Ram yükseltmek

Bu konuyu okuyanlar

JBrewsteR

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Herkese iyi forumlar dilerim, kullanmakta olduğum masaüstü bilgisayarın 4 GB olan RAM kapasitesini 8 yada 16'ya çıkartmak istiyorum. Ancak bilgisayarım bunu destekliyor mu hiç bir fikrim yok? Destekleyip desteklemediğini nasıl öğrenebilirim? Anakartımı 1 hafta önce değiştirdim ve sıfır olarak aldım. Eğer destekliyorsa sizce 8 veya 16 gb Ram'e yükseltmek bana ne gibi fayda sağlar veya sizce yükseltmeli miyim? Yeni nesil oyunlarda biraz sorun yaşıyorum ve biraz daha iyi kalitede oynamak için bunları soruyorum. DDR3 ram kullanıyorum, ayrıca alacağım ramlerde yer alan MHZ değerlerini kaç olarak almam gerekiyor?(1333Mhz, 1600Mhz gibi) Bilgisayarımın bilgileri aşağıda mevcuttur, okuyup yardımcı olan veya olmak isteyen herkese şimdiden çok teşekkür ederim.

Anakart: Gigabyte 78lmt-s2 R2 Amd Am3+ Ddr3 S+v+gl Matx

İşlemci: AMD Athlon(tm) II X4 635 Proccessor (4 CPUs), 2.9GHz

Ekran Kartı: AMD Radeon HD 5700 Series

Melih Beyefendi

Müdavim
Reaksiyon puanı
886
Hocam RAM bir işe yaramaz. Sadece depolama için. SSD yükseltmesi sizin için daha iyi olacaktır. PC'niz hızlanacak. RAM yükseltmesi sadece para israfı demek.

554950

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,892
Hocam RAM bir işe yaramaz. Sadece depolama için. SSD yükseltmesi sizin için daha iyi olacaktır. PC'niz hızlanacak. RAM yükseltmesi sadece para israfı demek.
Ne diyorsun?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Herkese iyi forumlar dilerim, kullanmakta olduğum masaüstü bilgisayarın 4 GB olan RAM kapasitesini 8 yada 16'ya çıkartmak istiyorum. Ancak bilgisayarım bunu destekliyor mu hiç bir fikrim yok? Destekleyip desteklemediğini nasıl öğrenebilirim? Anakartımı 1 hafta önce değiştirdim ve sıfır olarak aldım. Eğer destekliyorsa sizce 8 veya 16 gb Ram'e yükseltmek bana ne gibi fayda sağlar veya sizce yükseltmeli miyim? Yeni nesil oyunlarda biraz sorun yaşıyorum ve biraz daha iyi kalitede oynamak için bunları soruyorum. DDR3 ram kullanıyorum, ayrıca alacağım ramlerde yer alan MHZ değerlerini kaç olarak almam gerekiyor?(1333Mhz, 1600Mhz gibi) Bilgisayarımın bilgileri aşağıda mevcuttur, okuyup yardımcı olan veya olmak isteyen herkese şimdiden çok teşekkür ederim.

Anakart: Gigabyte 78lmt-s2 R2 Amd Am3+ Ddr3 S+v+gl Matx

İşlemci: AMD Athlon(tm) II X4 635 Proccessor (4 CPUs), 2.9GHz

Ekran Kartı: AMD Radeon HD 5700 Series
bence önce bir anakart ve işlemciyi filan yükseltseniz daha iti bu sisteme yükseltme yapmak olmaz.

JBrewsteR

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3

120 GB SSD var ve windows onda kurulu. Ekstra bir program kurmuyorum ona sadece HDD'yi kullanıyorum.

bence önce bir anakart ve işlemciyi filan yükseltseniz daha iti bu sisteme yükseltme yapmak olmaz.

Anakartı yeni aldım, işlemci fiyatları bütçemi aşıyor şuan için. Bu sisteme en azından ram konusunda bir şeyler yapılamaz mı ? Mesela kullandığım ramler 2 gb + 2 gb, tek 8 alıp 8+2 olarak kullansam yani toplamda 10gb ram olsa bir fayda sağlar mı sizce ?

554950

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,892
o sisteme 10 gb fazla en azından o anakartı almasaydınız.

Yani o sisteme o ram yeterli fazlası gereksiz olur o sistemi satıp bütçeye ekleyim am4 ya da 1151 anakart alın.