PSU Yetersiz mi?

Bu konuyu okuyanlar

haktan653

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar, bilgisayarımda bir sorun yaşıyorum, oyunların bazıları oyunun ortasında hata vermeden kapanıyor, işlemci sıcaklığı ve ekran kartı sıcaklığı 60 dereceyi geçmiyor psu'mun yetersizliğinden şüpheleniyorum, kullandığım psu xigmatek tauro 500w 80+ bronze, sistemimde ise msi 970 gaming anakart, fx 8350 cpu, zotac 1050 ti oc edt gpu, 3 tane de 1333 mhz ram var, bu sistemde psu yetersiz midir yoksa sorunu başka şeylerde mi arayayım, şimdiden teşekkürler yardımlarınız için.

utkuversus

Mizuru
Emektar
Reaksiyon puanı
13,135
PSU gayet yeterli sıkıntı yok. Mosfetlere bakmak lazım. FX serisinde mosfetlerden olur bu tip sorunlar.

utkuversus

Mizuru
Emektar
Reaksiyon puanı
13,135
Mosfetlere nasıl bakarım? ilk defa duyduğum bir şey.
Mosfetlere bakılmaz. Isı değerleri lazım ama tam kod adını bende bilmiyorum. Ayrıca işlemcide yamuk pin var mı bakmak gerek. Onun dışında ekran kartı problemli olaabilir. Mosfet işlemciye dengeli güç veren parçadır diyebiliriz.

haktan653

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Mosfetlere bakılmaz. Isı değerleri lazım ama tam kod adını bende bilmiyorum. Ayrıca işlemcide yamuk pin var mı bakmak gerek. Onun dışında ekran kartı problemli olaabilir. Mosfet işlemciye dengeli güç veren parçadır diyebiliriz.
pinlere dün baktım hepsi dümdüz, bir sıkıntı yok, sıcaklığı oyun esnasında görüyorum msi afterburner'la 60'ı geçmiyor, psu'dan şüpheleniyordum tamamen şimdi neleri kontrol etmeliyim?

utkuversus

Mizuru
Emektar
Reaksiyon puanı
13,135
pinlere dün baktım hepsi dümdüz, bir sıkıntı yok, sıcaklığı oyun esnasında görüyorum msi afterburner'la 60'ı geçmiyor, psu'dan şüpheleniyordum tamamen şimdi neleri kontrol etmeliyim?
Mosfet sıcaklığı benim dediğim. Ekran artı gibi onun dışında.