Redmi Note 7 mi yoksa Mi A3 mü?

Bu konuyu okuyanlar

bugraatas

Öğrenci
Reaksiyon puanı
28
Hangisini önerirsiniz? Aradaki 150 TL farkı vermeye değer mi A3 için? A3, Android One sistemine sahip; Note 7, MIUI kullanıyor. Kamera olarak A3 daha iyi. Pil olarak, 30 mAh daha fazla pili var A3'ün. Nedenleriyle açıklarsanız, çok sevinirim. 4-5 yıl kullanacağım, bir sıkıntı olmazsa. Başka önerileriniz varsa alabilirim fakat kıstasım bunlar.
Teşekkürler.

bugraatas

Öğrenci
Reaksiyon puanı
28
1-Pil performansları aynı. 30 mah dediğiniz şey %1 bile etmiyor.

2-Bu telefonlardan hangisini tercih ederseniz edin 5 yıl kullanamazsınız.

3- Mi A3'ün ekranı 720p.
1- Note 7, 8-9 saat ekran süresi verirken, A3 12-13 saati bulabiliyor yoğun kullanımda. Sistemle ilgili ve ekran çözünürlüğüyle alakalı.
2- Galaxy J5 (2015) kullanıyorum ve 4 seneyi doldurdum.
3- Ekranın 720p olduğunu biliyorum fakat bazı insanlar, ekranın süper amoled ekran olduğunu ve telefonun çözünürlükten ötürü bir dezavantaj oluşturmadığını öne sürüyorlar. Biraz kararsızım o yüzden. Note 7 kullanan insanlarda ghost screen sorunu yaşayan çok insan gördüm. Babam kullanıyor fakat onda olmadı. Emin değilim.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Katılıyorum, biraz bekleyip RN8 alınsa daha mantıklı olur bence.
O telefonun garantisiz, vergisiz ülkeye girişi 2 bin TL olacak deniliyor. Eklendiği zaman 2.5 bin TL'yi aşar. Çıkabileceğim maksimum değer, 2 bin TL.

The Cyclist

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,906
1- Note 7, 8-9 saat ekran süresi verirken, A3 12-13 saati bulabiliyor yoğun kullanımda. Sistemle ilgili ve ekran çözünürlüğüyle alakalı.
2- Galaxy J5 (2015) kullanıyorum ve 4 seneyi doldurdum.
3- Ekranın 720p olduğunu biliyorum fakat bazı insanlar, ekranın süper amoled ekran olduğunu ve telefonun çözünürlükten ötürü bir dezavantaj oluşturmadığını öne sürüyorlar. Biraz kararsızım o yüzden. Note 7 kullanan insanlarda ghost screen sorunu yaşayan çok insan gördüm. Babam kullanıyor fakat onda olmadı. Emin değilim.
Mesaj otomatik birleştirildi:

O telefonun garantisiz, vergisiz ülkeye girişi 2 bin TL olacak deniliyor. Eklendiği zaman 2.5 bin TL'yi aşar. Çıkabileceğim maksimum değer, 2 bin TL.

2200 civarına çıkacağını düşünüyorum, bence 200tl’ye değicek bir cihaz. İthalatçı garantili Realme 3 Pro’ya da bakabilirsiniz.

Emir Aydın

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,635
Nasıl bir can sıkma durumundan bahsettiğinizi öğrenebilir miyim?
Yanlış anlaşılmasın,direkt olarak bir deneyimim olmadı.Ama saf android arayüzlü telefon kullanan tanıdıklarımdan hoşlarına gitmediklerini duymuştum.Ha artıları var mı var mis gibi ama miui,flyme ya da emui ile daha hoş bir arayüze sahip olabilirsin.Karar senin :)(Yararlarını internetten araştırabilirsin).Seveni de çok nefret edeni de.

bugraatas

Öğrenci
Reaksiyon puanı
28
Yanlış anlaşılmasın,direkt olarak bir deneyimim olmadı.Ama saf android arayüzlü telefon kullanan tanıdıklarımdan hoşlarına gitmediklerini duymuştum.Ha artıları var mı var mis gibi ama miui,flyme ya da emui ile daha hoş bir arayüze sahip olabilirsin.Karar senin :)(Yararlarını internetten araştırabilirsin)
Artısını size söyleyeyim o halde: Note 7 ile yoğun kullanımda ortalama 8 saat ekran açık süresi alırken (misal veriyorum) Mi A3 ile bu değer, 12-13 saate kadar çıkıyor. Arayüzün sıkıcı olması, beni bu anlamda üzmez. Tabii ekran çözünürlüğü de bir eksi değer. Süper amoled ekran kullanıyor diyorlar ama kararsızım. 720p ekran var A3'te.

bugraatas

Öğrenci
Reaksiyon puanı
28

Webhead

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,565
Nasıl bir can sıkma durumundan bahsettiğinizi öğrenebilir miyim?
örneğin telefonun kendi galerisi yok cektiğin resimler google fotograflarda duruyor kendi müzik çaları yok google play müzik var arayüz zaten çok kötü en basitinden altta google arama çubuğu sabit ve sen onu kaldıramıyorsun şahsen benim göz zevkimi bozuyor bu problemin önüne de ancak launcher kurarak geçebilirsin

ahm@

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,379
Saf Android sıkıntı çıkarmayacaksa Mİ A3 tavsiyemdir

astegon

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,361
Saf android arayüzü ciddi anlamda kendini geliştirdi. Süslü püslü Bootloader'lı UI'lar yerine tercih ederim açıkcası.

ha baktınız sıkıldınız mis gibi launcherlar var.

Ben olsam A3 derim.

720p de büyük sorun değil. A20'de de 720p ekran var.

4.5 sene Note 2 kullandım samsungun. Onun ekran da ondan beterdi.

Gözümüz bozulmadı... Ayrıca 720p pil başarımı açısından da keyifli olur.

bugraatas

Öğrenci
Reaksiyon puanı
28
örneğin telefonun kendi galerisi yok cektiğin resimler google fotograflarda duruyor kendi müzik çaları yok google play müzik var arayüz zaten çok kötü en basitinden altta google arama çubuğu sabit ve sen onu kaldıramıyorsun şahsen benim göz zevkimi bozuyor bu problemin önüne de ancak launcher kurarak geçebilirsin
Bunlar çözülebilecek problemler. Yine de güzel bilgi için çok teşekkür ederim. :)

altuns

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Reis hangisini aldın bilmiyorum ama bende şuan ikiside var A3 tasarımı ekranı konusunda note7 den daha iyi pil açısından A3 daha iyi note7de Max 9 saat alırken a3te 11 saati buluyor ön kamerada A3 daha iyi ama arayüz olarak MIUI çok iyi saf Android'e bitürlü alışamadım

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299
Hangisini önerirsiniz? Aradaki 150 TL farkı vermeye değer mi A3 için? A3, Android One sistemine sahip; Note 7, MIUI kullanıyor. Kamera olarak A3 daha iyi. Pil olarak, 30 mAh daha fazla pili var A3'ün. Nedenleriyle açıklarsanız, çok sevinirim. 4-5 yıl kullanacağım, bir sıkıntı olmazsa. Başka önerileriniz varsa alabilirim fakat kıstasım bunlar.
Teşekkürler.

Mi a3 al keyfine bak derim.Saf android olması bence bir avantaj.Gereksiz özelliklerin olmaması,android güncellemelerinin daha erken alınması bence önemli.