Razer'dan oyunculara yönelik akıllı telefon!

Bu konuyu okuyanlar

Snickers

Profesör
Reaksiyon puanı
272
Razer yaparsa olur valla iyi bir iş çıkaracaktır. :D

D

Deleted member 216045

SDN Okuru
saçmalığa bak oyunculara yönelikmiş. napacak bizim yerimize aim mi tutacak

Durmuşkandemir

Profesör
Reaksiyon puanı
1,098
Ben şuna İnanıyorum ileride oyuncu bilgisayarı gibi oyuncu telefonu da çıkacak ama ilk önce şu batarya konusunu çözsünler

eronis

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
Ben şuna İnanıyorum ileride oyuncu bilgisayarı gibi oyuncu telefonu da çıkacak ama ilk önce şu batarya konusunu çözsünler
Ben se şuna inanıyorum, masaüstleri bundan 10 yıl sonra sadece iş istasyonlarında olacak ve herşey daha taşınabilir boyutlara indirgenecek. Dizüstleri ve konsollardan gibi cihazları oyuncular ve günlük kullanıcılar tercih edecekler. Büyük tek bilgisayarlar server bilgisayarları olacak ve onlara da insanlar ssh'tan komut verecekler, bu bilgisayarlar tek bir işi iyi yapmak için tasarlanmış tamamen saf güç makineler olacaklar.

Transistor

Profesör
Reaksiyon puanı
1,085
Bence pc de oynayabildiğimiz bir çok oyunu küçük bir aparat(joystick) sayesinde oynatabilecek. Razer fiyatlandırması sayesinde sadece zenginler tadacak.

eronis

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
Bence pc de oynayabildiğimiz bir çok oyunu küçük bir aparat(joystick) sayesinde oynatabilecek. Razer fiyatlandırması sayesinde sadece zenginler tadacak.
Sadece özellikleri şişirilmiş bir Android telefon olacağını düşünüyorum. Bence Razer'ın en büyük fiyaskosu olacak. O kasa nedir telefondaki ? Kaç yıl önceden kalma ?

Reaksiyon puanı
16,118
razer-akilli-telefon-sdn-shiftdelete.jpg

bir elinde joyisticki diğerinde bunu tutunca düşürmesin diye...

eronis

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
Araştırdım, fikir ilginç geldi. Ge Force Now ile işbirliği yapıp bulut oyunculuğa ilk adımı oyuncuya attrıcaklar. İnternetten kiraladığın makineden stream yapıyorsun.

eronis

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
Nintendo DS ile kıyaslıyorlar bunu. Tasarım olarak. 3D gözlüğe gerek olmadan gerçek 3D görüntü veriyor. Fiyatını düşürmüşler biraz orjinaline göre. Fakat pil yalnızca 3 saat gidiyormuş.

Durmuşkandemir

Profesör
Reaksiyon puanı
1,098
Ben se şuna inanıyorum, masaüstleri bundan 10 yıl sonra sadece iş istasyonlarında olacak ve herşey daha taşınabilir boyutlara indirgenecek. Dizüstleri ve konsollardan gibi cihazları oyuncular ve günlük kullanıcılar tercih edecekler. Büyük tek bilgisayarlar server bilgisayarları olacak ve onlara da insanlar ssh'tan komut verecekler, bu bilgisayarlar tek bir işi iyi yapmak için tasarlanmış tamamen saf güç makineler olacaklar.
olabilir bu gün bile bir çok son kullanıcı masa üstü pc almıyor gördüğüm kadarıyla

M

Murat Burç

SDN Okuru
Masaüstü asla bitmez.
Bundan yıllar önce konsol PCyi bitirecek deniyordu.
Crysis 1 güç gerektirdiği için sadece PClere çıkmıştı düşünün.
Yarın konsollar aynı boyutlarında bugünün bilgisayarlarının yerini alacak ama bugün ki kasalar yarın şuan ki süper bilgisayarların gücüne ulaşacak ve oyuncular ileride 8Kya oynayacak VrDA 16k çözünürlüğe oynayacaklar . Kişisel PCnin biteceğini düşünmüyorum . Çünkü bizim isteklerimizin bir sınırı yok.

eronis

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
Kişisel PCnin biteceğini düşünmüyorum . Çünkü bizim isteklerimizin bir sınırı yok.
Ben PC bitecek demedim ki :D Ben büyük kasalar sadece iş istasyonlarında kullanılacak ve bizim her işimizi taşınabilir, ince bir bilgisayar görebilecek, öyle ATX kasalar falan sadece film stüdyolarında yada server'larda ihtiyaç duyulacak ve son kullanıcıya sunulan şey daha estetik ve taşınabilir teknolojiler olacak dedim :)
--- Gönderi Güncellendi ---
o iş logitechde zaten oluyor :) knight online oynayanların pcsinde logitech'in kendi yazılımı tespit edildiğinde ban yiyenler var
Tuttum ! Gelmiş geçmiş en iyi MMORPG :p

M

Murat Burç

SDN Okuru
Ben PC bitecek demedim ki :D Ben büyük kasalar sadece iş istasyonlarında kullanılacak ve bizim her işimizi taşınabilir, ince bir bilgisayar görebilecek, öyle ATX kasalar falan sadece film stüdyolarında yada server'larda ihtiyaç duyulacak ve son kullanıcıya sunulan şey daha estetik ve taşınabilir teknolojiler olacak dedim :)
Ben şunu diyorum.
Mesela yarın incecik bilgisayarlar 4K oyun oynatabilecek ki oynatıyor. Ama biz yarın 8K VR isteyeceğiz bu sefer yine minimalist kasaya sığdıramadığımız için evimizdeki büyük kasalar duracak diyorum.

spesifikbrush

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Ben şunu diyorum.
Mesela yarın incecik bilgisayarlar 4K oyun oynatabilecek ki oynatıyor. Ama biz yarın 8K VR isteyeceğiz bu sefer yine minimalist kasaya sığdıramadığımız için evimizdeki büyük kasalar duracak diyorum.
Sanırım arkadaş bunun da ilerisinden bahsediyor. Ama 10 yıl içinde olacağını sanmıyorum.

eronis

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
Sanırım arkadaş bunun da ilerisinden bahsediyor. Ama 10 yıl içinde olacağını sanmıyorum.
Bana 2004 yılında XP bilgisayarımda Unreal Gold oynarken biri Ultrabook'lardan, VR'dan, 2'si 1 aradalardan, drone'lardan, tabletlerden, yapay zekalardan bahsetseydi muhtemelen mal gibi bakardım bu ne diyor hangi filmi izlemiş diye :p