PUBG oyunda kilitlenme ve ekran bozulması

Bu konuyu okuyanlar

kuzgun15

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Arkadaşlar merhaba yaklaşık 2 haftadır pubg de oyun kilitleniyor ve alt + f4 de dahil hiçbir komut çalışmıyor ve ekranda tuhaf parlamalar oluşuyor ekran kartıma hava tutmuştum ondan kaynaklı olma ihtimali varmıdır acaba. bu sorunla karşılaşan veya çözümünü bilen arkadaşlar varmı.

Dosya bütünlüğüğü doğrula dediğimde genelde 1 tane dosya eksik diyor indiriyorum tekrar doğruluyorum sorun görünmüyor ama yine hatayı alıyorum daha sonra tekrar sorguladığımda yine aynı eksik oluyor aşağıda video ile anlatmaya çalıştım görünüyor dikkatli bakarsanız kilitlenme ve kara kare ekranın farklı yerlerinde olan bozulmalar.

Kilitlenme

Ekranda Bozulma

BilgisayarUzmani

Müdavim
Reaksiyon puanı
640
Sisteminiz nedir?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Tüm yazılımsal sorunların önüne geçmek için 1809 Win 10 sürümü temiz kurulum yapılmalı, oyun yeniden en baştan yüklenmeli... Sorun çözülemez ise yardımcı olmaya çalışırız.

kuzgun15

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Sisteminiz nedir?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Tüm yazılımsal sorunların önüne geçmek için 1809 Win 10 sürümü temiz kurulum yapılmalı, oyun yeniden en baştan yüklenmeli... Sorun çözülemez ise yardımcı olmaya çalışırız.
Hocam gtx 1070, 16 gb 3000 mhz ram, ryzen 5 1600 sistemim.
Geçen haftalarda ekran kartına hava tutmuştum temizlemek için o zarar vermiş olabilirmi acaba ama dosya eksik hatasıda alıyorum ? yüklüyor dpsyayı yine hata alınca tekrar doğrulama yapıyorum yine eksik dosya çıkıyor.

BatuhanKoçak

Asistan
Reaksiyon puanı
70
Hocam gtx 1070, 16 gb 3000 mhz ram, ryzen 5 1600 sistemim.
Geçen haftalarda ekran kartına hava tutmuştum temizlemek için o zarar vermiş olabilirmi acaba ama dosya eksik hatasıda alıyorum ? yüklüyor dpsyayı yine hata alınca tekrar doğrulama yapıyorum yine eksik dosya çıkıyor.

Hocam bu sorun bende de var ben bu sorunu yeni masaüstü açarak görev yöneticisinden hallediyorum.Discord a gelirsen yardımcı olurum. Join the MONSTERS Discord Server!

kuzgun15

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Hocam bu sorun bende de var ben bu sorunu yeni masaüstü açarak görev yöneticisinden hallediyorum.Discord a gelirsen yardımcı olurum. Join the MONSTERS Discord Server!
Hocam çok teşekkürler bende öyle hallediyordum zaten ama artık çok sık olmaya başladı ve ekrandaki bozulmalarıda görmüşsünüzdür onlarda can sıkıcı bi hal aldı kısa vadeli değilde köklü çözüm ihtiyacımız var bence ?

BatuhanKoçak

Asistan
Reaksiyon puanı
70
Hocam çok teşekkürler bende öyle hallediyordum zaten ama artık çok sık olmaya başladı ve ekrandaki bozulmalarıda görmüşsünüzdür onlarda can sıkıcı bi hal aldı kısa vadeli değilde köklü çözüm ihtiyacımız var bence ?

Valla hocam bende çoğu oyunda yapıyor ama öyle devamlı değil çok şükür haftada bir kez falan.Büyük bir yazılımsal diye düşünüyorum.

kuzgun15

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Valla hocam bende çoğu oyunda yapıyor ama öyle devamlı değil çok şükür haftada bir kez falan.Büyük bir yazılımsal diye düşünüyorum.
İnşallah sadece yazılımsaldır ya valla ekran kartına hava tuttum bide monitörü silmiştim güç kablosu hafif gevşemiş monitörün arkasındaki onu oturturkende cızt diye bir ses geldi o iki ihtimal ürkütüyor beni ?

kuzgun15

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Arkadaşlar Oyunu silip tekrar yüklememe rağmen sorunum hala devame diyor MSI Afterburner ile Değerlerimdede garip bi değişiklik yok aslında lütfen yardımcı olabilirmisiniz

kuzgun15

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
arkadaşlar son güncellemeden sonra oyunda yine bu hata ile karşılaşıyorum crash yiyorum ve oyundan atıyor, ekran kartı msıafterburner da 65 derecelerde iken kasa içinde ekran kartına el değmeyecek derecede ısınıyor yardımcı olabilecek varmı acaba ?

KimBuGamzeli

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,821
Hocam tam emin olmak istiyorum. FurMark açıp ekran kartını teste sokarmısın lütfen aynı karelenmeler ve çizgiler vs çıkacak mı bakalım.

kuzgun15

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1

Ekli dosyalar

• ekran görüntüsü.png
    ekran görüntüsü.png
    1.1 MB · Görüntüleme: 495
Son düzenleme:

kuzgun15

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Hayır hiç bozulma veya karelenme olması fakat 68 derecede ekran kartına el değmiyordu nerdeyse baya yüksek mi o ısı veya 68 derecede o kadar ısınması normal mi

KimBuGamzeli

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,821
Hayır hiç bozulma veya karelenme olması fakat 68 derecede ekran kartına el değmiyordu nerdeyse baya yüksek mi o ısı veya 68 derecede o kadar ısınması normal mi

68 derece normal dostum o kadar takılma ona bende R7 370 vardı 80 derecelerde geziyordu.

kuzgun15

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
@The Undertaker hocam merhaba yine ben acaba sorun hard diskde olabilirmi arada bir metal sesi geliyordu kasadan çok ince ve ben onu ekran kartından geldiğini düşünüyordum ama bugün dank etti harddiskden kaynaklı bir sorundada bu dediğim belirtileri yaparmı acaba ?

KimBuGamzeli

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,821
@The Undertaker hocam merhaba yine ben acaba sorun hard diskde olabilirmi arada bir metal sesi geliyordu kasadan çok ince ve ben onu ekran kartından geldiğini düşünüyordum ama bugün dank etti harddiskden kaynaklı bir sorundada bu dediğim belirtileri yaparmı acaba ?

Sizin sorununuz neydi unuttum ben yazarmısınız tekrar?

kuzgun15

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
konunun en üstünde yazdımda kilitlenme ve sürekli crash yiyorum ara arada video ve fotodaki gibi karelenme ekranda yırtılma oluyor

KimBuGamzeli

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,821
konunun en üstünde yazdımda kilitlenme ve sürekli crash yiyorum ara arada video ve fotodaki gibi karelenme ekranda yırtılma oluyor

Karelenme , ekranda yırtılma kilitlenme ekran kartından dolayı olur. Kilitlenme sorunu biraz harddisk kaynaklıda olabilir. HD Tune ile disk okuma yazma hızı bir de sağlık durumunu yapıp SS atarmısın?

kuzgun15

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
buyrun

Ekli dosyalar

• hard disk 2.jpg
    hard disk 2.jpg
    97.5 KB · Görüntüleme: 375
  • hard disk durumu.jpg
    hard disk durumu.jpg
    86.5 KB · Görüntüleme: 387

kuzgun15

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
buda error scan sonuçları

Ekli dosyalar

• hdscan.jpg
    hdscan.jpg
    160.6 KB · Görüntüleme: 351

554950

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,905
Arkadaşlar merhaba yaklaşık 2 haftadır pubg de oyun kilitleniyor ve alt + f4 de dahil hiçbir komut çalışmıyor ve ekranda tuhaf parlamalar oluşuyor ekran kartıma hava tutmuştum ondan kaynaklı olma ihtimali varmıdır acaba. bu sorunla karşılaşan veya çözümünü bilen arkadaşlar varmı.

Dosya bütünlüğüğü doğrula dediğimde genelde 1 tane dosya eksik diyor indiriyorum tekrar doğruluyorum sorun görünmüyor ama yine hatayı alıyorum daha sonra tekrar sorguladığımda yine aynı eksik oluyor aşağıda video ile anlatmaya çalıştım görünüyor dikkatli bakarsanız kilitlenme ve kara kare ekranın farklı yerlerinde olan bozulmalar.

Kilitlenme

Ekranda Bozulma
Vsync açın ve diğer oyunlarda filan böyle bir sorun var mı?

kuzgun15

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Vsync açın ve diğer oyunlarda filan böyle bir sorun var mı?
Başka oyunda derken sadece lolde denedim diğer oyunlar zaten hafif kalıyor ekran kartına ben yüke binince sorun yarattığını düşündüğüm için garantiye gönderdim bugün bi incelenir eğer hata yoksada başka yerde ararım sorunu artık , bu arada lolde de oyunda kiliylenme yaşıyordum aralıklı

kuzgun15

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Arkadaşlar yine ben Pubg de uzun süredir crash hatası alma, oyunda kilitlenme gibi sorunlar yaşıyordum ne yaptıysam çözemedim sorunumu en son format atmayı ve oyunu tekrar indirmeyide de denedim ama sonuç değişmedi ve artık oyundan atma değil oyuna dahi girememe sorunu yaşıyorum
oyun başlayıp lobiyi görmeden hata veriyor neredeyse veya lobide 1 2 saniye kadar durup hata veriyor bu konuda bilgisi yardımı olabilirseniz çok mutlu olurum arkadaşlar Teşekkürler şimdiden .

kuzgun15

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
hocam tekrar merhaba bu sorunu birtürlü çözemedim ve sorun giderek artmaya başladı artık oyunda başlatma ekranına kadar bile gelemez oldum ve başka oyunlardada kilitlenme sorunları yaşar oldum en son ekran kartımı garantiye yolladım 1 haftanın ardından sorun yok diye geri geldi ramleri tarattım sorun görünmedi programda , ssd ve hard diskin tarama sonuçlarınıda gördünüz aklıma hiç birşey gelmiyor artık lütfen yardım edermisiniz. hangi parçadan kaynaklanıyor olabilir

videoasunu koydum hatanın oluşunun

zerogoki

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bunu bir türlü çözemediler. aynı hata 1060 gtx kartımdada oluyor. ssd ve hardısk var. ssd saglam hardısk sıkıntılı.(02) Throughput Performance 49 49 54 2771 Failed yazıyor testte. oyun oynarken donma anında (4-5 sanıye) gpu kullanımı yuzde sıfıra dusuyor. fılm ızlerken .furmark testı yaparken ısı 60 gormuyor. sıldım yukledım yıne oyun donuyor