Rami bilgisayar görmüyor.

Bu konuyu okuyanlar

Phoique

Öğrenci
Reaksiyon puanı
12
Merhabalar bugün 4 gb ram aldım. Taktığımda bilgisayarda görünmüyor. 2 gb ram mevcut onda sorun yok ama diğerini görmüyor. Daha önce 8 gb ram aldım onu da anakart 2 slot tek slot 8 desteklemiyormuş şimdi 4 gb aldığımda ise bunu görüp çalıştırmıyor. Cpu-z de ram slotu dolu olduğunu gösteriyor.

Anakart modelim.
72799

Cpu-z

72802

utkuversus

Mizuru
Emektar
Reaksiyon puanı
13,134
Slot arızası olabilir.

Emir Aydın

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,635
Ramlerde bir sıkıntı olabilir mi ?
Rami çıkartıp ucunu yumuşak bir silgiyle dikkatlice silmeyi deneyin,zamanında 4x2 8GB 667 mhz ram almıştım biri çalışmamıştı bu şekilde çözmüştüm,sizin sıkıntınız tam olarak bu olmayabilir ama denemekten zarar gelmez.

Phoique

Öğrenci
Reaksiyon puanı
12
Rami çıkartıp ucunu yumuşak bir silgiyle dikkatlice silmeyi deneyin,zamanında 4x2 8GB 667 mhz ram almıştım biri çalışmamıştı bu şekilde çözmüştüm,sizin sıkıntınız tam olarak bu olmayabilir ama denemekten zarar gelmez.
Malesef bu olacağını sanmıyorum slot yerini felan temizledim ama çalışmıyor slot değiştirdim ama yok

insanimsi

Müdavim
Reaksiyon puanı
450
Silgi gerçelten hayat kurtarıyor mutlaka ama mutlaka dene :)
Eğer olmaz ise tek slot olarak pc yi çalıştır bozuk ram ile beraber en az olasılıklı olarak başka bilgisayarda dene yine olmaz ise (bunları bitirene kadar yaşlanmadıysan adak kestikten sonra :D) ramin çipi hasar görmüştür geçmiş olaun :(

KimBuGamzeli

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,821
Ya slotta sorun var yada ram de şuda olabilir anakart desteklemiyor dur. Benim eski ddr2 Anakartım vardı 2 slotlu ne zaman ram denesem 1.slotta sorunsuz açar 2.dlota takınca bip sesi verirdi bazen bip sesi vermez ama açmazdıda.

insanimsi

Müdavim
Reaksiyon puanı
450
Ya slotta sorun var yada ram de şuda olabilir anakart desteklemiyor dur. Benim eski ddr2 Anakartım vardı 2 slotlu ne zaman ram denesem 1.slotta sorunsuz açar 2.dlota takınca bip sesi verirdi bazen bip sesi vermez ama açmazdıda.
Aynı rami 2. Slote takınca sıkıntı çıkıyorsa (çalışanı) anakartta bozukluk var (ram girişi)