R7 240 veya 250 bu sisteme uyarmı?

Bu konuyu okuyanlar

LeechMen

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sistem özellikleri:
Anakart: P5KPL(bu anakart ddr2 uyumlu sanırsam)
Ram: 2 GB
İşlemci: İntel Core 2 Duo E6550
Güç Kaynağı: 350W
Şuanki ekran kartı: Radeon x300/x550/x1050 series (microsoft corporation - wddm)

Bu sisteme R7 240 veya 250 takmak istiyorum.Ram'i 4 GB yükseltmeyi düşünüyorum.
Hangi ekran kartını takarsam daha iyi olur?.Anakartla uyuşmazlık olurmu?
Güç kaynağı yetermi ?4 GB RAM yetermi? Şuanki ekran kartı iyimi?

Bu sorularıma cevap verirseniz çok sevinirim.
Ve önerilerde de bulunabilirsiniz.

Şimdiden çok teşekkürler.

Seyhoo

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
R7 240 alabilirsin uygundur. R7 250'ye para verme değişen bir şey olmaz. 4 gb ram yeterli, ram tercih ederken mhz ve CL değerlerine dikkat et.

LeechMen

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
R7 240 alabilirsin uygundur. R7 250'ye para verme değişen bir şey olmaz. 4 gb ram yeterli, ram tercih ederken mhz ve CL değerlerine dikkat et.
mhz ve CL değerleri ne oluyor tam olarak bilmiyorum.

Seyhoo

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
mhz ve CL değerleri ne oluyor tam olarak bilmiyorum.
Şuan sisteminde olan belleğin CL ve MHZ değerlerine bakın (AIDA64 Extreme ile bakabilirsiniz.) Ve alacağınız ram bu değerlere mutlaka uygun olsun.

Mhz, fiziksel belleklerin çalışma frekansıdır. Yani belleklerin ne kadar hızlı dolacağını gösteren bir değerdir. CL ise fiziksel bellek kontrolcüsüne ve bellek hücrelerine gönderilen verinin ulaşma süresidir.

LeechMen

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Şuan sisteminde olan belleğin CL ve MHZ değerlerine bakın (AIDA64 Extreme ile bakabilirsiniz.) Ve alacağınız ram bu değerlere mutlaka uygun olsun.

Mhz, fiziksel belleklerin çalışma frekansıdır. Yani belleklerin ne kadar hızlı dolacağını gösteren bir değerdir. CL ise fiziksel bellek kontrolcüsüne ve bellek hücrelerine gönderilen verinin ulaşma süresidir.
Şuan sistemimde olan ram 400 MHz ve CL ise 5.0 clocks(CPU-Z'den baktım) bu arada tek ram değil 2 tane 1 gblik ram alınmış ve takılmış.Şuan 2 tane ram slotu boş bu slotlardan birine Kingston 2GB DDR2 800MHz CL6 PC RAM şu linkteki rami taksam sıkıntı olurmu ??