Ram önerisi

Bu konuyu okuyanlar

Ferhat26

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar selamun aleyküm.
Benim takıldığım bir nokta var sizlerden bilgi almak istiyorum. Elimde PEGATRON İPX-41 D3 marka model anakart var ve ben bu anakartta ELİXİR 4 GB DDR3 RAM kullanıyorum. Lakin yetersiz kaldığı için yükseltme yapmak istiyorum ve bu konuda bilgi almak istiyorum sizlerden.
Bu anakart kaç GB ye kadar RAM yükseltirir ?
Hangi marka ve model RAM'ler ile uyum sağlar ?
Dikkat etmem gereken konu ve önemli detaylar nelerdir bu RAM seçiminde ?
Şimdiden yardımlarınız için teşekkürler.

Ferhat26

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Teşekkürler ederim. Piyasadada o marka ile ilgili çok birşey bulamadım. Başka markanın bir tane RAM'ini denemiştim anakarta uyum sağlamamıştı.

hız olarak yazıyor ama max kapasite yazmıyor , bulamadım :)
hız olarak min:800 max:1333 mhz deniyor ddr3 müş.
deneyecen artık ...
--- Gönderi Güncellendi ---
deneyecen artık ...

Motherboard specification Pegatron IPX41-D3
Motherboard: Pegatron IPX41-D3
deneyecen artık ...

Motherboard specification Pegatron IPX41-D3
Motherboard: Pegatron IPX41-D3

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
ramin markası önemli değil aynı hızda ve aynı kapasitede olması önemli, çünkü anakart eski gibi...
mesela 1333 mhz iki tane 4 gb ddr3 ram dene bilgisayarcıda bakalım oluyor mu? olur ise fiyatı da uygunsa alırsın olmaz ise bi bakma parası atarsın artık :)

Mahmutpaşa

Asistan
Reaksiyon puanı
101
daha yüksek hızda bir ram taksan da çalışması lazım diye hatırlıyorum
eğer diğer ram da maksimum hızı kullanıyorsa
eski teknoloji kesin bir şey demek zor olur deneyerek alsan daha iyi muhtemelen 0 ını bulman zor olacaktır

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
daha yüksek hızda ram taksa da anakart ancak 1333 mhz hızında çalıştırır. neden daha pahalı ram alıp taksın ki? sitelerde yazan max hız 1333 mhz .

Ferhat26

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bu konuda seagate ve kingston marka ramları denedim, hatta ben yapamıyorum sanıp bilgisayarcıya götürdüm ona denettirdim ama takılan ramlar anakarta bir türlü oturmadı bu yüzden bir endişem var. Zaten pegatron ile ilgili sağlıklı ve iyi birşey de duymadım pek. Lakin dediğiniz gibi ikinci bir elixir marka 4 gb ve aynı hızda ram bulabilirsem onu denemem daha sağlıklı olacak. Pc komple eski. Ufak ufak bütçemi zorlamadan özelliklerini arttırmak istiyorum. İmkan buldukça yine bu tarz fikirlerinize danışmamda fayda var. İlgilendiğiniz için sağolun teşekkürler.

ramin markası önemli değil aynı hızda ve aynı kapasitede olması önemli, çünkü anakart eski gibi...
mesela 1333 mhz iki tane 4 gb ddr3 ram dene bilgisayarcıda bakalım oluyor mu? olur ise fiyatı da uygunsa alırsın olmaz ise bi bakma parası atarsın artık :)

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
anakartın ram slotlarını yakından fotoğraflar mısın ve elixir marka oturan ramin ön yüzünden bir foto çeker misin? ram tipi nedir, pin girişi sayısı kaçtır, ona bir bakalım... anakartın ram slotlarını çekerken başlangıç ve bitiş pin sayıları varsa gözükecek şekilde çek fotoyu ama.

Ferhat26

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
En uygun bir zamanda fotoğrafları göndericem.

anakartın ram slotlarını yakından fotoğraflar mısın ve elixir marka oturan ramin ön yüzünden bir foto çeker misin? ram tipi nedir, pin girişi sayısı kaçtır, ona bir bakalım... anakartın ram slotlarını çekerken başlangıç ve bitiş pin sayıları varsa gözükecek şekilde çek fotoyu ama.

Frosa

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,414
4 GB 1333 MHz RAM'daha takabilirsin gibi görünüyor...