Receiverde sinyallerin gidip gelmesi

Bu konuyu okuyanlar

mackali

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar tv de bazen kanaller komple gidiyor ve sinyal yok yazısı geliyor.5-10 veya 25 dakika sonra kendiliğinden tekrar geliyor. Bazende kanalların yarısı kayboluyor ve belli bir zaman sonra tekrar geliyor. Receiver ısınmasından değil çünkü bazen ilk açtığımdada oluyor. Ortak çanak anteni kullanıyoruz ve çatıda bir dağıtıcıdan 10 daireye kablo ile merkezi sistem olarak dağıtılıyor. Kablolarda falan sorun olsa yayınlar bir daha geri nasıl geliyor? Çatıdaki dağıtıcıda oksitlenme olsa yine aynı nasıl tekrar geri geliyor. Cihaz neta marka eski bir cihaz ve bu olay türksat 4a ya geçince olmaya başladı. Türksat 4a ayarlarını kendim yapmıştım acaba başka bir ayarmı var? Yani bu olayı çözemedim gitti. Yeni bir cihaz alırsam ondada aynı hata olacağından çekiniyorum. Yardımlarınızı bekliyorum.

falcon291

Müdavim
Reaksiyon puanı
45
Başka cihaz ile dene ama, bence esas merkezi sisteminizde bir sıkıntı var gibi duruyor. Komşularınıza sordunuz mu onlarda benzer problemler olup olmadığını?

clients

Müdavim
Reaksiyon puanı
36
receiver sorun olabilir ama asıl sorun ortak uydu kullanıyorsunuz, çatı katındaki receiver bağlantısı olan kutunun bağlantı soketi bozulmuş olabilir çatıya cıkıp kendi kablonu baska bir sokete takıp denemelisin

honline

Müdavim
Reaksiyon puanı
296
Cihazın besleme devresinde sorun olabilir, bu tür cihazlar zaten komple tarama yapınca tüm kanalları bulmazlar

eSa

Müdavim
Reaksiyon puanı
352
Rüzgardan anten yönü oynamıştır biraz. Sinyal seviyesi kritik düzeydedir. En ufak sallantıda gidiyordur.