Python öğrenmek istiyorum

Bu konuyu okuyanlar

Zabranos

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Mehabalar lise 2 deyim ilerde siber güvenlik istiyorum bu yüzdende bi yerden başlamak gerektiğini düşündüm dil olarak pythonu kolaylığından dolayı seçtim
sorum genel olucak biraz bir programlama dilini nasıl öğreniriz aşamaları nelerdir ? Unutmamak için ne yapmalıyız bende pythonun kitabı var onu aldım tavsiyeleriniz bekliyorum ?

Mustafa Deliktaş

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
2,239
Mehabalar lise 2 deyim ilerde siber güvenlik istiyorum bu yüzdende bi yerden başlamak gerektiğini düşündüm dil olarak pythonu kolaylığından dolayı seçtim
sorum genel olucak biraz bir programlama dilini nasıl öğreniriz aşamaları nelerdir ? Unutmamak için ne yapmalıyız bende pythonun kitabı var onu aldım tavsiyeleriniz bekliyorum ?
Unutmamak için bol tekrar + kendi kendine denemeler yap. Öğrendiklerini uygula :)

K /\ /\ N

Müdavim
Reaksiyon puanı
83
Kitap ağlamana gerek yok automate the boring stuff with python diye bir kitap var. Kendi sitesi üzerinden kitabı ücretsiz indir. Sana her türlü yeter. Eğer olmazsa udemy kursu al. Kitap sana tavsiye etmem yani baskı olan kitap. Çünkü ileride pyton 4.x çıktığında bir işine yaramaz. Sürekli kullanabileceğin bir kaynak arayışına gir.

Reaksiyon puanı
34
Mustafa Bey'in de dediği gibi kendini geliştirmenin ve öğrenmenin en iyi yolu önce öğrenip sonra bol bol uygulama yapmak. Örnek olarak ben asp.net bilmiyordum. Fakat bu sene staja başladığım yerde asp.net kullanıyorlar. Bende asp.net ile ilgili bir sürü yazı okdudum ve bir sürü uygulama yaptım denemek ve öğrenmek için. Sende böyle yaparsan bir şeyler öğrenir ve kendini geliştirirsin.
İyi Forumlar :)

Zabranos

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Mustafa Bey'in de dediği gibi kendini geliştirmenin ve öğrenmenin en iyi yolu önce öğrenip sonra bol bol uygulama yapmak. Örnek olarak ben asp.net bilmiyordum. Fakat bu sene staja başladığım yerde asp.net kullanıyorlar. Bende asp.net ile ilgili bir sürü yazı okdudum ve bir sürü uygulama yaptım denemek ve öğrenmek için. Sende böyle yaparsan bir şeyler öğrenir ve kendini geliştirirsin.
İyi Forumlar :)
Teşekkür ederim
Birşey sormak istiyorum ingilizce benim için bunlardan daha önemli deilmi ?

Reaksiyon puanı
34
Teşekkür ederim
Birşey sormak istiyorum ingilizce benim için bunlardan daha önemli deilmi ?
Kod yazarken önemli şeylerden biri de ingilizce bilmektir. Fakat ingilizce bilmek bunlardan daha önemli değildir. Şöyle söyleyeyim kod yazarken ingilizce bilmek sana çok şey katar. Örnek olarak "Messagebox.Show("Berkant");" bu kod da mesaj kutusunu göster dediğini anlarsan yaptığın şeyi bilirsin. Ancak bunu bilmiyorsan gidip google çeviriye yazıp ne dediğini anlarsın. bu yüzden ingilizce bunlardan daha önemli değildir fakat gerisinde de değildir. Youtube'dan pyhton ile ilgili türkçe eğitim videoları izleyerek veya kaynak okuyarak bu işe başlayailirsin.

Zabranos

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Kod yazarken önemli şeylerden biri de ingilizce bilmektir. Fakat ingilizce bilmek bunlardan daha önemli değildir. Şöyle söyleyeyim kod yazarken ingilizce bilmek sana çok şey katar. Örnek olarak "Messagebox.Show("Berkant");" bu kod da mesaj kutusunu göster dediğini anlarsan yaptığın şeyi bilirsin. Ancak bunu bilmiyorsan gidip google çeviriye yazıp ne dediğini anlarsın. bu yüzden ingilizce bunlardan daha önemli değildir fakat gerisinde de değildir. Youtube'dan pyhton ile ilgili türkçe eğitim videoları izleyerek veya kaynak okuyarak bu işe başlayailirsin.
o anlamda söylemedim yani belirli bir kariyer planı düşündüğümüzde ingilizce daha önemli demi yoksa tabikide sadece programlama dili öğrenmek açısından okadarda önemli olmadığını biliyorum

Reaksiyon puanı
34
o anlamda söylemedim yani belirli bir kariyer planı düşündüğümüzde ingilizce daha önemli demi yoksa tabikide sadece programlama dili öğrenmek açısından okadarda önemli olmadığını biliyorum
Tabi ki kariyerin için ingilizce ve daha başka diller bilmen önemli. Çünkü ileride iyi bir yazılımcı olursan yurt dışında bir yabancı şirkete gittiğin zaman dil bilmek sana çok fayda sağlar. Sana en büyük tavsiyem öğrenebildiğin kadar programlama dili öğrenmeye ve farklı diller öğrenmeye çalış. Ayrıca bir tavsiyem daha var. html, c#, c++, javascript, Jquery, asp.net gibi şeyleri ayrıntısına kadar çok iyi öğren. Çünkü her şeyin temeli bunlardır. Bunların dışındakileri de iyi bil ama aşırı ayrıntıya kaçma derim. Tabi eğer sırf o dil üzerine gideceksen onu da ayrıntısına kadar bil.

Son düzenleme:

kmurat

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,709
Çalışmak, çalışmak, çalışmak. Arada bir de dinlenmek. Dinlenirken beyin öğrendiklerini işler.

kmurat

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,709
Biz mi öğreneceğiz senin için? Okuyacaksın, çalışacaksın, deneyeceksin, düzelteceksin, tekrar deneyeceksin. Başka bir şey yapmayacaksın.

Zabranos

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Biz mi öğreneceğiz senin için? Okuyacaksın, çalışacaksın, deneyeceksin, düzelteceksin, tekrar deneyeceksin. Başka bir şey yapmayacaksın.
hocam sakin
sadece farklı bir öneride bulunan olurmu diye güncel yazıyoorum senin dediklerin zaten olucak çalışmadan olmayacağını biliyorum

Reaksiyon puanı
84
Python mu kolay ? :flushed::fearful::frowning: Metin2 geliştiricileri olarak baya baya sevmiyoruz. Bir tab hatası bir boşluk hatası keyfimizi gün boyunca kaçırıyor.
Bu arada gerçekten niye bu kadar sert çıktın anlam veremedim..

Samet UCA

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,912
Bilgiye ulaşmayı bilmek + Algoritma eğitimleri + Bol kod tekrarı + İngilizce

FideLity

Doçent
Reaksiyon puanı
418
Phytonu indir kur.Her gün düzenli olarak bu siteden çalış 5 aya hackersin.Şaka bir kenara kapasiteden kapasiteye farklılık gösteriyor ama 5-6 aya işi bitirirsin tabii içinde bu yetenek varsa.Sıkılmadan her gün bak 1 seneni buna ayır lise 4 te SQL, C# , Html dillerine verirsin kendini.

minideveloper

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
hemen söyleyeyim.ileri seviyede python biliyorum.
nerden öğrendim dersen udemy den mustafa murat coşkun un python 3.5 kursunu aldım.
her şeyi detayıyla öğretiyor.almanı kesinlikle tavsiye ederim.kitaptan zor olabilir.
ve mutlaka uygula sadece okuma ve izlemeyle olmaz..
sana gereken her şeyi öğretecektir. içinde kodlama egzersizleri ve ödevler ( cevaplarıyla birlikte ).
o zaman sana başarılar dilerim.linkini buraya bırakıyorum

Python ile Programlama: Sıfırdan İleri Seviyeye Python 3

---- Mesajlar birleştirildi ----

ve ayrıca python çok doğru bir karar.kod okunabilirliği ve öğrenim kolaylığı çok ileri seviye bir programlama dili.fakat siber güvenlik için doğru bir adımmı bilemiyorum

Son düzenleme:

Son mesajlar