Python yazılım dili içinn nereden başlamalıyım?

Bu konuyu okuyanlar

Alwea

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhabalar,

8. sınıf öğrencisiyim, ilkokuldan bu yana her zaman yazılım dili öğrenmek istiyordum. 5, 6 ve 7. sınıfta okulda Bilişim dersi aldım. Güzel algoritmalar oluşturabiliyorum. 8. sınıfta herhangi bir şekilde Bilişim dersi alamadığım için bundan sonra yalnız başıma öğrenmem gerekecek. Öğrenmeye başlamak istediğim ilk yazılım dili Python, ancak bunu yalnız başıma öğrenebileceğim bir kaynak bulabildiğim söylenemez. Daha önce bu tür internet sitelerinden yararlanarak Python veya farklı bir yazılım dili öğrenmiş birisinin önerisini bekliyorum. Kaynak Türkçe olmak zorunda değil. İngilizcem yaşıtlarıma göre baya iyi paragrafları anlamakta zorlanacağımı sanmıyorum. 5-6 ay içinde Python'u yalayıp yuttuktan sonra sırasıyla önümüzdeki birkaç yıl içerisinde JS, C, C#, C++ dilleri de öğrenmek istiyorum.

Samet UCA

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,912
Python ile ilgili çok fazla kaynak alternatifi olduğundan ücretsiz eğitim setleri ile istediğin seviyeye gelebilirsin. Ancak ben udemy üzerinden Engin Demiroğ hocamızın Python eğitim setini satın almanı tavsiye ederim. Güzel bir başlangıç olur.

#ExYoung

Asistan
Reaksiyon puanı
140
En basiti vb'den başla ordan c# sonra c++ geçersin ben öyle yaptım