Radeon RX580 Sorunu

Bu konuyu okuyanlar

djhaylaz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba dostlar bir problem ile karşı karşıyayım ciddi yardıma ihtiyacım var. Yayıncıyım ve yayın yapamıyorum bu neden ile yardım ederseniz sevinirim. Bildiğiniz üzere yayın yaparken çift monitör gerekiyor 1: Monitörüm: Samsung SyncMaster SA550 ve bu monitörümde Rx580 ekran kartımın driverini güncelledikten sonra görüntü karıncalanması başladı. İlk normal eski tüplü televizyonlar gibi komple siyah beyaz karıncalanma sonra yeşik ekran yanıp söndü ve görüntüyü monitöre aktardığında karıncalı bir görüntü aktardı. Driveri sildiğimde ilk başta düzeldi sonradan tekrar Sürücümün WHQL olan sürümünü yükledim yine aynı sorunu devam ettirdi. Tekrar sürücümü kaldırdığımda aynı sorun devam etti , yani sürücüyü kaldırsamda kaldırmasamda bu karıncalanma sorunundan kurtulamıyorum, HDMi Kablo değişikliği felanda yaptım ve bu sorun devam ediyor. VGA girişinde sorun yok görüntü alıyorum fakan 2. monitör de vga dönüştürücüsü kullandığımdan mıdır bilmiyorum görüntüyü komple kesiyor. yani VGA olarak 2. monitörü kullanamıyorum.

CPU Türü
AMD FX(tm)-8350 Eight-Core Processor
Sistem Belleği
16 GB
Çekirdek Saati
1366 MHz
Grafik Yonga Seti
Radeon RX 580 Series
Bellek Boyutu
8192 MB
Bellek Türü
GDDR5

Son düzenleyen moderatör:

EmrahGürleyen

Doçent
Reaksiyon puanı
198
Dostum bu tarz sorunlarıda driver kaynaklı olursa eğer görüntüyü hiç vermez yada out of range hatası verir. bunun dışında kalan durumlar. aparat bozuk olabilir, ekran sorunlu olabilir yada port çıkışında sorun olabilir.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,117
Hatali sürücü karta zarar verebilir kaldirip doğrusunu kur devam ederse kart zarar görmüş servise ver garanti varsa yoksa nvidia almanin zamani geldi demek.