Ramazan Ayında Vücut Su mu, Yağ mı Yakar?

Bu konuyu okuyanlar

Halkulvad

Müdavim
Reaksiyon puanı
53
Değerli arkadaşlar öncelikle hayırlı ramazanlar,
İslam dünyası için oldukça önemli bir aydayız ve bu ayın en önemli konusu oruç. Yaklaşık 16 saat hiçbir şekilde gıda takviyesi yapmıyoruz vücudumuza. Bu süreçte ise vücudumuz kendi bünyesinde bulunan maddelerden faydalanıyor ve fark ettiyseniz iftara doğru bayağı bir kilo kaybı yaşıyoruz. Şimdi bu kilo kaybı birçok kişiye göre yağ yakımı değil su kullanımı değil mi? Bende aynı biçimde bir düşünce içerisinde idim ama bugün yaptığım analiz kabullendiğim bu kanıya ters düşüyor. Bende Grundig PS 6610 BT tartı var. Tartıda ilk (1. Resim) sahurda (04.08) tartıldım. Daha sonra iftara yakın (18.54) tartıldım (2. Resim).

Görünen değerlere göre vücudumun su oranı yükselmiş yağ oranı ise ciddi bir biçimde azalmış.

Sizce bu ölçülen değerler doğru mudur, tutarlılık payı nedir?

- Teşekkürler.

Ekli dosyalar

• Screenshot_20190506-191437.png
    Screenshot_20190506-191437.png
    107.4 KB · Görüntüleme: 438
  • Screenshot_20190506-191427.png
    Screenshot_20190506-191427.png
    106.2 KB · Görüntüleme: 420

seyhmus21

Müdavim
Reaksiyon puanı
255
Mesafe kat edip zorlarsan su çok yakarsın yağ yakılması biraz daha zor yağ çubuğunu arada bir kontrol etmek gerekiyor

sefayksl

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Aç kalarak yağ yakımı çok zor. Gıda takviyesi yapmamanın telafisi mümkün fakat susuzluk kalıcı zararlar verebiliyor. Zaman zaman yemek orucuna bir çok insan giriyor ama susuzluk başka bir olay.

ayhn011

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Merhaba arkadaşlar,
Su yakma teriminin yanlış olduğundan başlayalım. Böyle bir olay yoktur. Beynimizde dahi belli bir oranda su bulunur. Vücut uzun süre susuz bırakıldığı zaman yaşamsal faaliyetlerinin tehlikede olduğunu düşünerek beyindeki suyu yaşamsal organlarda kullanmak için çekmeye başlar. Bu da baş ağrısına sebep olur.
Yağ yakımına gelecek olursak, burada bu paylaşımda açıklanamayacak kadar farklı parametrelere bağlı bir konudur ve çok ciddidir. Dolayısıyla, kısa sürede küçük oynamalar bizi bir sonuca çıkartmaya maalesef yeterli olmamakta. Bu konuda birebir destek almak isteyen arkadaşlarım, bana doğrudan özelden ulaşabilir. Herkesle birebir ilgilenmeye çalışıyorum.