Razer Kraken Tournament Edition İçin Synapse Ayarları

Bu konuyu okuyanlar

Froseth

Müdavim
Reaksiyon puanı
836
İlk defa Razer ürünü kullanıyorum sizce hangi ayarları yapmalıyım? Şuan kullandığım ayarları ekledim ve şarkı dinlerken thx özelliğini açmalımıyım?

Ekli dosyalar

• 1569948834727.png
    1569948834727.png
    37.5 KB · Görüntüleme: 1,475
  • 1569948861312.png
    1569948861312.png
    44.9 KB · Görüntüleme: 1,203

utkuversus

Mizuru
Emektar
Reaksiyon puanı
13,134
Şarkı dinlerken THX'i kapat. Ekolayzerde ben hazır verilen music seçeneğini kullanıyorum. Kontrolcü üzerinden de bass seviyesini ayarlayabilirsin.

Froseth

Müdavim
Reaksiyon puanı
836
Şarkı dinlerken THX'i kapat. Ekolayzerde ben hazır verilen music seçeneğini kullanıyorum. Kontrolcü üzerinden de bass seviyesini ayarlayabilirsin.
R6 ve CS:GO oynarken oyunu Surround Sound mu yapmalıyım peki?

Özgür Ç..

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,466
Thx olayını fazla anlayamadım thx olayını tam kullanmak için surround sound kullanmamız gerekiyormu?
Açtığınız program/oyun mixer kısmında gözüküyor ordan ses kasmalık oyun ise surround yapacaksınız ardından oyuna girmeniz yeterli thx çalışması için. Çok fazla müzik zevkinin yoksa oyun modunda kullabilirsiniz sürekli bass ayarını açıp kapatmanız yeterli.

Froseth

Müdavim
Reaksiyon puanı
836
Açtığınız program/oyun mixer kısmında gözüküyor ordan ses kasmalık oyun ise surround yapacaksınız ardından oyuna girmeniz yeterli thx çalışması için. Çok fazla müzik zevkinin yoksa oyun modunda kullabilirsiniz sürekli bass ayarını açıp kapatmanız yeterli.
Müzik dinlerkende oyun oynarkende oyun modunda kullanıyorum ne farkları var ben anlayamadım?

Özgür Ç..

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,466
Eko ayarlarını yaptığınız zaman ses değişiyormu ?

Özgür Ç..

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,466
programınız çalışmıyor. aygıt yöneticise girin yukardan görünüm penceresinden gizli aygıtları göster diyin ardından alt tarafdan başında ses olan 2 sekmeyide açın ve hepsini kaldırın yazılımı olanlarıda kaldırın ardından synapse programımı yeniden kurun.

Todasangel

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Konu epey eskide kalmış ama ben kulaklığı yeni aldım henüz ? bende razer kraken tournament edition aldım. Beklediğimi bulamadım yada ayarları beceremiyorum. Ses rahatsız ediyor. Pubg mobile emülatör ile oynarken oyunda ses kasıyorum ama takım arkadaşlarının sesi aşırı boğuk derinden ve basslı geliyor. Bi çok ayarını kurcaladım ama çözemedim. Ne yapmalı buna

Özgür Ç..

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,466
32ohm bir mikrofona sahip oyun üzerinden konuşuyorsanız kalitesi düşük olabilir discord üzerinden deneyin.

Froseth

Müdavim
Reaksiyon puanı
836
Konu epey eskide kalmış ama ben kulaklığı yeni aldım henüz ? bende razer kraken tournament edition aldım. Beklediğimi bulamadım yada ayarları beceremiyorum. Ses rahatsız ediyor. Pubg mobile emülatör ile oynarken oyunda ses kasıyorum ama takım arkadaşlarının sesi aşırı boğuk derinden ve basslı geliyor. Bi çok ayarını kurcaladım ama çözemedim. Ne yapmalı buna
THX açık olunca sesler öyle geliyor. THX açık mı?

Todasangel

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
X0öDďďd90x
THX açık olunca sesler öyle geliyor. THX açık mı?
Thx açık yada kapalı farketmiyor pek. Yine konuşma sesleri rahatsız ediyor.
Mesaj otomatik birleştirildi:

32ohm bir mikrofona sahip oyun üzerinden konuşuyorsanız kalitesi düşük olabilir discord üzerinden deneyin.
Benim sesim çok iyi gidiyor karşıya ama karşıdan gelen sesler sıkıntılı

Son düzenleme:

Özgür Ç..

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,466
O zaman gelen sesleri temizleme var o açıktır tahminen mikrofon yerinde değil bu ayar.

Todasangel

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
O zaman gelen sesleri temizleme var o açıktır tahminen mikrofon yerinde değil bu ayar.
Dediğiniz ayar voice clarity sanırım. Onuda kurcaladım. Kurcalaıkça can sıkmaya başladı. Konuşmaların rahatsız etmesi bi yana dursun, karşıdakinin ne dediği anlaşılmıyor bile. Eski 20 liralık kulaklığım bundan net ses veriyordu.

Froseth

Müdavim
Reaksiyon puanı
836
Dediğiniz ayar voice clarity sanırım. Onuda kurcaladım. Kurcalaıkça can sıkmaya başladı. Konuşmaların rahatsız etmesi bi yana dursun, karşıdakinin ne dediği anlaşılmıyor bile. Eski 20 liralık kulaklığım bundan net ses veriyordu.
Yürütme cihazı olarak bende THX Spatial- Synapse seçince bendede öyle ses veriyordu Chat'i seçince düzeldi.
1582223723112.png

Todasangel

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1

Ekli dosyalar

• Untitled-1.jpg
    Untitled-1.jpg
    104.2 KB · Görüntüleme: 859

Todasangel

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Bu sorunu çözdü ama ses kalitesi düştü :) neyse şimdi kullanabiliyorum hiç olmazsa. Parasını hak eden kulaklık değilmiş. Bunu anladım

Froseth

Müdavim
Reaksiyon puanı
836
Bu sorunu çözdü ama ses kalitesi düştü :) neyse şimdi kullanabiliyorum hiç olmazsa. Parasını hak eden kulaklık değilmiş. Bunu anladım
Nasıl çözdünüz? Ben o sorunu çözdüğümde tam tersine ses kalitem artmıştı :) Bence parasını fazlasıyla hakediyor. Arada Synapse bozuluyor silip yüklerseniz belki bir şeyler olabilir.

Todasangel

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Nasıl çözdünüz? Ben o sorunu çözdüğümde tam tersine ses kalitem artmıştı :) Bence parasını fazlasıyla hakediyor. Arada Synapse bozuluyor silip yüklerseniz belki bir şeyler olabilir.
Yürütme aygıtını sizin dediğiniz gibi yapttığımda ses tamamen kapanmıştı. Şimdi aynı ayarı yapıp, kulaklığın kumandası üzerinden chat-game ayarını chat kısmına çekince ses geldi. Eski 50 liralık kulaklığım gibi oldu şimdi. Ayarlar game yada synapse olduğunda daha uzaktaki ayak seslerini alıyor ve yönünü daha iyi biliyordum. Şimdi o etki gitti. Adam yaklaşınca duyuyorum ayak seslerini. Ne bileyim yaw canım sıkılmadı değil. 800 liraya aldım az değil :D

Ekli dosyalar

• Untitled-1.jpg
    Untitled-1.jpg
    104.2 KB · Görüntüleme: 592

Özgür Ç..

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,466
Sizlik bir durum ayarları doğru şekilde yapmıyorsunuz tahminen ve kulaklık çıktığından beri 600tl civarında geziyor 800tl'ye nasıl aldınız ayrı bir konu tabi 800tl'ye bile alabileceğin en iyi kulaklık olduğuna iddiasına bile girerim hyperx cloud2 arctis 3, 5 ve o kulaklığı kullandım fiyatına göre en iyisiydi şuanda sennhesier gsp300+Asus soar kullanıyorum.

Son düzenleme:

utkuversus

Mizuru
Emektar
Reaksiyon puanı
13,134
Yürütme aygıtını sizin dediğiniz gibi yapttığımda ses tamamen kapanmıştı. Şimdi aynı ayarı yapıp, kulaklığın kumandası üzerinden chat-game ayarını chat kısmına çekince ses geldi. Eski 50 liralık kulaklığım gibi oldu şimdi. Ayarlar game yada synapse olduğunda daha uzaktaki ayak seslerini alıyor ve yönünü daha iyi biliyordum. Şimdi o etki gitti. Adam yaklaşınca duyuyorum ayak seslerini. Ne bileyim yaw canım sıkılmadı değil. 800 liraya aldım az değil :D
Sanal 7.1 her kulaklıkta saçma bence. Ben de Kraken TE kullanmaktayım. Senin gibi Vatan Bilgisayardan 800 TL'ye aldım :D.
Kullandığım en iyi kulaklık diyebilirim. Bundan önce Arctis 3 ve RW1 kullandım. Genel anlamda çok daha üst düzey bir kulaklık. Cloud 2 deneme şansım olmuştu. Yanından bile geçemez. Razer Synapse ve Audio Controller'ı çözünce iş bitiyor. Kurcuklaman lazım daha.

Froseth

Müdavim
Reaksiyon puanı
836
Ya sizin kulaklığınız sorunlu yada ayarlarınızda sorun var çünkü bende thx açıkken yan haritadaki adamın ayak seslerini alıyorum ve mükemmel bir ses kalitesi var.

Todasangel

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Sanal 7.1 her kulaklıkta saçma bence. Ben de Kraken TE kullanmaktayım. Senin gibi Vatan Bilgisayardan 800 TL'ye aldım :D.
Kullandığım en iyi kulaklık diyebilirim. Bundan önce Arctis 3 ve RW1 kullandım. Genel anlamda çok daha üst düzey bir kulaklık. Cloud 2 deneme şansım olmuştu. Yanından bile geçemez. Razer Synapse ve Audio Controller'ı çözünce iş bitiyor. Kurcuklaman lazım daha.
nerden ne ayarı yapılacak onu tam çözmüş değilim. Epeyde kurcaladım ama bakalım ne olacak
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ya sizin kulaklığınız sorunlu yada ayarlarınızda sorun var çünkü bende thx açıkken yan haritadaki adamın ayak seslerini alıyorum ve mükemmel bir ses kalitesi var.

Kulaklıkta sorun yok muhtemelen. Anlıyan birinin bilgisayarı ele alıp ayarlaması lazım sanırım.

Son düzenleme:

Özgür Ç..

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,466
Ben 6 ay falan kullandım ama ezbere ayar yapamam şuan. Diğer yandan ayarları gayet kolay temel bir İngilizcenin olması yeterli hiç olmadı Google çeviri kullanarak hangi ayar ne işe yaradığına bakın ondan sonra daha düzgün şekilde ilerleyebilirsiniz.

Todasangel

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Ben 6 ay falan kullandım ama ezbere ayar yapamam şuan. Diğer yandan ayarları gayet kolay temel bir İngilizcenin olması yeterli hiç olmadı Google çeviri kullanarak hangi ayar ne işe yaradığına bakın ondan sonra daha düzgün şekilde ilerleyebilirsiniz.
2003 ten bu yana bilgisayarım var ve az çok neyin neye yaradığını bilirim ama bundan bi halt anlamadım. Az çok neyin neye yaradığınıda tahmin ediyorum yada tercüme ettiriyorum. Şöyle bir tahminim var, oyuna göre ayarlayınca insan seslerinde verim alınmıyor bu meret ile. İnsan seslerine ayarlayınca oyundan verim alınmıyor. Yani oyunun gönderdiği ses içinden bilgileri ayrıştırıp insan sesini şu tonda vereyim, oyun sesleri ve efektleri şu tonda vereyim diye bir mantığı yok heralde programın. Tam anlatamadım sanırım ama idare edin. Bilgisayarıma bağlanıp yardımcı olmak isterseniz hayır demem.