Recep Tayyip ERDOĞAN (Biz Sevenleri İçin Konumuz Özeldir)

Reisimizi seven kaç kişiyiz? Ailemizde Reis'e ve partimize kaç oy çıkmaktadır?

• Kullanılan toplam oy
    30

Bu konuyu okuyanlar

Oriolus Belası

Asistan
Reaksiyon puanı
117
Biraz yazılanları okudum amaç tartışma açmak değil gibi duruyor ondan tartışma oluşturmayacak şekilde fikrimi belirteceğim (çalışacağım en azından konuşursam susmam çünkü) RTE hakkında : Ülkeye birçok şey verdi ve birçok şey aldı, yol konusunda ülkenin altyapı eksiği vardı ve büyük ölçüde o eksik giderildi bu bir gerçek, onun dışında dış siyasette de emin adımlarla hareket edildi bu benim gözümde RTE'nin yaptığı iyi işler bir de rezil yönü var; Altyapı bir eksikti ve giderildi ama iki soru var birisi ilk ihtiyacımız yol mu eğitim mi ? İkincisi bu yolları kendi paramız ile mi yoksa borç ile mi yaptık ? (ihale vermekten hal olduk kısaca), eğitimde sistem değiştirip durduk, daha eski sistemin kötü yanlarına çözüm bulamadan daha da rezil sistemler getirdik durduk, yada türk halkı aptal da mı bir türlü (genelimiz) matematikte başarısız ? Hayır, sistem tamamen bir propaganda+Boş bilgiler ile dolu. Ama şöyle bir gerçek var ki O da ne kadar Şu anki hükümeti ve baştakileri sevmiyor, desteklemiyor olsam da (en azından halkın çoğunluğunun desteklediği kişiler arasından yok yoksa varlar ama seslerini duyan yok) şu anda başa geçip de onlardan daha iyisini yapacak kişi yok (Ne yazık ki yok olanlar daha da reziller, şu ankiler istedikleri olmadığı zaman diretiyorlar/meydan okuyorlar (daha doğrusu meydan okumaya çalışıyorlar) en azından)

Yukarıdaki yazıyı okuduktan sonra şu yazıyıda okumanız ülkenin durumunu özetleyecektir aslında.
Bir yandan ince kılıçdaroğlu meseleleri diğer yandan İmamoğlunun kucaklayıcı sözcükleri bir başka yandan pyd terör örgütü değil açıklamaları Akşener ile çelişen Kılıçdaroğlu açıklamaları ve bunların yanında ciddi destek vermiş HDP nin ateş kusan açıklamaları.

Sizce bu kadar karışık iç siyasete sahipken bir ittifak bu ülkeyi daha iyiye götürebilir mi? Cevabı balık hafızalı milletimizin unuttuğu geçmiş koalisyonlarda..

Kendi gibi düşünen, akıllı zeki mantıklı insan; kendi gibi düşünmeyen kör geri zekalı cahil...

Hiçbir siyasinin etkisi altında kalmadan yazılmış iki farklı bakış açısı ile yazılmış ancak sonucu aynı noktaya çıkan yazılar.

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, sadece yaptığı hizmetler ile değil vatandaşlarla kurduğu o aracısız samimiyetle de Türk siyasi hayatına damga vurdu. Vatandaşların evlerine, sofralarına konuk olan, dertleri ile dertlenen, sevinçleri ile gülümseyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, çocukların da masum sevgilerine mashar olarak gönüllerde ayrıcalıklı bir yere sahip. İşte çocukların gözünden Cumhurbaşkanı Erdoğan ve gönüllerdeki o ayrıcalıklı yeri...

Reaksiyon puanı
101
Eğitim berbat çalışma saat iyi değil asgari ücret iyi değil fabrikalar satılmış hala suriyeliler türkiye aldı milyarlarca dolar ödediler ama siz hala desteklemeye devam ediyorsunuz.

Smoke On the Water

Profesör
Reaksiyon puanı
3,910
Eğitim berbat çalışma saat iyi değil asgari ücret iyi değil fabrikalar satılmış hala suriyeliler türkiye aldı milyarlarca dolar ödediler ama siz hala desteklemeye devam ediyorsunuz.
1. eğitim için: berbat kelimesi iyi denebilir, eğitim kalitemizin aynısı tuvalette var (kısaca b*k gibi, her gelen sistemi değiştirmeden gitmedi)
2. Asgari ücret için: Şu anki ülke ekonomisinde anormal değerler değil, eğer ki beton yerine eğitime yatırım yapsaydık, o zaman asgari ücret de ve kur değerlerini günümüz koşullarında yeterli olacaktı
3. için: Suriye'liler için Türkiye askeri ödeme dışında çokta ödeme yapmadı (yaptı ama az seviyede, TR daha çok mültecilerin Türk kültürüne ayak sağlama ve eğitim gibi konularda göçmenlere kaynak/ödenek oldu, yanlışım varsa düzeltin), BM veya AB fonundan alınan paralar ile yapıldı yapılan yardımlar (genellikle)
Fabrikalar için ise: çok saçma sapan kapatılan veya satışı gerçekleşeni de var, ülkeye zarar ettirdiği için kapatılan/satılan da var ondan pek de o konuya girmek istemem ama Şeker fabrikalarının satımı vs gibi yerlerin satışı hem ekonomik, hem mantık çerçevesinde tamamen saçma ve tamamen gereksiz bir adım olduğundan savunulacak veya çamur atılacak bir konu değil bence (illaha ikisinden birisini ben seçecek olsam çamur atmayı seçerim, satılan yerilerin ettiği karlar, zarar edilenin zararını hayli hayli karşılıyor)
Tabi ben bunları AKP'yi savunmanın saçma olduğunu düşünen ve mantığıma ne doğru geliyorsa söylemeyi doğru bulan birisiyim, senin fikirleri AKP'ciler yalanlamaya çalışırsa daha iyi olur.
Ben başka bir eleştiri getireceğim, onu da AKP'yi destekleyenler açıklarsa sadece sevinirim;
Hep zam yapılıp duruyorken sizler bu zamlardan memnun musunuz veya sizce bu zamlar gerekli/mühim/zorunluluk mu ?

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,117
Cok troll konu sadece reklam.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, sadece yaptığı hizmetler ile değil vatandaşlarla kurduğu o aracısız samimiyetle de Türk siyasi hayatına damga vurdu. Vatandaşların evlerine, sofralarına konuk olan, dertleri ile dertlenen, sevinçleri ile gülümseyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, çocukların da masum sevgilerine mashar olarak gönüllerde ayrıcalıklı bir yere sahip. İşte çocukların gözünden Cumhurbaşkanı Erdoğan ve gönüllerdeki o ayrıcalıklı yeri...
Tabi tabi anani da al git dedigi çiftçiyi çok seviyor!

Son düzenleme:

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555

Reis'i isteyen çok ? Bitanesi Türkiye'nin... Kıskanmayın, sizin de Lideriniz. ?