Redmi Note 7 Aldım Soruları Alabilirim :)

Bu konuyu okuyanlar

Emir Aydın

Dekan
Reaksiyon puanı
3,635
Merhabalar :)

Uzun süre kararsız kaldıktan sonra risk alarak Redmi Note 7 almaya karar verdim ve alıverdim :)
Telefonun bir sıkıntısı yok,aldığımda şarjı %70 ti sabah 10-11 civarlarında açmıştım telefonu şuan saat 3.54 ve şarjı %9 daha yeni taktım şarja,şarj performansını çok beğendim açıkcası.(Genel olarak sosyal medya,2 saate yakın oyun)
Kamerası da çok hoşuma gitti,gece çekimlerinde biraz daha iyi olabilirdi.
Pubg Lite ve Asphalt 9 oynadım (pubg orta,asphalt 9 en yüksek ayar) ve hiç takılma yaşamadım,ayrıca şunu eklemek istiyorum telefonu bir oyun indirdikten sonra Oyun hızlandırıcı adında bir program geldi ve onun ile oynadığım zamanki oyun performansları bunlar,oyun hızlandırıcısız denemedim ki gerek te yok bence,madem böyle bir imkan var kullanalım.
Aklıma gelen genel özellikler bunlar sorunuz var ise alabilirim.

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375
Hayırlı olsun size, bildirimleri nasıl ekranda açmadan görülebiliyormu?
Şebeke çekimi görüşme ses kalitesi nasıl?
Kulaklık müzik ve video'da ses kalitesi ayrıca?
Gece çekimi için gcam araştırabilirsiniz gece çekimi modları var.
Ekran parlaklığı nasıl dışarda ve en yüksekte max ayarda tatmin edicimi?
Tekrardan hayırlı olsun benden şimdilik bu kadar. :)
Ayrıca bataryayı tam bitirmemenizi ve şarjda kurcalamamanızı ısı değerlerine dikkat etmenizi öneririm özellikle sizdeki lipo bataryalı cihaz için geçerli bu.

Emir Aydın

Dekan
Reaksiyon puanı
3,635
Teşekkür ederim :)
Hat alacak zamanım olmadı bayramdan sonraya kaldı hat alma işi,aldıktan sonra bu soruyu yanıtlarım buraya,şimdilik elimde sadece Redmi Note 7 var :)
Gcam önerisi için teşekkürler.
Cihazı evde açtım ve bir daha dışarı çıkmadım bugün bayram ve dışarı çıkacağım illaki,güneş altında ekran parlaklığını fulleyip deneyimlerimi yazacağım.

Soruları tam olarak yanıtlayamadım ama olduğu kadar,en kısa sürede yanıtlarım :D
Tavsiye için teşekkürler.

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375
Teşekkür ederim :)
Hat alacak zamanım olmadı bayramdan sonraya kaldı hat alma işi,aldıktan sonra bu soruyu yanıtlarım buraya,şimdilik elimde sadece Redmi Note 7 var :)
Gcam önerisi için teşekkürler.
Cihazı evde açtım ve bir daha dışarı çıkmadım bugün bayram ve dışarı çıkacağım illaki,güneş altında ekran parlaklığını fulleyip deneyimlerimi yazacağım.

Soruları tam olarak yanıtlayamadım ama olduğu kadar,en kısa sürede yanıtlarım :D
Tavsiye için teşekkürler.

Ne demek rica ederim. :D

Emir Aydın

Dekan
Reaksiyon puanı
3,635
Bayram namazı dönüşü güneş altında denediğimde beklediğimden daha da lyl çıktı,internette ekran parlaklığına baya görüyorlardı fakat gayet iyi,güneş altında Facebook'a girdiğimde yazıları rahatça okuyabildim.

Melih Beyefendi

Profesör
Reaksiyon puanı
886
Merhabalar :)

Uzun süre kararsız kaldıktan sonra risk alarak Redmi Note 7 almaya karar verdim ve alıverdim :)
Telefonun bir sıkıntısı yok,aldığımda şarjı %70 ti sabah 10-11 civarlarında açmıştım telefonu şuan saat 3.54 ve şarjı %9 daha yeni taktım şarja,şarj performansını çok beğendim açıkcası.(Genel olarak sosyal medya,2 saate yakın oyun)
Kamerası da çok hoşuma gitti,gece çekimlerinde biraz daha iyi olabilirdi.
Pubg Lite ve Asphalt 9 oynadım (pubg orta,asphalt 9 en yüksek ayar) ve hiç takılma yaşamadım,ayrıca şunu eklemek istiyorum telefonu bir oyun indirdikten sonra Oyun hızlandırıcı adında bir program geldi ve onun ile oynadığım zamanki oyun performansları bunlar,oyun hızlandırıcısız denemedim ki gerek te yok bence,madem böyle bir imkan var kullanalım.
Aklıma gelen genel özellikler bunlar sorunuz var ise alabilirim.
Hocam arttırılabilir hafıza var mı,varsa ne kadara kadar yükseltilebilir, Android sürümü ve planlanan yükseltilmiş sürüm ne?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Birde hocam S4'ten güzel mi?

Emir Aydın

Dekan
Reaksiyon puanı
3,635
256 GB a kadar hafıza kartı takılabiliyor.
Şu anki android sürümü 9.0 (Pie) yani Android'in en güncel sürümü oluyor,tahminimce bundan sonrakini de destekler.
Tabi ki S4 ren daha güzel karşılaştırılamaz bile.Aralarinda 1000 TL gibi buyuk bir fark var bir zahmet iyi olsun.

Penah0

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Samsung A30 aldım bujun yerine ekranı süper amoled olduğu için

Emir Aydın

Dekan
Reaksiyon puanı
3,635
Bende işlemcisi,ekran koruması (gorilla glass 5-hem arka hem ön),su sıçramalarına karşı koruması,kamerası (ağır çekim severim A30 dan soğutan sebep bu diyebilirim,30 fps :( ) iyi olduğu için Redmi Note 7 aldım.Amoled ekranı bunlara değişemem :)

Son düzenleme:

Emir Aydın

Dekan
Reaksiyon puanı
3,635
Tekrardan Merhaba :)

Ekleme yapmak istiyorum.Telefonda 4K 60 FPS VİDEO ÇEKMEK MÜMKÜN :)
Gcam uygulaması sayesinde hem gece modunda güzel bir performans yakaladım hemde 4K 60 FPS video çekebiliyorum,ayrıca Gcam ın içerisinde Videoda görüntü titremesini düzelt seçeneği de mevcut ve bu beni ayrıca etkiledi.

554950

Dekan
Reaksiyon puanı
5,894
redmi note 7 nin kusuru şuan ne?

Emir Aydın

Dekan
Reaksiyon puanı
3,635
redmi note 7 nin kusuru şuan ne?
Düşük ışıkta 80 lerin televizyonları gibi karıncalı çekim yapıyordu,video ya da fark etmeksizin hep kötü çekim yapıyordu.Gcam ile büyük bir fark oldu.
Şuan kamera çıkıntısı diğer telefonlara göre biraz fazla ama onun için de lens koruyucu alacağım,öneri için konu açtım ama pek yardım eden yok bekleyeceğim biraz.

Onun dışında pek bir eksisi aklıma gelmiyor.

554950

Dekan
Reaksiyon puanı
5,894
redmi note 5 pro almayı düşünüyorum kamera benim için önemli değil kamera olmasa da olur ve donanımsal olarak redmi note 7 ile redmi note 5 pro arasında çok büyük bir fark var mı?

Emir Aydın

Dekan
Reaksiyon puanı
3,635
redmi note 5 pro almayı düşünüyorum kamera benim için önemli değil kamera olmasa da olur ve donanımsal olarak redmi note 7 ile redmi note 5 pro arasında çok büyük bir fark var mı?
Note 7 bir çok konuda daha iyi.Hem de Note 5 pro nun Türkiye garantilisi bulunmuyor diye biliyorum,ithalatçı garantisi uğraştır.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Teşekkür ederim :D

astegon

Profesör
Reaksiyon puanı
1,361
Keyifli ve sağlıklı günlerde kullanın, hayırlı haberler alın.

RN7 mis gibi cihazdır.

RN5 Pro düşünen arkadaşım bence RN6 Pro al. 1400 TL civarında bulabilirsin.