etmedim. Sen hakeret görmemişsin. Yazıklar olsun kelimesini hakeret olarak görüyorsan daha fazla diyecek bir şey bulamıyorum...
--- Gönderi Güncellendi ---
Evet beğendim. Ve o yazıda cumhurbaşkanına da hakaret yok. Sadece "Yazıklar olsun tayyipe" yazıyor. Burada bir hakaret yok. Moderatorum diye beğenme hakkım da mı yok acaba?
--- Gönderi Güncellendi ---

Bu ülkede adalet yok, insan hakkı yok. Kimsenin fikrine kimsenin saygısı da yok. Ya şakşakçı olursun susarsın, ya da konuşur vatan haini olursun. Fikrini açıklarsan da ekmeğinden olursun.
Haklısın kardeşim...

SmokeXD

Dekan
Reaksiyon puanı
1,877
MHP destek vermeseydi gerçekten de Evet çıkması mucize idi lakin şimdi Hayır çıkması mucize olabilir.

Taban mevzuya öyle bakmıyor. Hayırcı milliyetçiler ağır basacak diye tahmin ediyorum. Onlar da mevzunun tek adam olduğunun farkında Bahçeliye niye güvensinler.

piluvv

Öğrenci
Reaksiyon puanı
68
Diktatörü sandıkta seçecek bir ülke olarak tarihe geçeriz artık. Ne içiyorsunuz beyler, nasıl bir kafa var sizde anlamıyorum. Dünyanın neresinde görülmüş halka sorularak diktatör seçildiği, hangi anayasaya değişikliği ile tek adamlığa geçilmiş? Tek parti döneminde değiliz.

Bırakın bu paranoyayı artık. 'tek adam' seçimle gelip seçimle gidecek. Bu adamlara %34 ü de %49 u da bu millet verdi. Yeri geldi %40 verdi ki kendilerine gelmeleri için güzel bir halk ayarıydı bu Geçmişte bu millet abuk subuk siyaseti nasıl ki sandıkta alaşağı ettiyse, o korktuğunuz tek adamı da indirir rahat olun. Korkmayın demokrasiden, Cumhuriyet'ten. Halk kendi kendini yönetiyor işte daha ne?

Ben Kenobi

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,155
Bu iki sayfaya baktığımda sizden başka kimse diktatör kelimesi kullanmadı.
Nitekim diktatör kelimesi ağır bir kelime.
Siz niyet okuyuculuğu yapmaktasınız.
Bunu yaparken de sizin niyetinizin bozuk olduğu aşikardır.
Ayrıca kelimelerinizden hor görme akmakta.

Niyet okuyuculuğu yapılarak geçmişte de Anadolu'nun birçok vatan evladı Ergekon'da, Balyoz'da süründürülmüştü.
Artık bundan vazgeçin.
Zalimlerden olmayın.
Misal Saadet Partisi başkanlığa karşı olan bir parti değil.
Ama kuvvetler ayrılığı ilkesine yeteri kadar özen gösterilmediğini iddia etmekteler, tıpkı bizim gibi.
Bu yüzden hayır oyu kullanacaklar.

Kimsenin cumhuriyetten de demokrasiden de korktuğu yok.
Nitekim korkanlar kapalı oylama olması gerekirken zalimlikle açık oya zorlayanlardır.
Millet ne derse zaten o olur.
Bugüne kadar kim milletin kararına itiraz etti.
Ana muhalefet partisi dahi sırf sizin manipülasyonlarınıza fırsat vermemek için AYM'ye başvurmadı.
Siz ancak kendi kendinize gelin güvey olmaktasınız.

Burada kendi görüşlerimizi dile getirmek dışında birşey yapmıyoruz.
Rahatsız olmanızı gerektirecek bir durum yok vesselam.

Son düzenleme:

piluvv

Öğrenci
Reaksiyon puanı
68
O zaman şu tek adamlık ezberini bırakın.

samett61

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
O zaman şu tek adamlık ezberini bırakın.

Kardeş demokrasiden bahsediyorsunda kendin uygulamıyorsun malesef. Bu ülke özgür bir ülke herkes kafasına yatan oyu kullanacakdır. Kimseye emir cümlesiyle hitap edemezsin. Senin burada konuşmanda ''Evet'' diyecek kesimin karar değiştireceğini de zannetmiyorum. Yorma kendini bence.

piluvv

Öğrenci
Reaksiyon puanı
68
Yeminle söylüyorum dünyanın en değişik milletiyiz.
Levyeyle uçak düşürmeye kalkan,tanklara tokat atan,
helikoptere kafa atanlar bizde.
Bu Millet hiç kimseye benzemiyor.
Diktatörümüzün bile eşi benzeri yok dünyada.
Bir kaç anayasa maddesini değiştirmek için bile,
Meydan meydan dolaşıp halkı ikna etmeye uğraşıyor.
Halbuki ne gerek var yorulmaya,zahmet çekmeye.
Tir tir titriyor insanlar senin korkundan!,değiştirdim de olsun bitsin.
Haa itiraz edenmi var,kur İstiklal mahkemelerini
sallandır 15-20 bin kişiyi,ortalık sütliman olur.
Dedim ya diktatörümüz bile bir değişik
Şenlikli bir milletiz neme lazım...

Alıntı

piluvv

Öğrenci
Reaksiyon puanı
68
Yukarıdaki mesajdan dolayı ceza aldım. Huzur bozmuşuz. Sayın yönetim kusura bakmayın da moderator değil reyon görevlisi almışsınız. Böyle yönetim, böyle adalet olmaz. Yönetimin dünya görüşüne göre konuşacaksak ya bu konuların konuşulmasını müsaade etmeyin ya da mesajları bize iletin biz burada copy paste yapalım.

Sözde yöneticiler olayı kişiselleştirip intikam duygusuyla hareket etmekteler. Aldığım uyarı da ceza da bu minvalde yapılmış "aksiyonlar"

Birilerini diktatör damgasıyla yaftalarken, forum yönetimi kendi diktatoryasını karşıt görüşlü üyelere babalar gibi uyguluyor.

Ama merak etmeyin bu süreçte de bundan sonra da ne bu forumda ne de ülkede insanları susturamayacaksınız artık. O devirler geride kaldı.

kadirirdem

Müdavim
Reaksiyon puanı
708
Yukarıdaki mesajdan dolayı ceza aldım. Huzur bozmuşuz. Sayın yönetim kusura bakmayın da moderator değil reyon görevlisi almışsınız. Böyle yönetim, böyle adalet olmaz. Yönetimin dünya görüşüne göre konuşacaksak ya bu konuların konuşulmasını müsaade etmeyin ya da mesajları bize iletin biz burada copy paste yapalım.

Sözde yöneticiler olayı kişiselleştirip intikam duygusuyla hareket etmekteler. Aldığım uyarı da ceza da bu minvalde yapılmış "aksiyonlar"

Birilerini diktatör damgasıyla yaftalarken, forum yönetimi kendi diktatoryasını karşıt görüşlü üyelere babalar gibi uyguluyor.

Ama merak etmeyin bu süreçte de bundan sonra da ne bu forumda ne de ülkede insanları susturamayacaksınız artık. O devirler geride kaldı.
Bende DH Forumda 7 gün ceza aldım.Olay senin olayla aynı , Yönetimde'ki arkadaşın kişisel olarak yazdıklarım işine gelmediği için(ortada ceza alacak bir şey yok.) direk cezayı bastı.İtiraz ettim ama nafile bırak Forum onların olsun ,Kimin ne olduğunu herkes biliyor bunlar ellerinden bir şey gelmedikleri için karın sancılarını bize yansıtıyorlar.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
inşAllah Hayır çıkar da görürsünüz Demokrasi neymiş...

jomily

Doçent
Reaksiyon puanı
20
Cumhurbaşkanlığı seçiminde Recep Tayyip Erdoğan'ın aldığı oy oranı(%51.79) kadar Evet çıkacağını düşünüyorum

Bepob

Müdavim
Reaksiyon puanı
302
Önümüzde ki 2 ay süre içerisinde hiç tahmin etmediğimiz olaylar görebiliriz.Gerek anketler gerek seçimler vs..Ben şaşırtıcı farklı olayların yaşanacağını tahmin ediyorum

MoMoLa

Asistan
Reaksiyon puanı
50
Devletin her kurumunu ele geçirmiş iktidarın olduğu memlekette hayır çıkması mucizedir. En basitinden YSK neden reisi cumhurun diplomasını göster(e)medi.

fragger

Exemplary Сasual Dating Genuine Females
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,060
download (5).jpg

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
Herşey olabilir. Röportajlara bakım az, adam evet mi hayır mı diyeceksiniz diyor cevap veren şahıs aynen şöyle diyor. Hukumet ne diyin derlerse biz onu deriz diyor. Yani ne yaptığından haberi yok adamın. Bu kafada olan o kadar çok kişi var ki inanamazsınız. Maddeleri okuyup kendi şahsi fikirleriyle oy kullansalar sonuç ortada da neyse.

fragger

Cezalı
Reaksiyon puanı
3,060
Herşey olabilir. Röportajlara bakım az, adam evet mi hayır mı diyeceksiniz diyor cevap veren şahıs aynen şöyle diyor. Hukumet ne diyin derlerse biz onu deriz diyor. Yani ne yaptığından haberi yok adamın. Bu kafada olan o kadar çok kişi var ki inanamazsınız. Maddeleri okuyup kendi şahsi fikirleriyle oy kullansalar sonuç ortada da neyse.

Şuana kadar izlediğim videolarda evet diyenlerle hayır diyenler arasında çok büyük bir fark var ki oda şöyle, evet diyenler genel olarak senin dediğin gibi, RTE için AKP için evet dediğini, teröristler hayır dediği için evet dediğini söylüyor çoğu maddeleri bilmiyor fakat hayır diyenler adam neden hayır dediğini neye karşı olduğunu niçin mantıksız geldiğini herşeyini detaylı maddeleri belirterek anlatılıyor. Tekrar bu dediğimi hatırlatıyorum; "
Oy pusulasının altına bir tane CAPTCHA ekleyip, türkiyenin başkentini veya 4+4 işleminin sonucunu sorsalar neredeyse ülkenin %50'sinin oyu geçersiz sayılır :)
"

Aedon

Müdavim
Reaksiyon puanı
330
Bazıları da sadece nefretten dolayı hayır diyor onları da unutmamak lazım. Şahsen ben hayır diyorum ama evet diyen çok bilgili akademisyen tanıdıklarım da var. Ülkenin yarısına evet dediği için gerizekalı damgası vurmaya gerek yok.

fragger

Cezalı
Reaksiyon puanı
3,060
Yazdığımı dikkatli okumanı öneririm, izlediğim videolardan insanlardan bahsediyorum

Aedon

Müdavim
Reaksiyon puanı
330
Bende senden bahsetmiyorum zaten. Birkaç konuda daha bununla ilgili birşeyler yazanlar vardı, onun için yazma gereği duydum.

fragger

Cezalı
Reaksiyon puanı
3,060
Tamam benim mesajımda aklında bulunması için yazdım sıkıntı yok ;)

Hüsrev ŞAhin

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
46
Hayır diyen bilinçli !! vatandaşı izleyelim şimdi de. Madde madde ! niye hayır dediklerini açıklıyorlar. :D

Son mesajlar