psu anakartı bozar mı?

Bu konuyu okuyanlar

cengo_19

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
yeni aldığım 500w lık psu 'yu bağladım pc çalışıyor fakat hiçbir şekilde görüntü gelmiyor. psu fazla voltaj verip anakartı bozabilir mi var mı böyle bi ihtimal ? psu anakart uyum

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Fazla voltajdan bozulduğunu hiç görmedim genelde voltaj yetmediği zaman sıkıntı çıkar kabloları takarken hata yapmış olabilirsiniz.

cengo_19

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Fazla voltajdan bozulduğunu hiç görmedim genelde voltaj yetmediği zaman sıkıntı çıkar kabloları takarken hata yapmış olabilirsiniz.
Ne gibi hata yapıcam ki normal bağladım yerli yerine ve şuan başka psularla da denedim yine ekranda görüntü yok

cengo_19

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Fanlar dönüyor ve ışıklar(varsa) yanıyor mu?
Evet hocam fanlar dönüyor ışıklar yanıyor hdd çalışıyor normal pc çalışırken ki her türlü hareket var sadece ekrana hiç görüntü gelmiyor

Transistor

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,085
Evet hocam fanlar dönüyor ışıklar yanıyor hdd çalışıyor normal pc çalışırken ki her türlü hareket var sadece ekrana hiç görüntü gelmiyor
Sorunun monitörde olmadığına da eminsen HDMI kablosunda sorun vardır. Anakartta sorun olsaydı hdd'nin çalışmayacağını düşünüyorum. Parça değişimi yaparak sorunun neyden kaynaklandığını bulmaya çalış.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
ekran kartının ek güç kablosunu taktın mı? monitörü ona bağladın mı? onboard vga'yı denedin mi?

cengo_19

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
ekran kartının ek güç kablosunu taktın mı? monitörü ona bağladın mı? onboard vga'yı denedin mi?
Evet hepsini denedim
--- Gönderi Güncellendi ---
Sorunun monitörde olmadığına da eminsen HDMI kablosunda sorun vardır. Anakartta sorun olsaydı hdd'nin çalışmayacağını düşünüyorum. Parça değişimi yaparak sorunun neyden kaynaklandığını bulmaya çalış.
Kabloyu da değiştirdim hatta bilgisayarcıya götürdüm o da anakart ihtimalini veriyor

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
şerefsiz psu hatalıymışkendi giderken anakartı harcamış gibi...