Rapidshare Paraya Doydu

Bu konuyu okuyanlar

Berkin Bozdoğan

Müdavim
Reaksiyon puanı
38
En çok kullanılan dosya paylaşım sitelerinden Rapidshare.com'un son uygulaması Premium hesap sahiplerini kızdıracak gibi. Fiyatlar ne kadar yükseldi?

Son yıllarda sık sık indirme kotalarını arttırarak ve altyapısını da büyümesi oranında geliştirerek interneti çeşitli arşivler için kullanan kullanıcıların beğenisini kazanan Rapidshare.com'un son uygulaması kullanıcıları alternatif dosya paylaşım kanallarına yönelmesine neden olacak gibi görünüyor. Rapidshare tarafından yapılan düzenleme sonrasındaki kotalar, ücret ödeyerek üye olan kullanıcıları rahatsız edebilir.

Azalan Kota, Artan Fiyat

Daha önce özel kullanıcılarına günlük 10 GB indirme kotası sunan fakat; ardından aynı anda birden fazla ip üzerinden kullanımı engelleyen Rapidshare hakkındaki gelişmeleri daha önce size duyurmuştuk. Şimdi ise, Rapidshare'ın son uygulamasıyla günlük 10 GB sınırını aylık 80 GB'a düşürerek kullanıcılarına ekstra indirme kotası satmaya başlıyor. Aylık 80 GB'tan fazla indirmek istiyorsanız 100 GB için 9,99 Euro, 500 GB için 44,99 Euro, 2500 GB için 199,99 Euro ödemeniz gerekiyor.

Bilgi için: Rapidshare
Yazan :
Ozan Akçora
SDN - http://shiftdelete.net

mila12

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
255
Fiyatlar Türkiye sınırları içerisinde daha pahalı :) 100 gb 30 Ytl 500 gb 130 ytl 2500 570 Ytl gibi.

orcagada

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Panik yapmaya gerek yok,

2500 GB ne indirilir ki?

Saygılar...

emubaltaci

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
129
saçmaladılar bence
satmamak için elinden gelenleri yapıyolar

EverFrost

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ya arkadaşlar üzülüyorum resmen neden bir emule yanınada bir utorrent kurup keyfinize bakmıyorsunuzki ?
yani şu rapidin belki 100 katı veriye bedava ulaşıp sınırsız indirmek varken neden paranizi kaptırıyorsunuz ?

batigol-7

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
haberin başlığını yazan arkadaş anlam hatası yapmış , habere göre rapidshare açgözlük yapmaya başlamış , paraya doysa fiyatlar düşer kotalar yükselir.

AtakaN

Doçent
Reaksiyon puanı
3
bende utorrent var bırsey arıyorum kesın rpı lınkı oluyor
torent bulamıyorum nasıl yapcaz bu ısı ya

doctor

Asistan
Reaksiyon puanı
3
RapidShare'yi kullanabilirsin.

UgurABA

Müdavim
Reaksiyon puanı
15
Rapidshareden crptload ile istediğim kadar indiriyorum en güzeli valla =] tek korkum adsl'in bozulma ihtimali :)

Nemesis

Müdavim
Reaksiyon puanı
13
Rapid pre var bende de cok memnunum :)

Cayır cayır indiriyorum :D

Ahmethz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
398
Rapide ciddi bir rakip lazım.

Netload, filefactory, megaupload, megashare, egoshare vs var zaten direk puan amacı gitmeyen kaliteli paylaşımlarda kullanılıyor. Bizdeki forum anlayışı farklı olduğu için pek tercih edilmiyor...

souris

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
Eğer rapid ciddi müşteri kaybı yaşamak istemiyorsa kotasını 80 bg gibi sınırlarken aylık limitini kaldırmalı

Yani 80 gb hakkınız ama indirmek için süreniz size kalmalı bir ay gibi sınır olmamalı...

Aksi halde ben bu aydan itibaren hesabımız kapatırım ve bir daha satın almam.Tabi birde şunu düşünmek lazım neden zam yapıldı.Firmalar büyük tazminat davaları açmış :) rapid ceza ödeyecek onu da kullanıcılara yükleyecek...

ahmet331

Asistan
Reaksiyon puanı
0
torrent varken neden rapid ve benzeri kullanılır anlamıyorum xD

souris

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
Torrent ile 5 gb veriyi ne kadar sürede indiriyorsunuz hızda kesinti vs gibi durumlarıda göz önünde bulundurarak örnek verir misiniz...

mdkbet

Müdavim
Reaksiyon puanı
86
torrent varken neden rapid ve benzeri kullanılır anlamıyorum xD

hemen anlatıyım

iş yerinde internet hızı 500mbit ancak firewall torrent kullandırmıyor
mecburen rapid kullanıyoruz download için
evde kullanabilirim ama evdeki internet 1 mbit bu hızla ne indirebilirsin ki

new_cont

Asistan
Reaksiyon puanı
6
premium kullanıcısı olarak gerçekten kınıyorum bu rapidin yaptığını eski sistem güzeldi günde 10gb felan takılıyoduk kafamıza göre şimdi nerdeyse 1 haftada aylık kota dolcak boşu boşuna premium almış olcaz... bu aydan sonra bitiriyorum rapidle işimi Torrent 4Ever ;)

efekan258

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Puanlarımla premium aldığım için zamlar beni etkilemiyor oktada bana yetiyor ama mutlaka bigün puanlarım yetmicek o zaman ne yapcam bilmiyorum gerçekten pahalı bence.Ama rapid dışındakilerde internet hızını son damlasına kadar kullanamıosun ve çoğu şey rapide upload ediliyor aslında netload falanda yaygınlaştı bayaa yakındır rapidin sonunun gelmesi.Rapidde birde uploadların şikayet silinmesi derdi var dier upload sitelerinde oda yok bayaa bi sabırları zorluyor bu aralar rapid.Hadi hayırlısı...

emubaltaci

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
129
arkadaslar suan rapide upload ediyorum çok çok iyi bir hızla hemde (700kb*5 dosya)
ama nedense dosyalarımı upload ediyor gözükmesine ragmen göstermiyor bana
3 defa upload ettim nerdeyse
yeter artık dio sanırım bana :D

bende kota 10gb arkadaslar ama rapid pointlerle arttıracam onu galiba

say55

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Torrent ile 5 gb veriyi ne kadar sürede indiriyorsunuz hızda kesinti vs gibi durumlarıda göz önünde bulundurarak örnek verir misiniz...
Yeni çıkan oyunların boyutları 5 gb ta yakın rakamlar.Eğer dış kaynaklı torrentleri indiriyorsak genelde orasının hızları çok yüksek oldugundan hemen 100 kb yaklaşıyor.(1 mb sınırsız oldugundan)
örnek verecek olursak geçen gece indirdiğim fifa manager 09 ortalama 96 kb ile 14 saatte indirmişim..torrent kullan paran gitmesin ilk indiren sen ol.
kurtlar vadisini 3 dk sonra torrente sunuyorlar mesela

amolla

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
benden cok kufur yediler oldukca sacmaladilar artik devamli musterisi olarak beni kaybedecekler gibi gorunuyor ve bircok kisiyi ...

emubaltaci

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
129
Yeni çıkan oyunların boyutları 5 gb ta yakın rakamlar.Eğer dış kaynaklı torrentleri indiriyorsak genelde orasının hızları çok yüksek oldugundan hemen 100 kb yaklaşıyor.(1 mb sınırsız oldugundan)
örnek verecek olursak geçen gece indirdiğim fifa manager 09 ortalama 96 kb ile 14 saatte indirmişim..torrent kullan paran gitmesin ilk indiren sen ol.
evet torrent öyle ama türk siteleri çok kötü bu konuda ne yazıkki
birde torrentte upload ta yapman gerek
mesela benim suan calıstıgım yerde hız inanılmaz, rapide izin var ama port acmak gerektiginden torrentte yok
o yüzden rapid

yusufsan21

Müdavim
Reaksiyon puanı
35
bir zamanlar rapide küfrederdim ama şimdi şükrediyorum. o olmasa halimiz nice olurdu.

Ama haklısınız biraz muamelesizler. Çünkü Devler...Devlerin aşkı büyük olur.

souris

Müdavim
Reaksiyon puanı
3

Ama torrent te indirirken bağlantının kopması halinde o sunucu bir daha sağlayana kadar bekliyorsunuz değil mi.Birde hız konusunda sabit bir rakam mevcut değil sanırım dimi yani sürekli bir garanti yok bu hız diye ????

not :)
Kurtlar Vadisini hayatımda bir bölüm bile izlemedim

twilight_flame

Doçent
Reaksiyon puanı
20
rapidi premiumlu kullanıyordum bugün premiumlu son gün yani 01/11/2008 bitiş tarihi olarak gösteriyor ama bu şartlar da yükseltmeyecem. Normalde 1 kez 2 aylık premium alabileceğim parayla 1 ay premium almış sayılacağım çünkü ben zaten ayda 120 gb dan fazla dosya çekiyorum.Rapidshare bu şekilde bana düşük kota sunduğu için bu kazıkçı ticaret anlayışı son bulana kadar birdaha da premium alacağımı hiç sanmıyorum.