Quaresma: Ben artık 'tamamlanmış' bir adamım

Bu konuyu okuyanlar

mazruf

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
1,117
Beşiktaş'ın tecrübeli ismi Ricardo Quaresma, emeklilik ile ilgili konuştu ve planlarını anlattı.

quaresma-3467.jpg

Beşiktaş'ın Portekizli yıldızı Ricardo Quaresma, milli takım kampı için gittiği ülkesinde özel açıklamalarda bulundu.

33 yaşındaki oyuncu emeklilik ile ilgili, "İyi hissettiğim sürece ve takımıma yardım edecek gücüm olduğu sürece oynamaya devam edeceğim. Öteki türlü olursa, bırakacağım. Birileri ya da bir şeyler tarafından dışarıya sürüklenmeyeceğim" sözlerini kullandı.

Ronaldo ile aynı kulüpte, özelikle de Sporting'de futbolu bırakmak isteyip istemediği sorulan tecrübeli futbolcu, "Ronaldo Real Madrid ile sözleşmesini 5 yıllığına yeniledi. 50 yaşında mı bırakacağız birlikte? Bu zor gibi gözüküyor" şeklinde esprili bir cevap verdi.

091478718265.jpg

"BEN ARTIK TAMAMLANMIŞ BİR ADAMIM"

Hayallerinin tamamına ulaştığını belirten Beşiktaşlı oyuncu, "Ben artık 'tamamlanmış' bir adamım. Bütün hayallerimi gerçekleştirdim. Kazanmam gerekenleri kazandım" yorumunu yaptı.

Dünya Kupası'na katılmanın çok önemli olduğunu belirten Quaresma, "Bizim için en önemlisi Dünya Kupası'nda yer almak, bunun iççin konsantrasyonu sağlamak ve her maçı kazanmak. Bizim amacımız bu. Katıldıktan sonra kazanmak ile ilgili ve EURO2016'da yaptıklarımız ile ilgili düşünebiliriz" diye konuştu.

EURO2016 zaferinin öneminden bahseden Quaresma, "13 yıl birlikte oynadıktan sonra ülkemiz için şampiyonluk kazandık. Kulüp için çok kupa kazanabiliriz, Şampiyonlar Ligi kazanabilirsin, ama ülkemiz için bunu yapmak çok özeldi. Hepimiz hayallerimize kavuşmak için hayal kuruyoruz" dedi.

Bu sezon Beşiktaş'ta 14 maça çıkan ve 1143 dakika sahada kalan Quaresma, 2 gol ve 6 asistlik performans sergiledi.

SPORX