Bu konuyu okuyanlar

myusuft

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Bu aralar yeni bir PC toplamayı düşünüyordum ama yükselen fiyatlar yüzünden acaba PS4 alsam daha mı iyi olur diye düşünmeye başladım. Almayı düşündüğüm PC, 1060 3gb ekran kartlı ve 3500₺ civarı bir fiyata sahip. 1) Sizce uzun vadede (4-5 yıl) hangisini almam daha iyi olur? 2) PC fiyatlarının düşme ihtimali var mı, yakında Amazon açılıyor oradan toplasam ucuza mı gelir? 3) 2020 de PS5 çıkacakmış PS4 çöp olur mu?

Transistor

Profesör
Reaksiyon puanı
1,085
Önerim PC. Malum PC'nin fiyatı arttığı kadar oyunların fiyatında vergi nedeniyle artış var. Her oyunu 150 300TL ye alacaksın. 2020'de Ps4 çöp olmasa da baya önem kaybedecektir çünkü arada 7 yıl fark var.

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
23,094
Oyun için Pc topluyorsan gözünü yukarılara pek dikme.

Şuanda bile i7 4 seriden bir işlemci. 8 gb yada 16 gb ram ve gtx 1050ti yada 1060 3 gb Sistemli pc sizi basbaya götürür.

Aslında sistemleri nasıl eksiltiyorlar bilmelisin. Bench sonuçlarına gösterterek milletde önceki sistemin eskilendiği gibi psikoloji uyandırıyorlar.

Ama sen oyunları high ayarda ve Fps ve değerlere bakmadan akıcı şekilde oynarsan PC 4 Gibi daha 5-7 yıl bile kullanırsın.

Farkettiyseniz şimdiki oyunların Hepsi Bench test uygulamasına dönüşmüş.
Nerede kaldı o eski oynadıkça oynamak istediğimiz oyunlar? Şimdikilerden hiçbiri pek sarmıyor. Hepsini yarıda bıraktım oynamadan hızlı sıkılıyor insan.

myusuft

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Oyun için Pc topluyorsan gözünü yukarılara pek dikme.

Şuanda bile i7 4 seriden bir işlemci. 8 gb yada 16 gb ram ve gtx 1050ti yada 1060 3 gb Sistemli pc sizi basbaya götürür.

Aslında sistemleri nasıl eksiltiyorlar bilmelisin. Bench sonuçlarına gösterterek milletde önceki sistemin eskilendiği gibi psikoloji uyandırıyorlar.

Ama sen oyunları high ayarda ve Fps ve değerlere bakmadan akıcı şekilde oynarsan PC 4 Gibi daha 5-7 yıl bile kullanırsın.

Farkettiyseniz şimdiki oyunların Hepsi Bench test uygulamasına dönüşmüş.
Nerede kaldı o eski oynadıkça oynamak istediğimiz oyunlar? Şimdikilerden hiçbiri pek sarmıyor. Hepsini yarıda bıraktım oynamadan hızlı sıkılıyor insan.
Zaten ultra da oynamak gibi bir takıntım yok eğer gerçekten o kadar götürüyorsa çok iyiymiş

---- Mesajlar birleştirildi ----

Zaten ultra da oynamak gibi bir takıntım yok eğer gerçekten o kadar götürüyorsa çok iyiymiş
Bir şey daha sormak istiyorum: 1060 3gb ve 6gb arasında şuanki fiyatına (yaklaşık 500₺) değecek kadar fark var mıdır? Önemli olan uzun idare etmesi dediğim gibi grafik takıntım yok.

Son düzenleme:

stinghardyzz

Profesör
Reaksiyon puanı
747
Bu aralar yeni bir PC toplamayı düşünüyordum ama yükselen fiyatlar yüzünden acaba PS4 alsam daha mı iyi olur diye düşünmeye başladım. Almayı düşündüğüm PC, 1060 3gb ekran kartlı ve 3500₺ civarı bir fiyata sahip. 1) Sizce uzun vadede (4-5 yıl) hangisini almam daha iyi olur? 2) PC fiyatlarının düşme ihtimali var mı, yakında Amazon açılıyor oradan toplasam ucuza mı gelir? 3) 2020 de PS5 çıkacakmış PS4 çöp olur mu?
Kesinlikle pc öneririm ps4 2018 yılı dolu dolu gececek ama 2019 veya 2020 de ps5 gorecez pc tarafinda oyunlar daha ucuz ve torrent denen gercek var her zaman pc onde gorururm parasi olanada ps4 alip sadece ps4 ozel oyunlari oynamasi iyi olur

Yigkikt

Asistan
Reaksiyon puanı
25
Ps 3 Çöp Olmadıysa 4 De Olmaz Bu arada Pc İşini Fazlasıyla Görür Unutma Ps Nın Oyun Masrafıda Var