[Q]Nvidia GeForce GT 630M Performans Düşüklüğü

Bu konuyu okuyanlar

smnfrkn

Profesör
Reaksiyon puanı
11
Öncelikler mehaba,
Uzun zamandır, internetsiz şekilde aynı bilgisayarı kullanıyordum. Uzun zamandır dediğim arada küçük donanım yükseltmeleri yaparak, aynı anakart üzerinde 9 yıl :D Nitekim üniversite sınavından sonra "Oyun oynamak" amacıyla bir bilgisayar almaya karar verdim, kararım başında beri güzel bir masaüstü pc toplamaktı ama ailenin de ısrarıyla her üniversiteli gence lazım olur diyerek dizüstü aldık. Ancak bilgisayar özelliklerinin performansını veremedi bir türlü. Özellikle ekran kartım. Çoğu oyunu maksimum grafik ayarlarında oynayamıyorum. :hammer: Örneğin FarCry 3, AC III, NFS Most Wanted hatta eski AC'leri bile. Ara sıra takılmalar yapıyor. Bu ekran kartının performansı bu kadar kötü mü? :cursing:

PC Özellikleri:
Intel i7 2670QM @ 2.1 Ghz with 3.1 Ghz Turbo Boost
GeForce GT 630M With 2 GB Dedicated VRAM (Burada paylaşımlı ekran kartı mı oluyor, paylaşımsız mı?)
6 GB DDR3 Memory

djvahset

Profesör
Reaksiyon puanı
5
şunu sorabilirmiyim ekran kartı kaç bit? oyunlarda veri akışını bu bit değeri yapar eğer düşükse 4 gb ekran kartıda olsa işe yaramaz

arsenik

Rektör
Reaksiyon puanı
242
Gt serilerinden maksimum oyun performansı beklemeyin zaten. Asıl maksimumlar gtx serilerinden beklenmeli.

smnfrkn

Profesör
Reaksiyon puanı
11
şunu sorabilirmiyim ekran kartı kaç bit? oyunlarda veri akışını bu bit değeri yapar eğer düşükse 4 gb ekran kartıda olsa işe yaramaz
128 diye hatırlıyorum çoğu mobile ekran kartı gibi ama bakabileceğim bir yer varsa bakayım?

DumDumaq

Dekan
Reaksiyon puanı
9
128 diye hatırlıyorum çoğu mobile ekran kartı gibi ama bakabileceğim bir yer varsa bakayım?
Senin özelliklerinin aynısı sadece ekran kartım gt 650m hiç bi sorun olmuyor 1000 yılda 1 kez takılıyor tabi ama assassians creed 3 black ops2 hiç takılmadan oynadım dahada oynuyorum, Bilgisayarının markasıda önemli casper sa veremez ,

djvahset

Profesör
Reaksiyon puanı
5
kardeşim eğer 1gb ve 128 bit ise kasması normal tabi ramin ve işlemcinin etkiside var senin çözünürlük özelliklerini düşürmen lazım.

smnfrkn

Profesör
Reaksiyon puanı
11
Senin özelliklerinin aynısı sadece ekran kartım gt 650m hiç bi sorun olmuyor 1000 yılda 1 kez takılıyor tabi ama assassians creed 3 black ops2 hiç takılmadan oynadım dahada oynuyorum, Bilgisayarının markasıda önemli casper sa veremez ,
Acer'ın Aspire serisinden. 5755G modeli

djvahset

Profesör
Reaksiyon puanı
5

evet katılıyorum bu konu doğru

Mr.ßahadır®

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Eğer Bit Düşükse kaç GB olursa olsun o ekran kartından performans bekleyemessin ;)

engerex

Dekan
Reaksiyon puanı
26
Bite belleğe bakmaya gerek yok. GT630 den fazla bir şey beklemeye gerek yok.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bende aynı ekran kartını kullanıyorum 1366*768 çönürlüğünde çoğu oyunu yüksek ayarlarda oynuyorum çokta memnunum 30 fps den aşağı da fps almıyorum..

smnfrkn

Profesör
Reaksiyon puanı
11
Game Booster kullanmaya başladım GTA IV'ü full graik oynuyorum bana mısın demiyor.
@sdnOkuru
Keşke hesabınız olsaydı, neyse, Need for Speed Most Wanted'ı en yüksek grafiklerde dener misiniz bir, FarCry3'ü ya da Assassin's Creed III'ü. Bunları en yüksek grafiklerde oynuyorsanız, ben kendi bilgisayarımı gidip atabilirim.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Assassin's Creed III'ü yakında deneyebilirim denediğim zaman haber veririm. ama gt 630m kötü bir grafik kartı değil orta sınıf çoğu oyunu yüksek ayarlarda oynatabilen bir kart tabi iyi bir sisteminin de olması lazım..

smnfrkn

Profesör
Reaksiyon puanı
11
Assassin's Creed III'ü yakında deneyebilirim denediğim zaman haber veririm. ama gt 630m kötü bir grafik kartı değil orta sınıf çoğu oyunu yüksek ayarlarda oynatabilen bir kart tabi iyi bir sisteminin de olması lazım..
Win8 Pro kullanıyorum. Orta sınıf grafik kartı değil bence, geçen yılın başında benchmarklarda 85 civarı bir sıra almıştı, orta seviyenin alt kısımlarına yerleştirilebilir ancak. 2 GB ekran kartı deyince milleh "Vaaay!" diyor da malesef GPU hayal kırıklığı.

WorldC4

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Assassin's Creed III oynarsin ama medium la gt 630m orta seviye yani high yaparsan donma yapar biraz indir ayarlari calisir.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşlar bendede aynı ekran kartı var işlemcim ve ramim fln süper ama bu ekran kartı 4 gb almıştım ama baktım ki hayal kırıklığı onun için yeni ekran kartı almak istiyorum bu sistemin bozulmasını istemiyorum önerebileceğiniz bir ekran kartı varmı sınır 700 tl ???

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Assassin's Creed III oynarsin ama medium la gt 630m orta seviye yani high yaparsan donma yapar biraz indir ayarlari calisir.

ac 3 ü highta oynadım donma yapmıyo çok akıcı bi şekilde 24-30 arası fps aldım giriş seviyesi bir ekran kartına göre bence çok iyi...

S

SDN Okuru

SDN Okuru
beyler bndede 630m var battlefield3 ü en yüksek çözünürlükte oynuorm farcry3 ü mediumda çok rahat oynuorm mafia2yi keza çok rahat oynuorm bnce gayet yeterli bi ekran kartı

smnfrkn

Profesör
Reaksiyon puanı
11
Benim termal macunum bitmiş galiba, ben hala kullanıyorum böyle. İlk başta ben de iyi verim alıyordum aslında ekran kartından ama abartılacak bir kart değil bence.

BLacK+

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
18
Ekran kartınızın 128 bit olması çok şey değiştirmez. Laptoplarda 670m bile 192bittir. Yeni nesil bazı 128bit kartların 256bit kartlardan daha üstün olduğuda gerçek. (7770 vs 6850/70) (660TI vs 7950/ gtx580) 192bit 384bit farkı olmasına ragmen aynı performanstalar.Performansı sadece bit belirlemiyor.

Yine 128bit kart olan 660 olsaydı o zaman oyun performansını hissederdiniz. Kart oyun için çok yeterli değil. Genelde düşük, bazı oyunlarda ise orta ayarlarda akıcı oynatıyor. Yeni nesil oyunlarda orta ayarlarda çok düşük fpslere ulaşıyor.
http://www.notebookcheck.net/NVIDIA-GeForce-GT-630M.63761.0.html

Oyun için en kötü ihtimalle 740m ,645m gibi kartlar şart.. Onlarında bir sonraki oyun teknolojilerinde ne yapacağı belirsiz. Fiyat performans olarak günümüzde 660m gibi kartları olan makinelere bakmak lazım.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Kardeşler benim pc de 6gb ram ve nvidia geoforce 630m 2gb var ve 128 bit son çıkan oyunları yüksek kalitede oynatabiliirmiyim bi yardımcı olsanız :)

mekolac44

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Ekran kartınızın 128 bit olması çok şey değiştirmez. Laptoplarda 670m bile 192bittir. Yeni nesil bazı 128bit kartların 256bit kartlardan daha üstün olduğuda gerçek. (7770 vs 6850/70) (660TI vs 7950/ gtx580) 192bit 384bit farkı olmasına ragmen aynı performanstalar.Performansı sadece bit belirlemiyor.

Yine 128bit kart olan 660 olsaydı o zaman oyun performansını hissederdiniz. Kart oyun için çok yeterli değil. Genelde düşük, bazı oyunlarda ise orta ayarlarda akıcı oynatıyor. Yeni nesil oyunlarda orta ayarlarda çok düşük fpslere ulaşıyor.
http://www.notebookcheck.net/NVIDIA-GeForce-GT-630M.63761.0.html

Oyun için en kötü ihtimalle 740m ,645m gibi kartlar şart.. Onlarında bir sonraki oyun teknolojilerinde ne yapacağı belirsiz. Fiyat performans olarak günümüzde 660m gibi kartları olan makinelere bakmak lazım.
[MENTION=146208]BLacK+[/MENTION]
geri dönüş yaptın mı??

ahmeterkann

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
[MENTION=146208]BLacK+[/MENTION] Arkadaşımız çok doğru söylüyor. Şu anda oyun oynamak için alınacak cihazlarda AMD için 75XX ve üstü; Nvidialarda ise GTX560 ve üstü idealdir. Altındaki kartlarda sadece oynarsınız (!). O oyunu oynama zevkini vermez.

128 Bit olması da önemli değil. DDR3 VRAM var. 90 küsür CUDA core'dan da oyun deneyimi yaşatmasını beklemek hiç de zekice olmaz. :)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
kardeşlerim bende 4 gb ekran kartı 64 bit işletim sistemi 10gb ram var,ekran kartımda 630m bir halta yarar mı yoksa? ne yapabilirm?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
M yani Mobile ekran kartları yalnızca mobil bilgisayarlarda kullanılır ve işlemcileri de bilgisayar oyunlar için tasarlanmadığı için pekte yüksek olmaz bu nedenle performans düşüklüğü yaşıyorsunuzdur.
-M ekran kartı
-İşlemci düşüklüğü

S

SDN Okuru

SDN Okuru
merhaba biraz yardıma ihtiyacım var yorumlara göz attığım kadarıyla bu konuda bilgili kişilersiniz pcmde bu özellik var ama ne işe yaradığı ve nasıl kullanacağım hakkında bir bayan olarak en küçük fikrim yok:D bu pc nin kendinde olan bi özellikmi ne işe yarar bu nvıdıa :D