R7 240 darboğaz

Bu konuyu okuyanlar

Seyit Duymaz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
selamun aleyküm ya bende eski bi sistem var yaklaşık 6-7 yıllık işte 4gb ram pentium dual core 2.8 işlemci var benimde bütcem olmadığı için r7 240 aldım . şu an cs goyu rahat bi şekilde oynuyorum ama ekran kartı cs go da darboğaz yapıyo ekran kartım yaklaşık %40 - 50 kullanılıyo yani fbs kayıbım var. benimde bütçem olmadığı için ve anakrtım 775 pin işlemcileri desteklediği için intel core 2 q9650 ler var onlar 3.00ghz ve 4 çekirdek sizce ondan alırsam ekran kartımın darboğazı düzelirmi düzelirse ne kadar düzelir yorumlarınızı bekliyorum sizce ne yapmalıyım ? şimdiden teşekkürler
1f603.png

attack06

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Dual Core' den daha iyi olacağı kesin yeni bir sistem almayacaksan Quad Core' ye geçebilirsin daha iyi olur.

Transistor

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,085
Hayır darboğaz yapmaz kaç fps alıyorsun? Düşük GPU kullanımı demek darboğaz demek değil her zaman belki kısıtlama vardır.

teknikercnyt

Müdavim
Reaksiyon puanı
250
Q9650 1333 mhz fsb calisan bi islemci oncelikle anakartinin 1333 desteginin olmasi lazim.kullandigin dual core islemci 800 mhz fsb calisir.ilk olarak bunu karsiladi diyelim power supply inin yine iyi bisey olmasi lazim cunku 95w tuketimi var bu islemcinin.yeni power supply alman gerekebilir.birde her marka anakartin cpu support bolumu var oradan bakip support yani desteginin olup olmadiginada bakman lazim.fsb uyumlu olsa bile bu da var anakart ureticilerinin sitelerinde.(hepsinde olmayabilir.)