Python Ultra Module Pack "tüm modüller tek sis dosyasında" [Symbian - Python]

Bu konuyu okuyanlar

alabula

Profesör
Reaksiyon puanı
40
ultra.jpg

Symbian cihazlar için Python önemli bir ayrıntı. Standart olarak Symbian kısıtlarını Python ile aşmanız zaman zaman mümkün hale gelebiliyor.
Ve artık Python öyle bir hal aldı ki başlı başına bir platform oldu. Pyton geliştikçe Symbian'daki Python kütüphaneleri de paralel olarak gelişti. Küçük programlardan büyük işler başaran modül paketleri Python'un vazgeçilmezlerinden oldu.
Piyasada o kadar çok modül pack var ki hangisini kuracağını şaşırıyor insan. Ve işin enterasan olan bir diğer yönü de bu paketlerin birbiriyle çatışması ve birini kullanırken bir diğerini kullanamıyor olmanız.
Bunun farkına varmış olacak ki geliştiriciler; bir modül pack yayınlandı. Ultra Module Pack
İçinde neredeyse bugüne kadar yazılmış tüm S60 Python kütüphaneleri mevcut ve modül packlerde bir arada sorunsuz çalışıyor.
Eğer Symbian cihazınızda Python ile ilgili programlar kullanmak ve geliştirmek istiyorsanız bu paket olmazsa olmazınızdır.

Paketin kurulumu esnasında dikkat etmeniz gereken bir takım hususlar vardır. Cihazınızın işlemcisine ve işletim sistemine göre olan paketi kurmanız gerekmektedir.

İşlemci türüne göre;
* Omap: TI OMAP 332Mhz (dual-cpu)
* Freescale: ARM11 369Mhz (single-cpu)

İşletim sistemine göre;
Pre FP1, FP1 ve FP2,

Rar arşivinden çıkan dosyaların isimlerine göre cihazınızla uygun dosyayı kurun. Hatalı yükleme durumunda 2 modülde aşırı işlemci yüklemesi gibi bir durumla karşılaşılabiliyor.

NOT: Symbian os9.xx cihazlarda çalışmaktadır. Nokia N82 ile denenmiştir.
NOT -2: Kurulumdan önce varsa tüm eski modülleri ve paketleri kaldırın. Python ve Sc-ript Shell kurulu olmalıdır. Paket C: dizinine kurulmalıdır.

http://rapidshare.com/files/204620262/ultra_module_pack_3.0.2_-_SDN.rar

ozell

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
şimdi bende 5800 var ve ne yapıcağımı bilmiyorum... hangi uygulamayı telefon hafızasına hangisini hafiza kartına yüklicem bilmiyorum...telefonun işlemci tipi gibi teknik konulardand emin değilim...sen bana en baştan açık ve anlaşılır biçimde anlatabilirsen inan çok makbule geçer..şimdiden saol..bi de pyhton 1.9.7 çıkmış galiba bunları yükledikten sonra ona nasıl yükseltecez onu da bi söylersen çok sevinirim...

alabula

Profesör
Reaksiyon puanı
40
Öncelikle cihaz hafızasına Python 1.9.7'yi kurun.
Daha sonra yine cihaz hafızasına Python 1.9.7 Script Shell kurun.
Bu modül paketi Python 1.9.7 ile hata verebiliyor. Bilginize.

ozell

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
tamam çok saol..oldu şu an ama son bir şey sormak istiyorum..bütün python uygulamalarını telefon hafızasına mı yüklemek zorundayız??

Son mesajlar