Razer Klavye VS Corsair Klavye?

Hangisi

• Razer Blackwidow Chroma V2

• Corsair K70 Lux RGB

• Steelseries

Sonuçlar yalnızca oylamadan sonra görülebilir.

Bu konuyu okuyanlar

Reaksiyon puanı
64
@mttzn 'ye de arastır dendi bu forumda.Herkes ayağını denk alsın
:p
Evet son verdiğiniz teziniz doğru. Teknolojik ürünlerde sorun çıkar çok normaldir zaten. Baktığım olay ne veriyorum ne alıyorum. Razer genelinde konuşmuyorum ki belli ki marka savunuyorsun üründen çok. Markanın verdiği veriyi senin ölçme gibi bir şansın yoksa bu duruma nasıl inanacaksın? Hatta senin zihninde canlanması açısından şöyle basit bir örnek verelim; Everest Rampage bir mekanik klavyesi Outemu switchli 50milyon basım ömrü sunuyor X bir Cherry MX kullanan üründe 50 milyon ömrü vardır diyor. Bu durumda ikisi de benzer süreler kullanılacak anlamına mı gelecektir? Ürün değerlendirirken bir çok etken işin içine giriyor, şuan o kadar zamanım yok ama boşa çıktığımda dilersen konuşuruz. Şöyle özetlersek kullandıkları boardlardaki lehiminden işçilik kalitesine işlemci gücüne (Genellikle Holtek ARM tabanlı 32 bit M0 veya M3 işlemciler tercih edilir yada ucuz yollularda EPROM işlemciler) bir çok erken var. Önceki yorumlarımdan Razer'ında belli artıları olduğunu söyledim ama okumadın galiba.

Corsair K70 LUX RGB Cherry MX Red Türkçe Tuş Dizilimi Mekanik Oyuncu Klavyesi

Corsair Strafe RGB Cherry MX Red Türkçe Mekanik Oyuncu Klavyesi CH-9000227-TR

Hangisini önerirsiniz? Işıklandırma konumları farklı gibi.

mttzn

Doçent
Reaksiyon puanı
459
Almışken en iyisini almış olayım da, kimiside Asus al diyor. :/
Asus'u kim öneriyor? Bu fiyatlarda pek bir ürünü yok 800TL'den başlıyorki değmez. K70 Strafe'den daha iyidir ama aydınlatma konusunda değil malzeme yapısında ikisi de aynı yazılımı kullanıyor zaten :D.

Reaksiyon puanı
64
Asus'u kim öneriyor? Bu fiyatlarda pek bir ürünü yok 800TL'den başlıyorki değmez. K70 Strafe'den daha iyidir ama aydınlatma konusunda değil malzeme yapısında ikisi de aynı yazılımı kullanıyor zaten :D.
Hava için Razer ama Razer kalitede Corsair ile Asus'un gerisinde. Corsair ile Asus aynı kalitede ama yazılım desteği ve ışıklandırma yapısı, albenisi olarak Asus daha önde dedi. Direk onun azından.

mttzn

Doçent
Reaksiyon puanı
459
Hava için Razer ama Razer kalitede Corsair ile Asus'un gerisinde. Corsair ile Asus aynı kalitede ama yazılım desteği ve ışıklandırma yapısı, albenisi olarak Asus daha önde dedi. Direk onun azından.
Kim diyor :D onu soruyorum :D

mttzn

Doçent
Reaksiyon puanı
459
Oyunları birlikte oynadığım, birkaç yıldır arkadaşım olan bir şahıs. Kendisi Motospeed kullanıyor klavye olarak.
Motospeed kullanıyorsa üstün bilgileriyle seni aydınlatmıştır. Allahım kimlere kaldı tavsiye vermek. Asus donanım üreten bir marka Corsair'da ana işi ekipman değil ama çok daha uzun zamandır piyasada ve bu işte çok iyiler en iyisi değildir belki ama birini birini üzerine koymak yanlış. Razer'ıda kötülemiyorum oda bir çok ürünlerinde iyi işler başarılıyor. Ana olay hangisinden mutlu olacağını inandığından geçiyor. Son kararı sen vereceksin aydınlatmasına göre karar verme yeter.

-Emirhan Türk-

Müdavim
Reaksiyon puanı
376
Motospeed kullanıyorsa üstün bilgileriyle seni aydınlatmıştır. Allahım kimlere kaldı tavsiye vermek. Asus donanım üreten bir marka Corsair'da ana işi ekipman değil ama çok daha uzun zamandır piyasada ve bu işte çok iyiler en iyisi değildir belki ama birini birini üzerine koymak yanlış. Razer'ıda kötülemiyorum oda bir çok ürünlerinde iyi işler başarılıyor. Ana olay hangisinden mutlu olacağını inandığından geçiyor. Son kararı sen vereceksin aydınlatmasına göre karar verme yeter.
Çinde üretilip marka basılan klavyeyi tercih eden kişinin önerilerine önem verme.

Reaksiyon puanı
64
Klavye az önce elime geçti. Usb portunu takmama rağmen klavyenin ışıkları ve komutları çalışmıyor. Yani klavye bilgisayara bağlanınca hiçbir şey değişmiyor gibi. Kurmam gereken birşey mi var?

mttzn

Doçent
Reaksiyon puanı
459

mttzn

Doçent
Reaksiyon puanı
459
Satın aldığın yerle iletişime geçmeyi dene kusurlu ürün yollamaları pek hoş olmamış sanki.