Psu Seçimi Hakkında

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

PARAzitCELL

Dekan
Aslında aldın mı silverstone ya da akasa alacan, ben bu iki markaya güvenirim ama fiyatları ikinci elde bile yüksek...

met 35

Dekan
450-500 wattan aşağısını ,sakın alma.İlersi için değil,şu an lazım. . Elindeki e.kartı markasına göre 150-170 watt arası çeken,o dönemlerin çok fazla watt çeken powerlerindn birisiydi.
Bugünün GTX 1070 gibi bi ekran kartı 160 watt çekiyor. Durum bu yani.

medyasmm

Üyecik
450-500 wattan aşağısını ,sakın alma.İlersi için değil,şu an lazım. . Elindeki e.kartı markasına göre 150-170 watt arası çeken,o dönemlerin çok fazla watt çeken powerlerindn birisiydi.
Bugünün GTX 1070 gibi bi ekran kartı 160 watt çekiyor. Durum bu yani.
Pişman oldum zaten hocam aldığıma çift 6 pin girişi var ve ne bileyim hevesle yaptığım şeyden soğudum işten hala Bana uygun güç kaynağı arıyorum ..

met 35

Dekan
Tahmin ettim. Yani, ucu ucuna bi power. Bi de eski olduğu için haliyle gücünden kesin bi miktar eksilme de olmuştur. Bu tüm powerler için geçerli bi kural. Ama bu fiata pek bulamayacaksın gibi..12 volttan ,orjinal de,444 watt veren bi power.çift 6 pin PCI-EX kablosuda var. Kablo aramazsın.Acelen olmasada biraz pazarlık etseydin iyi olurdu.

medyasmm

Üyecik
Tahmin ettim. Yani, ucu ucuna bi power. Bi de eski olduğu için haliyle gücünden kesin bi miktar eksilme de olmuştur. Bu tüm powerler için geçerli bi kural. Ama bu fiata pek bulamayacaksın gibi..12 volttan ,orjinal de,444 watt veren bi power.çift 6 pin PCI-EX kablosuda var. Kablo aramazsın.Acelen olmasada biraz pazarlık etseydin iyi olurdu.
Hocam işimi görsünde çok sıktı gerçekten marka yorumlarını okuyunca başarılı olduğunu bir çok makalede okudum öyle satın aldım

met 35

Dekan
OCZ markadır. Marka olarak zaten eskiden TR de pek çok ürünü satılmış olan bi dünya markasıdır. Power 2013 yıllarına ait.Ve yine çok kalite power üreten HEC firmasına ,yaptırılmış bi power. Kalite olarak pek bi sorunu yok. Tabi çok üst seviye de değil. Artık gerisi sana kalmış. Biraz fiat bana fazla gibi geldi.

medyasmm

Üyecik
OCZ markadır. Marka olarak zaten eskiden TR de pek çok ürünü satılmış olan bi dünya markasıdır. Power 2013 yıllarına ait.Ve yine çok kalite power üreten HEC firmasına ,yaptırılmış bi power. Kalite olarak pek bi sorunu yok. Tabi çok üst seviye de değil. Artık gerisi sana kalmış. Biraz fiat bana fazla gibi geldi.
Hocam size göre işimi görecekmidir? :)

met 35

Dekan
Görür. Zaten bütçenizde sıfır almaya veya 2.elde olsa daha üste pek çıkamıyacak gibi görünüyor.Fakat ,yapmazsınız ama sakın overclock,şu bu yapmayın.E.kartını da stress testine falan sokmayın. Oyunlardakinden çok daha fazla watt harcar. Hepten sorun çıkabilir. Oyun ile test edin.

medyasmm

Üyecik
Henüz Güç Kaynağı bulamadım anlaştığımız adam vazgeçti.

Görür. Zaten bütçenizde sıfır almaya veya 2.elde olsa daha üste pek çıkamıyacak gibi görünüyor.Fakat ,yapmazsınız ama sakın overclock,şu bu yapmayın.E.kartını da stress testine falan sokmayın. Oyunlardakinden çok daha fazla watt harcar. Hepten sorun çıkabilir. Oyun ile test edin.

met 35

Dekan
cooler masterin o poweri, çok giriş seviyesi. 12 volttan 360 wattt verir. Düşük yani.
Thermaltake 12 volttan 456 watt verir. Çok daha iyi .

met 35

Dekan
sahibi öle bi şeyler yazmış ama haberi yok herhalde .Sitesine baktım. bi adet 6 pin bi adette 6+2 pin olarak 2 tane e.kartı çıkışı var. Bu durumda kablo ihtiyacında yok. satıcıyla irtibat kurmaya çalış istersen.

Thermaltake - TR2 RX 550W

stat counter