Redmi note 8 pro

Bu konuyu okuyanlar

TheTruthHurts

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,139
Pubgde HDR grafikte 60fps limitli oynamak birkaç oyuncu telefonu hariç tüm telefonları rahat 40+ dereceye getirebiliyor.

Bu orta segment işlemcilere göre bu ısı normal diyebilirim.

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375
Pubgde HDR grafikte 60fps limitli oynamak birkaç oyuncu telefonu hariç tüm telefonları rahat 40+ dereceye getirebiliyor.

Peki sence bu mtk işlemcili redmi note 8pro'nun gideri varmı? Orta grafik ayarlı oyunlar oynuyorum mesela god of olympus gibi strateji oyunları bu cihaz üzermi orta ve uzun vade de.

TheTruthHurts

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,139
ahhh ah huawei o işlemciyi p30 lite'ye koymadı şimdi nereye koyacaksa artık. Honor 9x'in kamera bokeh işine girince bitiyor onu düzgün yapsalar yine yazılım güncelemme boşver deyip alırdım.
Kirin 710 gibi bunu da birsürü orta segmentlerine koysalar iyi olur çünkü bu işlemci cidden orta segmente göre çok iyi.

mehmet0228

Asistan
Reaksiyon puanı
66

rn8 pro'nun önde 47 arkada 50 derecesi mi yoksa mi9t'nin önde 47 arkada 45 derecesi mi? Ya ben alır oynarsam düşüğün bir üstüne getirir 30-45 dakika oynarım zaten. Telefonu o kadar ısıtmak iş değil.

TheTruthHurts

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,139
Peki sence bu mtk işlemcili redmi note 8pro'nun gideri varmı? Orta grafik ayarlı oyunlar oynuyorum mesela god of olympus gibi strateji oyunları bu cihaz üzermi orta ve uzun vade de.
Stratejik,rpg tip oyunlardan nefret ederim. Hem de o oyunu hiç duymadım ondan grafik ağırlığını tam bilmiyorum. Dediğin gibi orta seviyedeyse herhangi yeni işlemcili orta segment cihaz uyar diye düşünüyorum.

TheTruthHurts

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,139
rn8 pro'nun önde 47 arkada 50 derecesi mi yoksa mi9t'nin önde 47 arkada 45 derecesi mi? Ya ben alır oynarsam düşüğün bir üstüne getirir 30-45 dakika oynarım zaten. Telefonu o kadar ısıtmak iş değil.
İkisi.

Orta segmentte hdr grafikte 60fps limitle oynamak çok kötü bir fikir. Oynanacaksa en düşük grafikte 60fps limitle oynanmalı

Zaten bildiğim kadar tüm orta segmentlerde hdr grafikte 60fps alamıyorsun. Onu yapmak için konfigürasyonu modifiye etmen gerekir

Son düzenleme:

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375
Stratejik,rpg tip oyunlardan nefret ederim. Hem de o oyunu hiç duymadım ondan grafik ağırlığını tam bilmiyorum. Dediğin gibi orta seviyedeyse herhangi yeni işlemcili orta segment cihaz uyar diye düşünüyorum.

Strateji derken bu satranç gibi bir şey değil ama. :)

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375
İkisi.

Orta segmentte hdr grafikte 60fps limitle oynamak çok kötü bir fikir. Oynanacaksa en düşük grafikte 50fps limitle oynanmalı

Zaten bildiğim kadar tüm orta segmentlerde hdr grafikte 60fps alamıyorsun. Onu yapmak için konfigürasyonu modifiye etmen gerekir

Tarzın fortnite gibi çevrimiçi kapışmalı oyunlar herhalde seni ancak bilgisayar yada ipad veya iphone 11 gibi şeyler keser hocam. :))

TheTruthHurts

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,139
Tarzın fortnite gibi çevrimiçi kapışmalı oyunlar herhalde seni ancak bilgisayar yada ipad veya iphone 11 gibi şeyler keser hocam. :))
Pubg oynardım sıkıcı geldi. Fortnite hayatta oynamayacağım bir oyundur ama mobil sürümü cihazın işlemcisini test etmek için çok güzel. Performansa çok önem veririm ondan o tip cihazlar elbette beni kesecek :D

Fps oyunları hariç world of tanks blitz de oynarım. Onda strateji önemli ama o oyundaki takım arkadaşların mal olunca ona gerek kalmıyor :)

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375
Yinede söyleyesim geldi. O dediğin oyuna baktım grafikte hiç zorlayıcı gelmedi.

Valla başta öyle ama 100level filan olunca oyun başladığında yani esas olarak elimdeki çöküyor resmen şimdi birde orta segment cihaza geçince sıkıntı olmasın istiyorum biliyorsun aldım mı bir tane alacağım. Bağlantıyıda kurmuyor mesela elimdeki savaşlarda. :( yüklemede takılı kalıyor. telefon bu arada huawei y5 2018 dandik bir şey ama geçilecek cihazda orta segment. Ben en iyisi sağlam ata oynayayım diyorum v30plus risksiz. :/
Mesaj otomatik birleştirildi:

Pubg oynardım sıkıcı geldi. Fortnite hayatta oynamayacağım bir oyundur ama mobil sürümü cihazın işlemcisini test etmek için çok güzel. Performansa çok önem veririm ondan o tip cihazlar elbette beni kesecek :D

Fps oyunları hariç world of tanks blitz de oynarım. Onda strateji önemli ama o oyundaki takım arkadaşların mal olunca ona gerek kalmıyor :)

Aynen benimde oynadığım tank oyunu vardı belki aynı oyundan bahsediyoruz. Ya ne var biliyormusun geliştiriyorum hesabı bakıyorum alet deyim yerindeyse salaklaşıyor kalkıp siliyorum bu biraz koyuyor. :(

Hatırladım iron force efsane oyun tank'a nitro itemi ekleniyor filan. :D manyak güzel bir şey. :D

TheTruthHurts

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,139
Valla başta öyle ama 100level filan olunca oyun başladığında yani esas olarak elimdeki çöküyor resmen şimdi birde orta segment cihaza geçince sıkıntı olmasın istiyorum biliyorsun aldım mı bir tane alacağım. Bağlantıyıda kurmuyor mesela elimdeki savaşlarda. :( yüklemede takılı kalıyor. telefon bu arada huawei y5 2018 dandik bir şey ama geçilecek cihazda orta segment. Ben en iyisi sağlam ata oynayayım diyorum v30plus risksiz. :/
Hocam siz hangi telefonu kullanıyordunuz?

Eğer v30 alabilirseniz ve güncelleme konusu önemli değilse direk alın derim. Sd835 sizi asla üzmez

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375
Hocam siz hangi telefonu kullanıyordunuz?

Eğer v30 alabilirseniz ve güncelleme konusu önemli değilse direk alın derim. Sd835 seni asla üzmez

Eyvallah kardeşim güncelleme şöyle önemli uzun süre kullanacağım uygulama desteği kesilmesin optimizasyon sıkıntısı çekmeyeyim diyorum. Bir s3 neo var birde y5 2018 ikisini birbirine çarp adam gibi bir alet çıkmaz. Y5 2018'i ben almadım. Biliyorum sd835 çok güçlü şimdiki orta segmentleri cebinden çıkarır ama güncellik olmayınca.
Sıkıntı birde şu aslında bir sene içinde ortada güncel 16/9 format telefon kalmayacak hepsi 18/9-19/9 filan uygulamalar bunlara uyarlanırsa hop kalırız. :D Lg v30+ 16/9 formatlı ekrana sahip.

TheTruthHurts

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,139
Eyvallah kardeşim güncelleme şöyle önemli uzun süre kullanacağım uygulama desteği kesilmesin optimizasyon sıkıntısı çekmeyeyim diyorum. Bir s3 neo var birde y5 2018 ikisini birbirine çarp adam gibi bir alet çıkmaz. Y5 2018'i ben almadım. Biliyorum sd835 çok güçlü şimdiki orta segmentleri cebinden çıkarır ama güncellik olmayınca.
Sıkıntı birde şu aslında bir sene içinde ortada güncel 16/9 format telefon kalmayacak hepsi 18/9-19/9 filan uygulamalar bunlara uyarlanırsa hop kalırız. :D Lg v30+ 16/9 formatlı ekrana sahip.
Format konusunda kafanı çok yorma derim. Şahsen birkaç yılda 16:9 direk kesilmeyecek. Eski ama yinede kullanılabilecek 16:9 formata sahip telefonlar var. Bundan dolayı geliştiricilerin desteği keseceğini sanmıyorum.

Güncelleme önemliyse ve dediğin gibi sadece o tip oyunlar oynuyorsan note 8 gibi bir orta segment işini görür.

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375
Format konusunda kafanı çok yorma derim. Şahsen birkaç yılda 16:9 direk kesilmeyecek. Eski ama yinede kullanılabilecek 16:9 formata sahip telefonlar var. Bundan dolayı geliştiricilerin desteği keseceğini sanmıyorum.

Güncelleme önemliyse ve dediğin gibi sadece o tip oyunlar oynuyorsan note 8 gibi bir orta segment işini görür.

Teşekkürler bakalım hangisine karar vereceğim. Bir sürpriz cihaz bekliyorum bende. :)

mehmet0228

Asistan
Reaksiyon puanı
66
Teşekkürler bakalım hangisine karar vereceğim. Bir sürpriz cihaz bekliyorum bende. :)
Reyis valla redmi note 8 pro, telefonu alacağım sıra 2500-2600 civarı olursa büyük ihtimal alırım gibi geliyor. Gerçi Honor 9x fiyatı, ilk koydukları fiyatı değiştirmelerinde büyük etkisi olacak. Bir de Avrupa'da normal redmi note 8 fiyatı açıklanmadı. Acaba satmayacaklar mı ki? (Redmi note 7 satıyoruz zaten deyip.) Valla ne yalan söyleyeyim 3000 TL'nin üstünü telefona vermeye hafiften gocunuyordum. İyi fiyata gelirse ilaç gibi olur. Avrupa fiyatına göre bir hesap yapayım yatmadan önce.

260 euro onlara ise 270 dolara bize satarlar. 270*5,68(dolar kuru)=1543TL 1543*1,77(vergi çarpanı)=2731 TL. 2750'ye de bize satarlar arada indirimle filan 2500'ü görür. Ulen Ankara'ya evofone, mi store açsa yanında bir de eşantiyon da kapardım ya neyse ben yatıyım. :D

astegon

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,361
Reyis valla redmi note 8 pro, telefonu alacağım sıra 2500-2600 civarı olursa büyük ihtimal alırım gibi geliyor. Gerçi Honor 9x fiyatı, ilk koydukları fiyatı değiştirmelerinde büyük etkisi olacak. Bir de Avrupa'da normal redmi note 8 fiyatı açıklanmadı. Acaba satmayacaklar mı ki? (Redmi note 7 satıyoruz zaten deyip.) Valla ne yalan söyleyeyim 3000 TL'nin üstünü telefona vermeye hafiften gocunuyordum. İyi fiyata gelirse ilaç gibi olur. Avrupa fiyatına göre bir hesap yapayım yatmadan önce.

260 euro onlara ise 270 dolara bize satarlar. 270*5,68(dolar kuru)=1543TL 1543*1,77(vergi çarpanı)=2731 TL. 2750'ye de bize satarlar arada indirimle filan 2500'ü görür. Ulen Ankara'ya evofone, mi store açsa yanında bir de eşantiyon da kapardım ya neyse ben yatıyım. :D

Ekim ayına Mi Store açıyor Evofone. Bilginiz olsun.

Bu arada G90T'de Mali G76 var sanırım

Webhead

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
O değerler o işlemciye göre normalden biraz kötü. İşlemci zorlanırsa bu değerleri bekliyordum zaten. Ama yinede kirin810 çok daha iyi bir iş yapmış
Hocam lütfen bana Kirin 810'u hatırlatmayın acım büyük biliyorsunuz

Tam yerini bilmiyorum. Ama ekim ayı deniyor.
Ankara'ya açsın bari hep İstanbul İzmir nereye kadar

Hocam sonunda kararımı verdim ben Mİ9T istiyorum bu da size hands-on olarak çektiğim fotolar
Ayrıca ekran boyutu bana çok ideal geldi telefona aşık oldum diyebilirim bu arada fotoyu teknosa'da çektim ve fiyatı 3700 tl buna 3700 tl vereceğime ithalatçı garantili 2700'e alırım daha iyi
Mavi rengini almak istiyorum
mi9t.jpeg
mi9t 2.jpeg

Son düzenleme:

mehmet0228

Asistan
Reaksiyon puanı
66
Hocam lütfen bana Kirin 810'u hatırlatmayın acım büyük biliyorsunuz

Ankara'ya açsın bari hep İstanbul İzmir nereye kadar

Hocam sonunda kararımı verdim ben Mİ9T istiyorum bu da size hands-on olarak çektiğim fotolar
Ayrıca ekran boyutu bana çok ideal geldi telefona aşık oldum diyebilirim bu arada fotoyu teknosa'da çektim ve fiyatı 3700 tl buna 3700 tl vereceğime ithalatçı garantili 2700'e alırım daha iyi
Mavi rengini almak istiyorum
Ekli dosyayı görüntüle 79010Ekli dosyayı görüntüle 79011
Alttaki fotoğrafta 5s'in yansımasından 5s'in çaresizliğini görebiliyorum.

Tam yerini bilmiyorum. Ama ekim ayı deniyor.
Ankara'ya açacak olsalar ifşa olurdu sanki.

70441054_456086165004258_871313302305636352_n.png
Bir de böyle bir şey olduydu gerçi hiç belli olmaz. İnşallah Ankara'yadır ve işimi en iyi şekilde görecek bir zamanda açılır.

Son düzenleyen moderatör:

Webhead

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547

alttaki fotoya baktım 5s yansıması göremedim
bu telefon Oppo Reno ön kamerasını test edeyim dedim işte şimdi 5s'in çaresizliğini görebilirsiniz 5 sene iyi dayandı bana :p:p:p:p
front camera.jpeg

Ekli dosyayı görüntüle 79015 Bir de böyle bir şey olduydu gerçi hiç belli olmaz. İnşallah Ankara'yadır ve işimi en iyi şekilde görecek bir zamanda açılır.
ben pilav yapma makinesini merak ediyorum

mehmet0228

Asistan
Reaksiyon puanı
66
bu telefon Oppo Reno ön kamerasını test edeyim dedim işte şimdi 5s'in çaresizliğini görebilirsiniz 5 sene iyi dayandı bana :p:p:p:p
Ekli dosyayı görüntüle 79014
Kameranın ssol tarafında görünüyor tabi ben pc'den bakıyorum.
O değil de daha demin foto attım. adamın ismini neyim kapatıyım öyle paylaşayım dedim. Kapatılmamış halini de ek olarak paylaşmışım ona gülüyorum ve düzenlenmiyor gönderi.

astegon

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,361

Ekli dosyayı görüntüle 79015 Bir de böyle bir şey olduydu gerçi hiç belli olmaz. İnşallah Ankara'yadır ve işimi en iyi şekilde görecek bir zamanda açılır.

Hocam Ankara kesin. Ama Ekim ayı denmişti önce. Şimdi ne oldu bilemiyorum. Bu bilgi temmuz sonu gibi sabitti. Evofone uzun zamandır AVM'lerle görüşüyor.

mehmet0228

Asistan
Reaksiyon puanı
66
Ekli dosyayı görüntüle 79014

ben pilav yapma makinesini merak ediyorum
pilav üstü kavurma yapabiliyorsa neden olmasın :D

mehmet0228

Asistan
Reaksiyon puanı
66
onu yapıyor mu bilmiyorum mi store'daki görevliye sormak gerek bir de bugün teknosa'da adamın biri gelip beni görevli zannetti 2 kere benden özür diledi
sakal yok, tişört de düz ve yakalıysa gayet olabilecek bir şey. Adam ne utanmıştır yalnız.

Webhead

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
sakal yok, tişört de düz ve yakalıysa gayet olabilecek bir şey. Adam ne utanmıştır yalnız.
Ben baby face'im hocam :p :p :p :p
Bu arada üzerimde beyaz v yaka t shirt vardı
hocam dedim ya 2 kere çok pardon afedersiniz dedi