Realtek PCIe GBE Family Controller Sorunu

Bu konuyu okuyanlar

mtasan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Öncelikle merhabalar. Çok değişik bir sorun ile karşılaştım ve umarım bir çözüm bulabiliriz.
Şimdi, yaklaşık 1 hafta önce TTNET 16mbit internet paketimi 50mbit'e çıkarttım. Bunun sonucunda bana bir modem yolladılar. Modemin modeli TP-Link TD-W9970 V3, Turk Telekom'un verdiği klasik modem işte.
Bu arada dizüstü kullanıyorum. Asıl sorunda burada başlıyor. Bu modeme kablosuz bağlanıyor fakat kablolu bağlanamıyorum. Aslında kablolu da bağlanıyorum ama biraz (1 dakika kadar) internette dolandıktan sonra DSL ışığı yanıp sönmeye başlıyor, internet falan gidiyor sonra geri geliyor ve bu, bilgisayara ethernet kablosu bağlı olduğu sürece devam ediyor. İlk başta bunun Windows ile alakalı olduğunu düşünüp format attım (zaten atacaktım bahanesi oldu) ve Win10'dan Win8.1'e dönüş yaptım. Düşündüğüm gibi de oldu sorun düzeldi. Sonra Realtek sürücülerinin yüklü olmadığı için düzeldiğini anladım ve yüklememeye karar verdim. Ancak nasıl olduysa kendi kendine sürücüler yüklendi ve silemiyorum. (Hayır orijinal Win8.1 değil) Realtek ile ilgili kurulu bir şey Denetim Masası'nda görünmüyor. Aygıt Yöneticisi'nden kaldır diyorum fakat geri geliyor kurtulamıyorum bir türlü. Devre Dışı Bırak deyince zaten hiç algılamıyor etherneti. Ayrıca eski modemim olan TP-Link TD-W8961ND'i kullanırken böyle bir sorunum yoktu. Realtek sürücülerim yüklü olmasına rağmen. Umarım çözümü bulabiliriz. Şimdiden teşekkürler. (Son bir not düşeyim. Evde 2 bilgisayar var diğeri masaüstü olduğu için böyle bir sıkıntısı yok.)