Ram slotu çalışmıyor !!!!

Bu konuyu okuyanlar

Peroksit

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar Gigabyte 880ga-ud3h Anakartım var 4 adet ram slotu mevcut 1. Ve 3. Slotlarda ramlerin hepsi çalışıyor ama 2. ve 4. Slotlarda ramler çalışmıyor.

Hava tuttum fırça ile temizledim ama çalıştıramadım ramleri. Önerisi olan varsa bekliyorum

Ramler
Kingston HyperX 1600 MHZ CL9 DDR3 2x2 dual kit 4 gb

Kingston HyperX 1600 MHZ cl9 DDR3 4gb

The Famous

Asistan
Reaksiyon puanı
7
Ram takıp çıkarırken ram slotu bozulmuş olabilir.

batuhance

Asistan
Reaksiyon puanı
0
anladığım kadarıyla elinizde 2x2 ve 1x4 olmak üzere 3 tane ram. eğer 3ünü bir takıyorsanız anakartınız dual channel olduğu için tek başına kalan ram in channel i aktif olmuyor olabilir. 2 li olarak ramlerinizi aynı renk slotlara takmanız gerekiyor. yani 2x2 olanları ya sadece mavi slotlara ya da sadece beyaz slotlara takmanız lazım. bu şekilde bütün slotların çalıştığından emin olabilirsiniz.

Peroksit

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yardımınız için teşekkürler ama ilk başta dediğim gibi 2. ve 4. Slotlara ram takıldığı zaman hata veriyor(3 beep sesi) Dual kit olan ramler için Dediğiniz geçerli olabılır ama 1x4 ram o slotları kullandığım zamanda hata veriyor. Contact Cleaner siparişi verdim slotları temizlemeyi düşünüyorum. Başka önerebileceğin birşey varsa denerim teşekkürler

KetosDog

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Merhaba sadece dual kitleri 2 ve 4. Slota takıp bi deneyin 2 ram ide görecekmi bide ram in bakır kısmını silgi ile temizleyin çift taraflı

Peroksit

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Tamam gece işten çıkınca deneyeceğim teşekkürler

Peroksit

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Malesef yine olmadı. Uzun zamandır slotları kullanmadıgımdan oksitlenme yapabilir diye düşünüyorum. Tek çare Contact Cleaner ile temizleme kaldı