Rahatlıkla render yapabileceğim render pcsi

Bu konuyu okuyanlar

Nydos38

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Rahat render yapsbilceğim,kasmadan montaj yapabileceğim,7000 tl bandında bir pc onerisinde bulunabilir misiniz.Adobe premier pro kullanacağım.Monsterlar nasıl sağlam bilgisayarlar mı? Beni 4-5 sene idare etmesini istiyorum

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,992
Genel olarak iyidirler özellikle servisi. Tercih edebilirsiniz. i7-9750H ve en azından 480 GB SSD öneririm. 17.3" de olursa yararınıza olur.

WayOfLegenD

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
ryzen mimarisi bir sistem öneririm intel önermem ryzenin çoklu çekirdek performansı ortada bu işler için biçilmiş kaftan en fiyatlarda ucuz ryzen üzerinden gitmeni öneririm ryzen 7 bakıp alabilirsin sana kalmış tabi ama intel asla önermem fiyat pahali ve yetersiz ama ryzen tam bir kraldır haberin olsun extreme olsun istersen ryzen 9 lar var ama 7 ler işini görür :)
Mesaj otomatik birleştirildi:

ryzen mimarisi bir sistem öneririm intel önermem ryzenin çoklu çekirdek performansı ortada bu işler için biçilmiş kaftan en fiyatlarda ucuz ryzen üzerinden gitmeni öneririm ryzen 7 bakıp alabilirsin sana kalmış tabi ama intel asla önermem fiyat pahali ve yetersiz ama ryzen tam bir kraldır haberin olsun
Rahat render yapsbilceğim,kasmadan montaj yapabileceğim,7000 tl bandında bir pc onerisinde bulunabilir misiniz.Adobe premier pro kullanacağım.Monsterlar nasıl sağlam bilgisayarlar mı? Beni 4-5 sene idare etmesini istiyorum
istersen sana bir sistem toplayabilirim bilmem hoşuna gidermi ?

ryzen mimarisi bir sistem öneririm intel önermem ryzenin çoklu çekirdek performansı ortada bu işler için biçilmiş kaftan en fiyatlarda ucuz ryzen üzerinden gitmeni öneririm ryzen 7 bakıp alabilirsin sana kalmış tabi ama intel asla önermem fiyat pahali ve yetersiz ama ryzen tam bir kraldır haberin olsun

Nydos38

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
ryzen mimarisi bir sistem öneririm intel önermem ryzenin çoklu çekirdek performansı ortada bu işler için biçilmiş kaftan en fiyatlarda ucuz ryzen üzerinden gitmeni öneririm ryzen 7 bakıp alabilirsin sana kalmış tabi ama intel asla önermem fiyat pahali ve yetersiz ama ryzen tam bir kraldır haberin olsun extreme olsun istersen ryzen 9 lar var ama 7 ler işini görür :)

Masaüstü düşünmüyorum laptop almak istiyorum

Dostum genelde laptoplarda intel işlemci kullaniyolar, ryzen işlemci kulllanan 7000 tl bandinda nvdia ekran kartli guzel bi laptop biliyo musun

WayOfLegenD

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
Masaüstü düşünmüyorum laptop almak istiyorum

Dostum genelde laptoplarda intel işlemci kullaniyolar, ryzen işlemci kulllanan 7000 tl bandinda nvdia ekran kartli guzel bi laptop biliyo musun
ben asla laptop almanı önermem laptoplar ısınır dostum hele render işi için fazlasıyla ısınır render yapılırmı yapılır ama 3 sene gider ama laptop almanı önermem al Asus FX705DU-AU037 AMD Ryzen 7 3750H 8GB 1TB + 128GB SSD Fiyatı

ben asla laptop almanı önermem laptoplar ısınır dostum hele render işi için fazlasıyla ısınır render yapılırmı yapılır ama 3 sene gider ama laptop almanı önermem al Asus FX705DU-AU037 AMD Ryzen 7 3750H 8GB 1TB + 128GB SSD Fiyatı
bu arada ben masa üstü alcağnı zannetmıstım kardesım

Nydos38

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2

8 gb ram sıkıntı olur 16 gb lık seçeneği var mı

Zaten ben de başta masaustu alcaktim ryzen lı bi sistem toplicaktim hatta,ama hem taşınabilir olması hem de evde masaustu icin uygun bi yer olammasindan dolayi laptop almaya karar verdim.Yoksa kesinlikle masaustu toplardim

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,992
Render için 3750H az gelir. 4 çekirdek ve 8 izlek çünkü. Mobilde Intel'den şaşma şimdilik. 9750H, kas gücü olarak neredeyse 3'de 1'i kadar daha güçlü 3750H'den. Elinizdeki net bütçe nedir sizin?

Nydos38

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2

Tulpar T5 V19.1 15.6" Oyun Bilgisayarı | Monster Notebook dostum bu nasil sence işlemcisi ryzen degil ama sence render , montaj yaparken filan kasar mı,ekran kartı güzel mesela adobe premier pro gibi uygulamalar icin

Render için 3750H az gelir. 4 çekirdek ve 8 izlek çünkü. Mobilde Intel'den şaşma şimdilik. 9750H, kas gücü olarak neredeyse 3'de 1'i kadar daha güçlü 3750H'den. Elinizdeki net bütçe nedir sizin?
7000-8000

WayOfLegenD

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
Tulpar T5 V19.1 15.6" Oyun Bilgisayarı | Monster Notebook dostum bu nasil sence işlemcisi ryzen degil ama sence render , montaj yaparken filan kasar mı,ekran kartı güzel mesela adobe premier pro gibi uygulamalar icin

7000-8000
kardeşim söylemek istediyim şey şu o laptopun üzerindeki işlemci render işerini gayet yapar sıkıntı yok ama sıkıntı şurda i7 9750h fiyatı 3bin tl bandında oysaki 900 tl lik ryzen 5 2600 o işlemcinin yaptığı işin daha iyisini yapabiliyor ama amd işlemcili laptop bulmak biraz sıkıntı çok deneyimim yok ama ben olsam kesinlikle masa üstü toplarım 8 bin tl ye hayelını kurdupum laptobun 2 katı performanslı bir bilgisayar toplarsın beni bir dinle tamam laptopu alıp gezdirmek çok cazip geliyor ama biraz bekle bi araştırıyım 5 dk

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,992

Nydos38

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
O fiyat bandında bu ürünlere bakabilirsin. Laptop kısmı için Ryzen bakmanıza gerek yok performansları iyi değil çünkü şimdilik. Ayrıca 9750H de gayet iyi render alır. Kasma vs. gibi bir durum olmaz kesinlikle özellikle SSD ile birlikte.
Hp omen 8gb ram ihtiyacimi karşılamaz,acer nitro nun özellikleri güzel duruyo.Acer ve Tulpar T5 V19.1 15.6" Oyun Bilgisayarı | Monster Notebook bu bilgisayar arasında çok büyük bir fark var mı sizce? Benim kanım monster a ısındı çünkü.

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,992

Nydos38

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,992
17.3 ekranın boyutu değil mi ? Ekran boyutunun render a etkisi oluyo mu ? Aynı bilgisayarın v20si de var eğer önemli bir etkisi varsa onu tercih edebilirim ? Tulpar T7 V20.1 17.3" Oyun Bilgisayarı | Monster Notebook
Fotoğraf ve video düzenleme uygulamalarında ekranın büyüklüğü çok önemlidir. Daha büyük ekranda çok daha rahat çalışabilirsiniz. 15.6" ekran küçük gelecektir. Son attığınız Monster modelinin SSD kapasitesini yükselterek almanızı tavsiye ederim.

Nydos38

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Fotoğraf ve video düzenleme uygulamalarında ekranın büyüklüğü çok önemlidir. Daha büyük ekranda çok daha rahat çalışabilirsiniz. 15.6" ekran küçük gelecektir. Son attığınız Monster modelinin SSD kapasitesini yükselterek almanızı tavsiye ederim.
Anladım hocam.Teşekkür ederim.Laptopu aldıktan sonra ssd için de tavsiyenize danışırım artık :)