Ram

Bu konuyu okuyanlar

Abdurahman

Müdavim
Reaksiyon puanı
8
selamün aleyküm.. arkadaşlar... ben 2 yldır PC kullanıyorum... Ramların Eskidiğini düşünüyorum.. Ve değiştirmek istiyorum.. ama nasıl alacağımı bilmiyorum.. parçadan pek anlamam ama.. yardım ederseniz çok memnun olurum :) şimdiden teşekkürler.....

NikeSteeL

Müdavim
Reaksiyon puanı
131
Ram'ların Eskidiği Kanısına nerden Vardın . Ram Öyle Eskiyen Bişey Değildir

Hem Sistemin ve Donanımını Bilmeden Öneri nasıl Vericez.!
İşlemcin ne Anakartın ne Ekran kartın ne HDD ne kullanıyorsun . işletim sistemi hangisi vb. vb.

yusufsan21

Müdavim
Reaksiyon puanı
35
Ram'ların Eskidiği Kanısına nerden Vardın . Ram Öyle Eskiyen Bişey Değildir

Hem Sistemin ve Donanımını Bilmeden Öneri nasıl Vericez.!
İşlemcin ne Anakartın ne Ekran kartın ne HDD ne kullanıyorsun . işletim sistemi hangisi vb. vb.

E yani! En azından anakartın hakkında bilgi vermelisin.

Peter

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
88
Ya neden ram ¿ Siz neden işlemciye , ekran kartına yatırım yapmayı değilde ram'e yatırım yapmayı düşünüyorsunuz.Hiç anlamış değilim.
Her neyse
anakartın modelini alalım biz ¿ ve power'in kaç watt ¿ ve ramleri kökten mi değiştireceksin yoksa 1-2 simi değişecek ¿

Abdurahman

Müdavim
Reaksiyon puanı
8
:D haklısınız modeli vereyim.. fakat modeli nasıl öğreneceğim ... :S

İşletim Sistem Windows Xp SP3 kurulu

foto308.jpg

şöyle bi program buldum :S Pc nin bilgilerini veren ama bi bakın belki işe yarar bu :S

cpuu.jpg

ya aslında ramları 4 GB yapmak istiyorum... bi sokete 2 GB diğer soketede 2 GB yapabilirmiyim.. acaba öyle bi şansım varmı :D oluyomu :D

ExCeLLeNT

Müdavim
Reaksiyon puanı
17
Ya neden ram ¿ Siz neden işlemciye , ekran kartına yatırım yapmayı değilde ram'e yatırım yapmayı düşünüyorsunuz.Hiç anlamış değilim.
Her neyse
anakartın modelini alalım biz ¿ ve power'in kaç watt ¿ ve ramleri kökten mi değiştireceksin yoksa 1-2 simi değişecek ¿

Doğru peter bende para biriktiriyom sitede çok ram al diyen var şaşırdım işlemci mi yoksa ram mi alsam:D

PC MERAKLISI

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
anakart resmi
3281C29990004BFB8596B8375CF0D3DA.jpg

max ram : 4gb
dd2 533/667mhz
destekleyebileceği en iyi işlemci : core 2 duo E6700

bu durumda ram ı 4gb a çıkarmanın bi anlamı olmaz ki ram eskime diye bişey yoktur ama yükseltebilirsin o sana kalmış

benim önerim : ram 2gb çıkar, şuan ki işlemciyi satıp biraz üstüne para koyup E5200 alman

Abdurahman

Müdavim
Reaksiyon puanı
8
E5200 kaç liradır acaba :D

Abdurahman

Müdavim
Reaksiyon puanı
8
teşekkür ederim .. sağolun abilerim

4ReacTiv

Doçent
Reaksiyon puanı
5
1gb ram o sisteme gayet iyi.Ama ille yükseltmek istiyorsan 1gb daha alıp 2gb yap.Fazla bir + sını görmezsin.

Overclock öğren işlemcinin hızı 2.4 den 3.0 yada ne kadar yükseltebilirsen yükselt ram den daha çok faydasını görürsün.