Ptt ininala yüklediğim parayı yuttu!!

Bu konuyu okuyanlar

Sefaacar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Geçen cumartesi yüzyıl ptt şubesine gittim. İninal karta 25 lira yükleyecektim. Kartı taktım falan parayı verdim makine baya bi bekletti normalde bu kadar bekletmez. Neyse işlem onaylandı dedi bilgi fişimi de aldım. İninal mobilden baktım para gelmemiş. Bekledim falan İninal müşteri hizmetlerini aradım şubeye git yardımcı olurlar dedi. Okul dan koşa koşa gelip zar zor yetiştim şubeye malum cmrtsi pazr kapalılar. Şubede adama durumu anlattım fişim falan da var dedim yardımcı olamıyoruz ana merkeze(istoç merkez şube) git dedi. Ptt müşteri hizmetleri de biz bakamıyoz dedi. Şimdi ben okula mı gidem taa bilmem nerdeki ana şubeye mi? Aramadığım yer kalmadı elimde fiş olmasına rağmen. Haram zıkkım olsun!
Yardımcı olursanız sevinirim.

Dora

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
9,728
Müşteri hizmetlerini ara bulunduğun yerde merkez PTT yok, okuduğum için/ hatta çalıştığım için ilçe dışına gitme şansım yok de. Fax ile durumu çözebileceğimi biliyorum ve bu şekilde çözmek istiyorum de. Durumu izah eden bir dilekçe, kimlik fotokopin ve işlem dekontunu verecekleri numaraya fax çek. Bence böyle çözebilirsin durumu. Bir çok firmanın alternatif yöntemidir.

Sefaacar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Bugün zar zor istoçtaki merkeze gittim durumu izah ettim bişey yapamayız dediler çıldırdım bağırdım çağırdım bu resmen hırsızlıktır falan dedim daha sonra şefe gönderdiler şef form doldutturup parayı kasadan teslim etti. Maksat 25 lira değil maksat sistemdeki açığı resmi kurumlara iletmek. Hadi ben peşinden koşabildim fakat emekli amcalarımız başına gelse bişey yapamayabilirler.

Rint

Müdavim
Reaksiyon puanı
360
Geçmiş olsun. Memleketteki en büyük eksiklik işinde bir aksilik olunca muhatap bulamamak. O yüzden mecbur olmadıkça çok az yerin kartını ve ürünlerini kullanıyorum. Bankacılık da enpara kullanmamın en büyük sebebi telefon ile hallemediğim hiç bir şey yok :)