Yardım Psu Aşırı Tozlu

Bu konuyu okuyanlar

Mestra

Asistan
Reaksiyon puanı
250
Arkadaşlar kasam tozlu Psu, neredeyse içi ölü gibi tozlu temizlemek istiyorum nasıl temizlemem lazım zarar vermeden Kasayıda, Temizlicem, komple zarar vermeden nasıl temizlerim.

mychar276

Yerli ve Milli Tech Guy
Reaksiyon puanı
2,509
Psu elektriği fişten çekildikten sonra bir süre daha üzerinde tutar. O yüzden anti statik bir eldiven ile bu işlemleri yapmanı, psu yu ve kendini işlem öncesinde topraklamanı öneririm. Psu çok bir temizliğe ihtiyaç duymaz. Benim rutin temizliğimde açarım, fanın yapraklarını temizlerim, içeride toz varsa elektrik süpürgesi ile çekerim. Sonra geri takarım. Tamamen en ufak ayrıntısına kadar parçalamam.

Yahya Furkan

contravolta
Reaksiyon puanı
2,296
Eğer cidden çok tozlu değilse bence temizlemene gerek yok, hele ki çok anlamıyorsan. Anti statik eldivenini tak, biraz temizle, abartacak/zarar verecek kadar da kurcalama. En iyisi YouTube vb. yerlerden araştırıp adım adım yavaşça gitmek ?.

mychar276

Yerli ve Milli Tech Guy
Reaksiyon puanı
2,509
Eğer cidden çok tozlu değilse bence temizlemene gerek yok, hele ki çok anlamıyorsan. Anti statik eldivenini tak, biraz temizle, abartacak/zarar verecek kadar da kurcalama. En iyisi YouTube vb. yerlerden araştırıp adım adım yavaşça gitmek ?.
Çok doğru aslında psu çok temizlik isteyen bir parça değildir. Eğer bu lazer li ateş ölçerlerden varsa için sıcaklığını bir ölç, 65-70 dereceleri geçmiyorsa temizlemeye çok da gerek yoktur zaten.

Justice✓

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Arkadaşlar kasam tozlu Psu, neredeyse içi ölü gibi tozlu temizlemek istiyorum nasıl temizlemem lazım zarar vermeden Kasayıda, Temizlicem, komple zarar vermeden nasıl temizlerim.
Aşırı tozlı demişsiniz bilgisayar temizleme spreyi var bununla rahatlıkla temizleyebilirsiniz.

mychar276

Yerli ve Milli Tech Guy
Reaksiyon puanı
2,509
Aşırı tozlı demişsiniz bilgisayar temizleme spreyi var bununla rahatlıkla temizleyebilirsiniz.
Bilgisayar temizleme spreyleri fanlarda kontrolsüz dönüş, olası kısa devre, küçük komponentlere zarar vb. birçok sıkıntıyı beraberinde getirir. Bazı bilgisayar "tamircileri" de bu tarz spreyleri kullanır, geçici olarak sorun çözdüklerine inanır ve uzun vadede donanımın ömrünü azaltırlar. En doğru yöntem yavaş ve dikkatli temizliktir. "bir sprey sıkayım 3 saniyede temizlensin" tarzı çözümleri özellikle psu üzerinde önermiyorum.

emin:)

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,124
Şahsen ben süpürge ile içindeki tozları çekiyorum. Lakin bu çok sağlıklı bir yönetim değil. Haberin olsun.

mychar276

Yerli ve Milli Tech Guy
Reaksiyon puanı
2,509
Şahsen ben süpürge ile içindeki tozları çekiyorum. Lakin bu çok sağlıklı bir yönetim değil. Haberin olsun.
Süpürgeyi en düşük ayarda tutup, fanı sabitlendiği sürece çok bir sorun olduğunu görmedim. Yeter ki fan dönmesin işlem sırasında.