pttcell rezilliği !!! btk akn kararlarına uymuyor, 2 - 8 saatleri arası hız 128 kbits !!

pttcellin en nefret ettiğiniz yönü neresidir?

• Kullanılan toplam oy
    3

Bu konuyu okuyanlar

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Evet en sonunda bende de aynı sorun yaşandı ... Birçok şikayet sitesinde dile getirilen sorun şu; pttcell btk 'nın şu kararına uymuyor:

7. 02:00 - 08:00 saatleri arasında gerçekleştirilen internet kullanımlarının AKN’ye dâhil edilmemesi ve AKN’nin aşılıp aşılmadığına bakılmaksızın söz konusu zaman dilimlerinde AKN sonrası indirme hızı kısıtlarının uygulanmaması.

dedikleri ise şu: bizde kota bittiğinde hız sabit olarak 128 kbits'dir. daha fazlasını vermeyiz. tarifemiz böyle. Bir de bunu diyen oparatörler önceden farklı konuşuyorlardı, pttcelle geçmeden önce. Çok yalancılar, çok sahtekarlar...

Konu btk şikayet sisteminde çözüme kavuşturulamadı, bimer aracılığı ile şikayet yazdım, bakalım sonuç ne olacak...?

wolkhy1903

Müdavim
Reaksiyon puanı
79
Benim bildiğim cep telefonu operatörlerinde bu durum geçerli değil yanlışım varsa duzeltin

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
geçerli, o tartışma çoktan bitti. artık tüm forumlarda btk kararları ile kanıtlandı. ama pttcell bi kısmına uyup bi kısmına uymamazlık yapıyor. kota bitmediğnde gece bedeva , kota bittiğinde ise gece de 128 kbits... aslı gece hız kısıtı uygylanmaması gerekiyor.

FlameWinder

Asistan
Reaksiyon puanı
109
PTTcell Türk Telekom altyapısını kullanıyor. Durum oldukça ilginç bu ayarlamaları Türk Telekom'un yapıyor olması gerek

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
aslında pttcell diye söz ettiğimiz türktelekom... o konuda haklısınız fakat hizmet kaliteli ve sağlıklı verilmiyor şu an. turkcell olsa pahalı olurdu ama herhalde böle olmazdı?...

FlameWinder

Asistan
Reaksiyon puanı
109
Evet işin ilginç yanı da o zaten. Türk Telekom hatlarında sorun yokken neden pttcell'de var?

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
benim için daha çok internet hızı önemli, kopan hatlar, düşen aramalar biraz umursanmayabilir çok sık olmadıkça. önemli olan size devletin verdiği hakları bu şirketlerin kafasına estiği gibi kelimenin tam anlamıyla gasp etmesi.
--- Gönderi Güncellendi ---
turkcellin aşağıdaki sitesinden kopyalıyorum bakın açık açık yazmışlar, ne güzel... ama pttcellin sayfasında böle yazmıyo diye hakkımız gaspediliyor!

Sınırsız 1 GB

• 01.05.2017 tarihi itibarıyla gece 02:00 – 08:00 arası pakette bakiye olması durumunda kullanımlar paketten düşmez, bakiye bitmiş ve kısıtlı olması durumunda ise kısıt kaldırılır.

FlameWinder

Asistan
Reaksiyon puanı
109
Haklısınız. Çevrenizde başka kullanıp da mağdur olan var mı? ya da farklı bir bölgede deneme şansınız oldu mu? Belkide bölgedeki baz istasyonu ile ilgilidir.

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
Evet işin ilginç yanı da o zaten. Türk Telekom hatlarında sorun yokken neden pttcell'de var?
Ptt cell ve Türk telekom ayrı firmalar. Sadece tek bağlantıları var pttcell Türk telekom alt yapısını (baz istasyonlarini) kullanarak hizmet veriyor o kadar.

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
baz istasyonu ya da bölgeden kaynaklı değil, zaten o saatlerde evde oluyorum, mecburen. benim gibi şikayetler internette var, bazıları güvenemediklerini söylemişlerdi şimdi anlıyorum ki haklılarmış... şu turkcell bi yapsa kampanya da geçsek ya :D

FlameWinder

Asistan
Reaksiyon puanı
109
Ptt cell ve Türk telekom ayrı firmalar. Sadece tek bağlantıları var pttcell Türk telekom alt yapısını (baz istasyonlarini) kullanarak hizmet veriyor o kadar.
Altyapının sorumluluğu yine Türk Telekomda diye biliyorum. O nedenle biraz şaşırdım.

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
biraz geç oldu ama THH karara bağlamış konuyu, yarın yazarım inşAllah. yalnız şuan gece saat 3 ve internet kotam 0 mb :D ama hızım 128 kbits değil normal hız :D:D:D Yani pttcellin aklı başına zorla da olsa gelmiş, hızımı yükseltmişler. Kararı ayrıntılı incelemem lazım, bakalım para iadesi konusunda ne demişler...?

---- Mesajlar birleştirildi ----

düzeltiyorum, uçuş moduna alıp tekrar açtığımda hız yine düştü ...:(

Son düzenleme:

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
thh kararında onca eklediğim belgeye rağmen napmış etmiş yine belge istemiş :D tüketici mahkemesine yol gözüktü. THH ye olan inancım sarsıldı gerçekten... Neyse yüzde yüz kazanacağımı düşünüyorum zaten bi kısmını para iadesi şeklinde pttcell iade etti korkup, kalanını da söke söke alacam inşAllah.

Son mesajlar