Rapçi Hayki kimdir? Hayki’nin gerçek adı nedir? İşte detaylar..

Bu konuyu okuyanlar

by efsane

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
2,135
Hayli mahlaslı Kadıköy'lü rapçi Aytuğ Tunal sosyal medyanın gündemine oturdu. Twitter hesabından çocuk istismarı ile ilgili yazdığı yazıya dini değerleri de ekleyince ortalık karıştı. Binlerce takipçisi bulunan Hayki sosyal medyadaki kullanıcılardan oldukça büyük tepki alırken bu tepkiler de giderek çığ gibi büyüyor. Bir anda gündemin baş köşesine oturan rapçi Hayki kimdir?

HAYKİ KİMDİR?

1983 doğumlu rap şarkıcısı Hayki'nin gerçek ismi Aytuğ Tunal'dır. Kadıköy'lü rapçi olarak tanınmaktadır. Hasanpaşa'da doğmuş ve burada 27 sene yaşamış, çocukluk ve gençlik yılları orada geçmiştir. Flow isminde Boxer cinsi bir köpeği vardır.

Hayki ilk dönemlerde seslendirdiği parçaları ve müzikleri kayıt etmek için evine kayıt sistemi kurmuş, askerlik dönemine kadar bu şekilde çalışmalarını sürdürmüştür. Askerlik görevinin ardından 2004 senesinde İhtilal isimli grubu Garez ve Kaplan mahlasları ile kurmuştur.

Reaksiyon puanı
191
Katılıyorum. Sanırım son zamanlarda uygulanan bir şey bu, zira bir iki sene önce böyle flood yapıldığına rastlamadım. Forumu canlı tutmaktansa bitmişlik havası veriyor bence.

by efsane

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
2,135
Kaynak: Rapçi Hayki kimdir? Hayki’nin gerçek adı nedir? İşte detaylar..

Benim şahsi düşüncem ama bu tarz kopyala yapıştır içeriklerin forumu canlı tutmaktanda kalitesini düşürdüğünü düşünüyorum.

Şahsi düşüncene saygı duymamakla birlikte, kopyala yapıştır içerikler forumu canlı tutar ve kalitesini düşürmez. Her neyse.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Katılıyorum. Sanırım son zamanlarda uygulanan bir şey bu, zira bir iki sene önce böyle flood yapıldığına rastlamadım. Forumu canlı tutmaktansa bitmişlik havası veriyor bence.

2019 kayıtlı görünüyorsunuz, 2 yıl önce de foruma konu açılırdı aynı şekilde. Biz flood yapmıyoruz. Biz foruma güncel haberleri taşıyoruz.

Reaksiyon puanı
191
2019 kayıtlı görünüyorsunuz, 2 yıl önce de foruma konu açılırdı aynı şekilde. Biz flood yapmıyoruz. Biz foruma güncel haberleri taşıyoruz.
2016'dan beri buradayım, sizi de kullanıcı adınızdan tanıyorum ancak çok aktif olmadığım için hatırlamadığım noktalar olabilir, kusuruma bakmayın. Ama şu görüntüye 'flood' dememek için biraz zorlamak gerekiyor.

Screenshot_2019-07-16 by efsane.png

Bunlar sadece küçük bir kısmı.

Şahsi düşüncene saygı duymamakla birlikte, kopyala yapıştır içerikler forumu canlı tutar ve kalitesini düşürmez. Her neyse.
Buna da katılmıyorum. 2014'den beri bildiğim forum, minecrafttürk de popülaritesini yitirince aynı yönteme başvurdu. İşe yaradı mı? Tabii ki hayır.
Bir forumda, haber sitesi misali, içerikleri kopyala yapıştır yaparak aktifliği arttırabileceğinizi düşünmüyorum.

rtakak

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,459

Kaynak belirtmeyerek emeği ve hakkı ihlal eden birinden saygı beklemiyordum.

Kaynak belirtmediğin sürece güncel haber taşımaktan ziyade haberi çalmış gibi oluyorsunuz.

by efsane

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
2,135
2016'dan beri buradayım, sizi de kullanıcı adınızdan tanıyorum ancak çok aktif olmadığım için hatırlamadığım noktalar olabilir, kusuruma bakmayın. Ama şu görüntüye 'flood' dememek için biraz zorlamak gerekiyor.

Ekli dosyayı görüntüle 75007

Bunlar sadece küçük bir kısmı.

Buna da katılmıyorum. 2014'den beri bildiğim forum, minecrafttürk de popülaritesini yitirince aynı yönteme başvurdu. İşe yaradı mı? Tabii ki hayır.
Bir forumda, haber sitesi misali, içerikleri kopyala yapıştır yaparak aktifliği arttırabileceğinizi düşünmüyorum.

İyi de, üyelr kısmından benim açtığım konulara bakıyorsun? Normal değil mi öyle olması? Minecraftturk neresi bilmiyorum ama burada yaptığımız iş haber sitesine benzemiyor. Sadece, SDN forum üyelerini gündemde olan haberleri de görmelerini sağlamaya çalışıyoruz.

Kaynak belirtmeyerek emeği ve hakkı ihlal eden birinden saygı beklemiyordum.

Kaynak belirtmediğin sürece güncel haber taşımaktan ziyade haberi çalmış gibi oluyorsunuz.

Bahsi geçen sitelerle özel anlaşmalarımız olmadığını nereden biliyorsunuz? Bence konuşurken saygıyı siz unutmayın ki, beklediğiniz şekilde bulasınız.

rtakak

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,459
Ben gayet saygılı konuştum. Agresif cevap veren sizsiniz.

Bu anlaşmalardan sitelerin habeleri var mı?
Öyle bir anlaşma olsa o kadar farklı siteden kopyala yapıştır olmazdı. Başka modlar da kopyala yapıştır yapıyor ve kaynak belirtiyorlar. Anlaşma olsa bu kadar çeşitli kaynak olmazdı. Çocuk kandırmayı geçin yani.

Ben sizden cevap beklemiyorum.
Kaynak göstermeden kopyala yapıştır yapmak bu tarz bir forumun yöneticisinden beklenmedik bir davranış sadece.

Son mesajlar