Recuva ile Silinen Dosyaları Kurtarın

Bu konuyu okuyanlar

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,155
Yanlışlıkla ve geri gelmeyecek şekilde silinen dosyalarınızı kurtarmak ister misiniz? Recuva, bu işi ücretsiz olarak yapıyor. Yazılım, şimdi daha da güncel. İndirin, deneyin.

İsterseniz sabit diskinizden, isterseniz de USB bellek veya dijital fotoğraf makinenizin hafıza kartından... Nerede olursa olsun, yanlışlıkla sildiğiniz dosyaları geri getirme şansınız her zaman var. Geri Dönüşüm Kutusu'ndan da silseniz veya Shift+Delete tuş kombinasyonunu kullansanız da mutlaka bu seçeneği bir yerlere not edin. Recuva, kısa sürede silinen dosyaları karşınıza getiriyor ve tek tıklamada yeniden kullanılabilir yapıyor.

İzleyin, Öğrenin

Editörlerimizden Ertuğrul Hazar'ın hazırladığı eğitim videosunu izleyerek Recuva'nın nasıl kurulduğunu ve kullanıldığını izleyerek, kolayca öğrenebilirsiniz.

:: Daha önce hazırlanan eğitim videosunu izlemek için tıklayın.

:: Recuva'nın son sürümünü indirmek için buraya tıklayın.

Nasıl Çalışıyor?

011222732175.jpg

Yazılımın kurulumunu tamamladıktan sonra, yanlışlıkla silinen dosyaların kurtarılacağı diski taratmanız gerekiyor. Tarama işlemi, diskin büyüklüğüne ve bilgisayarınızın performansına göre değişebiliyor. USB belleklerde bu süre, oldukça kısa sayılır.

Listeleniyor

021222732186.jpg

Kurtarılan dosyalar, numaralandırılarak listeleniyor. Ne kadar çok dosya olursa, umutlarınız o kadar artabilir :)

Seçim Yapın

031222732195.jpg

Listelenen dosyalar üzerinden seçim yapabilirsiniz. Çoklu seçme işlemine izin veriliyor.

Kurtarılanlar

041222732205.jpg

Kurtarılan dosyalar, Windows'taki gibi klasör düzenine göre size sunuluyor. Umarız, bu aşamadan sonra da yüzünüz güler ve ümidi kestiğiniz dosyalara ulaşırsınız.

:: Yazılım hakkında yardım almak için bu başlık altında yazın.

Yazan: Hakkı Alkan
Bilgi için: Recuva
SDN - http://shiftdelete.net

Nemesis

Müdavim
Reaksiyon puanı
13
Bunu indireyim kenarda beklesin bazen cok yardımı dokunuyor.

Teşekkürler Troy :)

eF.E

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
31
indirelim lazım olur belki :)

zeynelderki

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
yalnız benim bi sorunum var
şifreli klasörler kurtarılamaz diye ben word dosyasını kurtaramıyorum bana yardımcı olurmusunuz lütfen

Stone

Müdavim
Reaksiyon puanı
10
Gayet Güzel bir yazılım gibi :)

Ama ben Windows Vista'Nın Shadow Copy özelliğini kullanıyorum :)

eF.E

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
31
Evet malesef bügün denemek zorunda kaldım :(:)

gayet de başarılı..:)

sebu23

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Çalışan ve işini yapan ve de ücretsiz bir yazılım.

thugangel

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ne kadar teşekkür etsem azdır. Program % 100 çalışıyor yaklaşık 40 GB lık silinen resim ve video dosyamı geri yükledim. Bir daha Shift+Del yaparak dosya silmem kesinlikle. Herkese Çoook Teşekkürler.

meksn

Asistan
Reaksiyon puanı
2
undelete plus daha kullanışlı. TÜRKÇE desteği de var.

deadmannn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaslar emegınıze saglık guzel program bende denedım yakın zamanda sılınenlerı gerı aldı benım sorunum mıcro sd ıle. 1 hafta oncesıne kadarkılerı kurtardı ama ben wındows 7 kullanıyorum telefonu pc ye bagladım bıcımlendırmemı ıstedı bende ''kazara'' bıcımlendırdım. yoksa gormıcektı. sımdı benım hafıza kartı toshıba 2 gb ıdı suan sadece 900 kusur mb goruyor acaba ben bunu nasıl duzeltebılırım cok acıl yardımlarınızı beklıyorum.
sımdıden tesekkur ederım.

prenslui

Doçent
Reaksiyon puanı
17
arkadaşlar bulunanları komple silmek istiyorum. bu nedenle bu program ile silmek istediklerimi seçiyorum siliyor diyor ama çoğunu silinmedi diyor. acaba güvenli modda iken mi yapmam gerek

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadasLar Telefonumdakı Hafıza Kartındakı resımLerı NasıL gerı aLa BıLırım

frttwrr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhabalar elimde 2 tane hafıza kartım var ikisi de şifreli ve şifrelerini hatırlamıyorum. İşin garibi ikisini de kart okuyucuyla bilgisayarda göremiyorum bi çok yöntem denedim gene de gözükmüyorlar. Kartların sağlam olduğu kanaatindeyim. Bu programla sorunumu çözme şansım var mı kart içindeki dosylarıma ulaşma yada dosyalarımı silip recovery yapma şansım var mı lütfen yardımcı olun?