Ram (Bellek) Tavsiyesi (PC)

Bu konuyu okuyanlar

iMeridius

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Bilgisayarıma R7 240 Model bir ekran kartı aldım. Sistemi biraz kendine getirmek amacıyla. Oyunlarda istediğim performansa ulaşıyorum fakat oyundan çıkınca oyundayken birşey açınca 1-2 dakika beklemek zorunda kalıyorum. Bunun sebebinin Ramimin az olmasıyla alakalı olduğunu düşünüyorum. Sizden Ram tavsiyesi istiyorum. Bu arada 2 ram slotu var 1 tanesinde 2048 mb ram takılı. Fiyat 100 lira civarı olursa memnun olurum.

Anakart : Foxconn g41mxe
Işlemci : Intel E6700 3.2 GHz
Bellek : 2048 mb
E.Kartı : Amd R7 240

Ömer Canbaz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,629
Merhaba,
Şuanki raminizin tam modeli nedir? Ona uygun ram önerelim.

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
anakart.png

4 gb 1333 mhz ddr3 alabilirsiniz ama raminizle uymlu çalışması için volt değerini de bilmek gerekir diye düşünüyorum. raminizin hızı nedir bu arada?

iMeridius

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Doğru söylediniz tam bilgilendirme yapmamışım. DDR3 1333 mhz

---- Mesajlar birleştirildi ----

Merhaba,
Şuanki raminizin tam modeli nedir? Ona uygun ram önerelim.
Markası saçma bir marka özellikleri DDR3 1333 mhz. marka olarak sizin güvendiğiniz bu marka sağlamdır dediğiniz bir marka olabilir. Kısacası farketmez.

Son düzenleme:

iMeridius

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
voltaj.png

cpu z ile en altta eğer yazıyorsa voltage yazan kısım. eski ramlerde bazen yazmayabiliyor. bU durumda rami çıkarıp üzerindeki etiketten kontrol etmeli.

iMeridius

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Öncelikle çok teşekkür ederim. Ikinci olarak bilgisayarımı 2 gbdan 4 gba yada 6 gba yükseltince nasıl bir artış olur. Gözle görülür bir değişim olur mu ?

Ben bir yandanda araştırdım. Sürekli hepsiburada kullanıyorum. Ekran kartı klavye mouse herşeyi oradan aldım. Şu ekran kartını buldum bi göz atarsanız. Özellik olarak attıklarınızla aynı

Son düzenleme:

Ömer Canbaz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,629
Öncelikle çok teşekkür ederim. Ikinci olarak bilgisayarımı 2 gbdan 4 gba yada 6 gba yükseltince nasıl bir artış olur. Gözle görülür bir değişim olur mu ?
Artış olur. Programlar vs. daha hızlı açılır.

Ben bir yandanda araştırdım. Sürekli hepsiburada kullanıyorum. Ekran kartı klavye mouse herşeyi oradan aldım. Şu ekran kartını buldum bi göz atarsanız. Özellik olarak attıklarınızla aynı
Link yok.