Recep Tayyip Erdoğan Başa Gelmeseydi Şuan ki Durumumuz Ne Olurdu?

Bu konuyu okuyanlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

pcanavarı

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
15 Sene Türkiye Cumhuriyetinin Başında olan Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın yaptığı birçok yenilik ile Türkiyeyi ayaklandırıp Dış borçları azaltıp Askeri alanda yenilikler yapmıştır yol sağlık alanlarında büyük işler yapan Recep Tayyip Erdoğan Eğitim konusunda 2003 ten buyana büyük bir büyümeye sebep olamadı ama başka bir partiden biri başa geçse bunların hiçbiri olamazdı. belki şimdi sömürge ülkesi halinde yada Suriye gibi savaş içinde olurduk.

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
sanal alemde RTE desteği artıyor :) hoşgeldiniz aramıza, eğitimde de çok güzel gelişmeler yaşandı bence ama muhalefete anlat anlat bişey farketmiyor :D

M3ric

Asistan
Reaksiyon puanı
109
Prompter bozulunca kal gelen, bön bön bakan bir liderimiz olmazdı. Prompterin arkasındakı bilinmeyen kişiler tarafından değil de gördüğümüz, oy verdiğimiz kişi tarafından yönetilirdik. Önüne gelen tarafından 15 yıl kandırılmazdı herhalde. Ne olduğunu bilmediği , anlamadığı konularda konuşmazdı. Anlamadığı projelere eşbaşkanlık etmezdi. Örn : Büyük Ortadoğu Projesi. PKK ile görüştü diyenler şerefsizdir deyip arkasından görüşmeyi ben emrettim demezdi. Kitap okurdu, başkasının eline tutuşturduklarını değil.

M3ric

Asistan
Reaksiyon puanı
109
15 Sene Türkiye Cumhuriyetinin Başında olan Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın yaptığı birçok yenilik ile Türkiyeyi ayaklandırıp Dış borçları azaltıp Askeri alanda yenilikler yapmıştır yol sağlık alanlarında büyük işler yapan Recep Tayyip Erdoğan Eğitim konusunda 2003 ten buyana büyük bir büyümeye sebep olamadı ama başka bir partiden biri başa geçse bunların hiçbiri olamazdı. belki şimdi sömürge ülkesi halinde yada Suriye gibi savaş içinde olurduk.

Borç azaldı demek. 130 milyardan 450 milyara çıkması nasıl bir azalma imiş anlatır mısın? :D Bu arada Suriye'deki savaşın en büyük destekçisi Tayyip değil miydi? Emevi Camii'nde namaz kılmayacak mıydı? PKK'lıları alıp Ayn el-Arab'ı ( PKK'lı agzı ile Kobani ) işgal ettiren de Tayyip değil mi?

astegon

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,361
Devletin borcu azaldı ama özel sektörün borcu inanılmaz artmış durumda.

Savunma Sanayii konusunda Ak Parti'nin vizyonunu değerli buluyorum. Sağlık konusunda da da büyük gelişmeler yaşandı ama son 4-5 senedir o gelişmelerin içine edilmiş durumda.

Eğitim, kültür ve adalet konularına ise hiç girmeyelim. Tel tel döküldük.

Dış politika konusunda da iyi yerde değiliz. Sakın bana "Dış mihraklar, ama ümmet" demeyin.

BHA

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
2,135
sanal alemde RTE desteği artıyor :) hoşgeldiniz aramıza, eğitimde de çok güzel gelişmeler yaşandı bence ama muhalefete anlat anlat bişey farketmiyor :D

Merakımdan soruyorum, eğitim alanında ne tür yenilikler yapıldı? Avrupa'da yaşayan çocukların aldığı eğitimlerin çok iyi düzeyde olduklarını hepimiz biliyoruz ki okullarını bitiren gençlerin yada okuma esnasındaki gençlerin projeleri gündemimize her gün düşüyor. Biz Avrupa eğitim sistemine kıyasen ne durumdayız.

Sakın bana tablet bilgisayar dağıtıldı falan filan deme. Bunu yaptı evet ama onun sistemi bile daha henüz oturmadı. Bir şeyler yapılmak isteniyor ama başı getirilip gelişmeleri yapılmıyor.

Tartışma olarak algılanmadan cevabınızı bekliyorum

honline

Müdavim
Reaksiyon puanı
296
Halimiz ne mi olurdu?

IMG_20180611_132203.jpg

Elhamdülillah herşey öylesine bol ki çuvallarla çöpe gidiyor. Bu teyze yokluktan değil ha zevkine çöp karıştırıyor.

M3ric

Asistan
Reaksiyon puanı
109
Bunlari soyleyenler de genelde 20 yasini asmamis oluyor. Cok normal. Tayyip'in 83 dogumlu kizi 80'de kendisine mektup yazabiliyorsa, 57 dogumlu RTE CHP doneminde 75 kisilik sinifta okuyabiliyorsa ( CHP iktidari 46'da sona erdi ) takip eden insanlarin boyle hayaller icinde yasamasi gayet anlasilabilir.

Blue Stack

Doçent
Reaksiyon puanı
253
Bu konuda yazılanlar hakkında kendi fikirlerimi yazacağım, herkese saygım var.

Eğitim: Eğitimde neremiz iyi anlatır mısınız? Televizyonlarda bas bas bağırtılan balon gibi şişirilen projelerin hangisinden öğrenciler olarak ne fayda gördük lise yıllarımızda? Fatih projesi adı altında hangi sözde yerli firmalar zengin edildi? Fatih projesinden tam verim aldık diyebilen var mı? En basitinden 8 sene okullarımızda yabancı dil dersi verilip iki kelime konuşamadan mezun edilen başka ülkeler var mıdır? Ders kitaplarından bu ülkenin kurucusuna ait içeriklerin ağır ağır çıkartıldığı, fazlada çaktırmadan operasyonu bitiren ayakta uyutulan bir ülke...

Sağlık: Evet. Hak yemeyelim. Geçen gün annemi götürdüm, son derece güzel. Yeni, temiz bir bina. En azından gittiğimiz bölüm olarak imkanlar yeterli göründü bize, diğer bölümler hakkında yorum yapmak doğru olmaz. Ancak tüm imkanlar maalesef bazı haber kanallarında üstüne belgeseli yapılacak kadar kusursuz değil. Öncelikle içeride görev yapan personelin suratı beş karış, sanki bedava çalışıyor gibiler. Tabi ki bunda suçu hükümete atamam ancak denetlensin, oradaki insanlara sadece işleri değil aynı zamanda insanlarla nasıl muhattap olunur onlarında eğitimi verilsin. Ayrıca kanallarda gösterilen hastane önünde sıra bekleyen teyzelerimizin ortadan kalkmasıda yalan. O teyzeler artık bilgisayar başında sıra bekliyor, hepsi bu. Buda teknolojinin nimeti zaten. Aşırı derece taraf belli eden kanallarımız lütfen sıra beklenmiyor, devir kapandı gibi şeylerle herşeyi toz pembe göstermesin. Annemi götürürken ertesi haftaya, diş randevum içinde tam 21 gün sonraya randevu alabildim. Randevuma kaldı 15 gün. Ayrıca eskiden hastanede borçlu olanların tutulduğu gerçek ancak artık eğer gss borcunuz belli bir kritere uymuyorsa durum ne olursa olsun tedavi olamıyorsunuz, bunuda bir araştırın. Yani önceden içeride tutuluyordun, şimdide kapıdan içeri sokulmuyorsun. Her ikiside şakası olmayan bir sektör için kabul edilemez.

İç ve dış politikada ise yıllar önce Sn Cumhurbaşkanımızın bir lafı var. ''Bizim milletimizde bir huy vardır, olumsuz olan şeylerde direk dış güçler şunlar bunlar diyerek suçu onlara yıkarız, ben bunlara pek katılmıyorum.'' diyor. Peki günümüzde neden bunun tam tersi bir anlayış içindeyiz? Dolar artmaya başlamıştı çok değil 1-2 hafta önce. Hemen dış mihraklar projesi ortaya atıldı. Dolar düşmeye başladığında ise direk faizlerin arttırılması sonucunda düşmesine rağmen hükümetin başarısı olarak lanse ediliyor ve bir anda dış güçler nedense yok oluyor. Bir karar vermek gerek. İç politikada ise çözüm süreci adı altında 2009 yılında Habur sınır kapısını teröristlere açan, kahraman gibi karşılanmalarına müsade eden. Sınıra seyyar bir mahkeme kurarak bir çoğunu pişman oldukları için serbest bırakan, süreç boyunca valilere bazı şeyleri göz ardı etmeleri talimatını verdik diyen. Megri megri eşliğinde dramatik bir konserle barış olacağını sananlar şuan kendilerini sütten çıkmış ak kaşık gibi gösteriyor ve bu kabul edilemez. Daha yazacak çok şey var ama burası siyasi bir forum değil, yeterli diye düşünüyorum. Herkese sevgiler.

Emir Timur

Doçent
Reaksiyon puanı
445
Erdoğan olmasaydı, ateşe tapıp, mağaralarda yaşıyor ve avcılık-toplayıcılık yapıyor olurduk
AKG159247.jpg

krkusus

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
bu bir iki cümle ile anlatılacak bir şey değil ama şu yeterli olur 'ABD'nın oyunçağı .. tabi şuan çatlıyorlar bişey yaptıramadıkları için

Gökçe Asena

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,127
En büyük endişem başa gelecek olan kişinin terörizmle mücadele etmeyip düşman hainlerle el ele kol kola işbirliği yapmasıdır.

Ben Kenobi

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,155
PKK belki bitmek üzereydi, Abdullah Öcalan'a özellikle avukat atanmiyor ve kimseyle görüşmesine izin verilmiyordu. Daha sonra iktidara gelen mevcut parti Avrupa ve Amerika'ya şirin ve özgürlükcu gözükmek için Öcalan'a avukat atadı, bu avukat Öcalan'ın talimatlarini lider kadroya el altından iletti ve PKK'nın dağılması engellendi. Bundan ders almak yerine yıllar sonra çözüm sürecine girildi. Artık bunlardan bari umarım hatta yalvarırım ders alınır, sosyal haklar elbet iyileştirilebilir ancak tekrar eline silah alana misliyle karşılık verilmelidir.
Bugün redditte 31 Mayıs günü şehit olan 3 kahraman askerimizin videosu koymuş bu barış elçisi teröristler, hiçbiri kaçmadan son ana kadar savasmislar lakin pusuya düştükleri için ve yeteri kadar önlem alınmadığı için yapabilecekleri birşey yokmuş.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
öyle bişey olmaz içişleri Bakanı değişse bile Emniyet Genel müdürü ve ona bağlı müdürleri işlerini yapmaya devam eder Mit de...

Blue Stack

Doçent
Reaksiyon puanı
253
PKK belki bitmek üzereydi, Abdullah Öcalan'a özellikle avukat atanmiyor ve kimseyle görüşmesine izin verilmiyordu. Daha sonra iktidara gelen mevcut parti Avrupa ve Amerika'ya şirin ve özgürlükcu gözükmek için Öcalan'a avukat atadı, bu avukat Öcalan'ın talimatlarini lider kadroya el altından iletti ve PKK'nın dağılması engellendi. Bundan ders almak yerine yıllar sonra çözüm sürecine girildi. Artık bunlardan bari umarım hatta yalvarırım ders alınır, sosyal haklar elbet iyileştirilebilir ancak tekrar eline silah alana misliyle karşılık verilmelidir.
Bugün redditte 31 Mayıs günü şehit olan 3 kahraman askerimizin videosu koymuş bu barış elçisi teröristler, hiçbiri kaçmadan son ana kadar savasmislar lakin pusuya düştükleri için ve yeteri kadar önlem alınmadığı için yapabilecekleri birşey yokmuş.
Merakıma yenik düşüp izledim maalesef, keşke açmasaydım... Allah rahmet eylesin, çok üzüldüm.

kmurat

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,709
En büyük endişem başa gelecek olan kişinin terörizmle mücadele etmeyip düşman hainlerle el ele kol kola işbirliği yapmasıdır.
Başa gelecek olan belli. Diğerlerinin de var olması doğal. Kimse kendi kendine mücadele edemez. Her mücadeleden toplum olarak güçlenerek çıkıyoruz. Yeni deneyimler yaşıyoruz. Herkes kendi görüşünü ve tarafını sonuna kadar savunmalı ki, tüm olasılıklar tartışılabilsin.

Ben Kenobi

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,155
Askerlerimize daha iyi ve profesyonel eğitim verilmeli.
Misal olarak birden fazla kişiye karşı tek başına çatışma yaparken bir yönden yoğun ateş geliyorsa bunun sebebi büyük ihtimalle diğer yönden gelecek sızmaya zemin hazırlamaktır, bu durumda asker ateşin geldiği yöne değil tam tersi ateşin gelmediği yöne odaklanmalidir.
Son askerimiz bu şekilde şehit ediliyor.

kmurat

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,709
Benim askerliğim zamanında toplam 3 mermi atmıştık ve usta birliklerine dağıtıldık. Kullandığımız tüfekler M1 (Kore savaşında bize hibe edilmişler. ) 90 lı yılların eğitimi böyleydi. Profesyonel orduya geçiş şart. En az 200 mermi atış yapmamış bir er çatışmaya çıkmamalı.

Ben Kenobi

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,155
Bu arada bu askerlere neden İHA, Siha desteği verilmedi, 2018 yılında neden hala askerlerimize kurşun geçirmez yelek giydirilmiyor, sorgulanması lazım.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
Benim askerliğim zamanında toplam 3 mermi atmıştık ve usta birliklerine dağıtıldık. Kullandığımız tüfekler M1 (Kore savaşında bize hibe edilmişler. ) 90 lı yılların eğitimi böyleydi. Profesyonel orduya geçiş şart. En az 200 mermi atış yapmamış bir er çatışmaya çıkmamalı.
amerika'da koleksiyon parçası o M1 tüfekleri acemiye veriliyor sadece...

M

Murat Burç

SDN Okuru
Bu arada bu askerlere neden İHA, Siha desteği verilmedi, 2018 yılında neden hala askerlerimize kurşun geçirmez yelek giydirilmiyor, sorgulanması lazım.
Hocam bu soruların cevabını biliyorsun. Bildiğin soruların cevabını sorma. :D :D :D Sen beni anladın. :D

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,323
Profesyonel orduya geçiş şart. En az 200 mermi atış yapmamış bir er çatışmaya çıkmamalı.

Ordumuz zaten profesyonelleşti sayılır. Şu an gerek yurtiçi, gerek yurtdışı terör operasyonlarında erat kısmı kesinlikle kullanılmıyor. Özel Kuvvetler, bordo bereliler ve SAT komandolarından oluşan tamamı maaşlı ve profesyonel olan askeri personel savaşıyor. Hatta bu durumu Savaşçı ve Söz gibi askeri tandanslı dizilerde dahi görmeniz mümkün. Artık eski yıllarda olduğu gibi üç günlük eğitimle hiçbir ana kuzusu dağlara sürülmüyor.

Bu arada RTE için her ne söylerseniz söyleyin ama şu askeri alanda yaptığı olağanüstü hizmeti, değişimi yadsıyamazsınız. Biz 1974 yılında yapılan Kıbrıs çıkarmasında uçaklarımıza kalkışını sağlayacak lastikleri ABD vermediği için Libya lideri Kaddafi yardımıyla temin edebilmiştik. Burada atıp tutanlar o günleri bilmedikleri, yaşamadıkları için bugün geldiğimiz durumu idrak edemezler.

Bir hususta sürekli fakirlikten yoksulluktan dem vuranların RTE gelmeden evvel fert başına düşen GSMH'nın 3 bin dolardan 11 bin dolara çıktığı gerçeğini es geçmeleridir.

Son düzenleyen moderatör:
M

Murat Burç

SDN Okuru
Ordumuz zaten profesyonelleşti sayılır. Şu an gerek yurtiçi, gerek yurtdışı terör operasyonlarında erat kısmı kesinlikle kullanılmıyor. Özel Kuvvetler, bordo bereliler ve SAT komandolarından oluşan tamamı maaşlı ve profesyonel olan askeri personel savaşıyor. Hatta bu durumu Savaşçı ve Söz gibi askeri tandanslı dizilerde dahi görmeniz mümkün. Artık eski yıllarda olduğu gibi üç günlük eğitimle hiçbir ana kuzusu dağlara sürülmüyor.

Bu arada RTE için her ne söylerseniz söyleyin ama şu askeri alanda yaptığı olağanüstü hizmeti, değişimi yadsıyamazsınız. Biz 1974 yılında yapılan Kıbrıs çıkarmasında uçaklarımıza kalkışını sağlayacak lastikleri ABD vermediği için Libya lideri Kaddafi yardımıyla temin edebilmiştik. Burada atıp tutanlar o günleri bilmedikleri, yaşamadıkları için bugün geldiğimiz durumu idrak edemezler.

Bir hususta sürekli fakirlikten yoksulluktan dem vuranların RTE gelmeden evvel fert başına düşen GSMH'nın 3 bin dolardan 11 bin dolara çıktığı gerçeğini es geçmeleridir.
7bin dolara düştü. Hatta 6000de olabilir. Malumunuz dolar çok sert bir çıkış yaptı. Hala 11binde değiliz. :D

M3ric

Asistan
Reaksiyon puanı
109
7bin dolara düştü. Hatta 6000de olabilir. Malumunuz dolar çok sert bir çıkış yaptı. Hala 11binde değiliz. :D
Dolarin satinalma gucunde olan 16 yillik degisimi de hesaplarsan aslinda gelr ancak %31 artmis. Oyle 4 kat artti vb demek tamamen akla bilime aykiri. Bariz Y-A-L-A-N . Gorduk mitinglerde topladiklari insanlarin halini. Ne yazik ki sorulan sorulari anlamiyorlar. Maalesef secimden sonra ilk yapilmasi gereken acil sekilde milli egitim seferberligi baslatip ugrattiklari bu yikimdan bir an once kurtulmak.

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
siz işte bu yüzden kazanamıyorsunuz:

"Gorduk mitinglerde topladiklari insanlarin halini. Ne yazik ki sorulan sorulari anlamiyorlar. "

böyle küçümseyen, tepeden bakan, çokbilmiş haliniz insanı insandan soğutuyor...! Nede olsa siz aydın kesimsiniz, siz her şeyin en iyisini bilirsiniz ve siz her şeyin en iyisine layıksınız değil mi ?

Brynquadel

Asistan
Reaksiyon puanı
49
Mitinglerde laf sallamak kolay millet ise bunlardan feyiz alarak birbirine giriyor. Tamamen zarar, her şey zarar. Halen yaptıkları yanlışları iyi diye gösterip insanların gözünü boyuyorlar ki insanlar sorgulamadan inanıyor. Ekonomi uçuyor, avrupa bizi kıskanıyor, Amerika korkuyor falan.
Aramızdan akıllı kişiler sıyrılıp çıkıyor o kadar, İyi olmak istiyorsak ilk önce başa entelektüel düşünen biri gelmedikçe ülke düzelmez, aksi halde daha kötü olur. Ülkeyi satıyorlar be, anadolu toprağında yetişecek gıdaları dışarıdan ithal ediyoruz. Bizim mühendislerin yapabileceği işleri dışarıya veriyorlar.

Ben sadece şunu söylemek istiyorum, eleştiri en doğal hakkım. Eski zamanlarda çöp, elektrik, su falan filan sorunu çözdü diye bunu sürekli insanların başına kakarak iktidarda kalma çabası doğru mu sizce? Yaptın peki ama şu anda da batırıyorsun. Bulut sistemini bilmeyen adam bu ülkenin başında hey gidi Dünya medyasında ne kadar utandık. Mahalle dedeleri başımızda teknolojiden habersiz ülke yönetiyor ve arkasından bizi sürüklüyor.

Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...