Bu konuyu okuyanlar

Burak Özgen

Müdavim
Reaksiyon puanı
271
Hollanda'da skandal etkinliğe yasak! Ramazan ayında Hollandanın Utrecht kentindeki Ulu Cami önünde yapmayı planladığı barbekü ve domuz çevirme etkinliği belediye tarafından yasaklandı.Göç ve İslam karşıtı aşırı sağcı Batı'nın İslamlaşmasına Karşı Vatansever Avrupalılar (Pegida) örgütü Ramazan ayında skandal bir etkinlik için hazırlanıyordu. Cami önünde yapmayı planladıkları domuz çevirme etkinliğine belediye tarafından yasak getirildi.
0x0-ramazanda-turk-camisi-onunde-domuz-cevirmek-isteyen-pegidaya-yasak-1527324405757.jpeg
Utrecht Belediyesi, aşırı sağcı örgütün Ramazan ayında düzenlemek istediği etkinliği 'sorumsuzluk' olarak değerlendirdi. Pegida Hollanda yönetimi, belediyeye başvurarak, üyeleriyle birlikte 4 Haziran'da kentin merkezinde bulunan Ulu Cami önünde barbekü ve domuz çevirme yapmak için izin istedi. Aşırı sağcı örgüt, Müslümanların kutsal ayı Ramazan boyunca, Hollanda'daki diğer büyük kentlerde de, cami önlerinde benzer etkinlikler yapmayı planlıyordu.
0x0-ramazanda-turk-camisi-onunde-domuz-cevirmek-isteyen-pegidaya-yasak-1527324406443.jpeg
'KAMU DÜZENİ İÇİN TEHDİT'

Ancak Utrecht Belediyesi, sorumsuzca yapılan bu etkinliğin kamu düzeni açısından tehlike yaratacağına karar verdi. Belediye Başkanı Jan van Zanen'in sözcüsü, "Gösteriye izin verilemsi anayasal bir hak. Ancak ortada kamu düzenini tehdit eden bir durum varsa, buna yönelik kısıtlamalar getirilebilir" dedi. Belediye, aşırı sağcı örgüte camiden uzak bir konumda bulunan Westplein'deki toplu taşıma garajı yanındaki alanı gösterdi.

0x0-ramazanda-turk-camisi-onunde-domuz-cevirmek-isteyen-pegidaya-yasak-1527324398392.jpeg
PEGİDA ÜYELERİNİN AKŞAM ATEŞ YAKMASI YASAK

BBC Türkçe'nin haberine göre; Pegida üyeleri akşam saat 20:00 - 22:00 saatleri arasında bu bölgede toplanabilecek. Ancak açırı sağcıların açık alande ateş yakması, barbekü ve diğer ısı kaynaklarını kullanması yasak olacak.

Etkinlikte sert malzemelerden yapılan tabak, bardak ve çatal, bıçak gibi malzemelerin kullanılmasına da izin verilmeyecek. Sözcü, aşırı sağcıların bu karara itiraz hakkının bulunduğuna da işaret etti.
0x0-ramazanda-turk-camisi-onunde-domuz-cevirmek-isteyen-pegidaya-yasak-1527324507962.jpg
19MAYIS'TA DA BENZER BİR ETKİNLİK YAPMIŞLARDI

Belçika'daki aşırı sağcı Flaman Çıkarı Partisi de (VB), 19 Mayıs günü benzer bir etkinlik düzenledi. Partinin lideri Filip Dewinter, Flaman Ulusal Gençlik Federasyonu üyeleri ile birlikte Deurne kentinde buluştu. Aşırı sağcı grup, domuz çevirip, barbekü yaptı. Dewinter, bu etkinlikte çekilen fotoğrafları, #Ramazan etiketiyle Twitter üzerinden paylaştı.

Kaynak:Sabah

Sizce hem 19 mayısta hemde Ramazan ayında böyle bir şey yapmaları sadece Türkiyeyi mi, yoksa tüm İslam devletlerine karşı mı yapılıyor?Yorumlarınızı bekliyorum.

bilicimustafa12

Müdavim
Reaksiyon puanı
626
Yasaklanmışsa helal olsun cami önünde yapılır mı.

honline

Müdavim
Reaksiyon puanı
296
Keşke ülkemizde de domuz ithalatı yasaklansa sıfır vergi yerine %1000 vergi alınsa, ve diğer sorunumuz
besmelesiz kesilen dana eti bile olsa
İslami açıdan LEŞ et hükmündedir
keşke löp et ithalatı yasak olsa halkımız bu etlerle iftar ettiriliyor elin yabancısı domuz çevirmiş bunun yanında hiçbişey.

bilicimustafa12

Müdavim
Reaksiyon puanı
626
Keşke ülkemizde de domuz ithalatı yasaklansa sıfır vergi yerine %1000 vergi alınsa, ve diğer sorunumuz
besmelesiz kesilen dana eti bile olsa
İslami açıdan LEŞ et hükmündedir
keşke löp et ithalatı yasak olsa halkımız bu etlerle iftar ettiriliyor elin yabancısı domuz çevirmiş bunun yanında hiçbişey.
Valla eti ithal etmemiz şüpheye düşürüyor bazen beni,aceba domuz eti mi yiyorum diye :D

honline

Müdavim
Reaksiyon puanı
296
Valla eti ithal etmemiz şüpheye düşürüyor bazen beni,aceba domuz eti mi yiyorum diye :D
Hiç şüphen olmasın, lafa gelince ben yemediğim eti yedirmem tamamen siyasi bir söylemdir. Şahsım adına et ve et ürünü satın almıyorum ve lafta %98 i müslüman bir ülkede bu duruma düşmekten utanç duyuyorum nerde hile yalan dolan varsa en kralı biz müslümanlarda.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,117
İzmir Bornova Küçükpark'ta Berrak kasabı var onun eti güvenilir yerli besi kendi besliyor büyütüyor kesiyor tamamen İslami kesim helal olduğu garanti.

Gökçe Asena

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,127
Halbuki domuz onların dininde de yasak.
İçlerinde ki kötülüğü o kadar beslemişler ki insanlık sevgisini bile öldürmüşler. Bunlarla asla dost olunmaz. Allah düşmanın bile şereflisini versin.

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,324
Halbuki domuz onların dininde de yasak.
İçlerinde ki kötülüğü o kadar beslemişler ki insanlık sevgisini bile öldürmüşler. Bunlarla asla dost olunmaz. Allah düşmanın bile şereflisini versin.

Domuz Musevilerde yasak, Hristiyanlıkta haram diye bir kavram yok zaten. Tahrif edilmiş Hristiyanlıkta diyelim daha doğrusu.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,117
Amerika'da bazı doktorlar uyanmaya başlamış hastalarına domuz yemeyin demeye başlamışlar:

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,324
Alkol ve domuz eti batı insanını batırdı zaten, hayvanlaştırdı iyice...

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,117
vodka,rakı,bira yapıcam diye zehirleniyorlar birde nasıl yapıldığını az çok biliyorum ama yapmıyorum kendi halinde tadı daha iyi olan elma suyuna yazık etmek oluyor yani meyve sularına yazık oluyor sigara'yı bıraktırdılar o 9,5TL almıyorum onlar da 90-100 alınmaz artı zaten.

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,324
vodka,rakı,bira yapıcam diye zehirleniyorlar birde nasıl yapıldığını az çok biliyorum ama yapmıyorum kendi halinde tadı daha iyi olan elma suyuna yazık etmek oluyor yani meyve sularına yazık oluyor sigara'yı bıraktırdılar o 9,5TL almıyorum onlar da 90-100 alınmaz artı zaten.

Pahalıdır diye değil, Allah'ın hatırı için uzak dur Konfi, aynı zamanda sevap da işlemiş olursun. :)

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,117
Pahalıdır diye değil, Allah'ın hatırı için uzak dur Konfi, aynı zamanda sevap da işlemiş olursun. :)
Allah (c.c.)'ın hatırı için de zaten tadı kötü tadı kötü zararlı olduğu imalat sırasında ki görüntüsünden bile anlaşılır küflü sıvı ve meyve yada tahıl tanelerinden...