Ps4 ve Acer r240hy titreme sorunu

Bu konuyu okuyanlar

Rain02

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhabalar, öncelikle yardımlarınıza ve ilginize gerçekten ihtiyacım var. Bir monitör aldım, Acer r240hy (1080p, 60hz, 4ms, ips, titreme engelleyici, mavi ışık özelliği vs) fakat videolarda ve oyunlarda görüntü fazla sekiyor gibi geliyor. Oyunu normal karşıladım 30 FPS idi denediklerim genelde. Ama videoda da öyle.

Mesela, bir insan var kadrajda oturuyor kamera sağdan sola giderken insan bedeni tık tık tık ritminde sekerek gidiyor. Kasma gibi değilde daha çok görüntü kırılması gibi bir şey. Yardımlarınıza malesefki acil olarak ihtiyacım var. Çünkü ödeme yapmadım daha ve yapmam gerekiyor. Tüm değerli yardımlar için teşekkür ederim, saygılar.

Uzun videoda aşırı dikkatli bakmayınca belli olmuyor elimden geleni yaptım.

2 saniyelik olan videoda Beton kolonda çok belli kamerayı oynatmadım.

Rain02

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İyi ki acil dedim :) hiç bilgili arkadaş yok mu?

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
Dostum ince ayarlari olabilir mi? Ben ps4 u aoc monitörde kullanıyorum Allah'a şükür problemsiz, memnunum böyle titreme sorunu yok. Ekran sadece ps4 te mi titreme yapıyor ?
Kablo değiştirmeyi denedin mi ?

Rain02

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Videolardaki gördüğün görüntü sorun mu yani ?

Denedim.

Baktım ayar falan yok hepsini kurcaladım.

Normal bişey de ben mi takıyorum ?

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
Bana göre bir sorun. Ama bu sorun neyden kaynaklanıyor onu bulmak gerekiyor. Bu videodaki atlama olan videyo ps4 üzerinden mi açtın?

Rain02

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bana göre bir sorun. Ama bu sorun neyden kaynaklanıyor onu bulmak gerekiyor. Bu videodaki atlama olan videyo ps4 üzerinden mi açtın?

Evet ps4 üzerinden, pcden de denedim. Farklı kablo da denedim. Ayarlarada baktım. 60 fps fragman açtım sezemedim pek. Fakat bu tarz video ve oyunlarda durum bu. Başkta tvlerde karşılaştırdım hemem hemen böyle. Yanılıyor olabilir misiniz ?

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
Evet ps4 üzerinden, pcden de denedim. Farklı kablo da denedim. Ayarlarada baktım. 60 fps fragman açtım sezemedim pek. Fakat bu tarz video ve oyunlarda durum bu. Başkta tvlerde karşılaştırdım hemem hemen böyle. Yanılıyor olabilir misiniz ?
Dostum benim monitörümde böyle atlamalar yok. Ayrıca 2. videonda 10-12 asniye arasında bir bozukluk var videonun orijinalimi öyle yoksa monitörden mi kaynaklandı.

Ayrıca benim kullandığım monitör bu http://www.gold.com.tr/aoc-21-5inc-i2269vw-ips-led-monitor_u

Rain02

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Dostum benim monitörümde böyle atlamalar yok. Ayrıca 2. videonda 10-12 asniye arasında bir bozukluk var videonun orijinalimi öyle yoksa monitörden mi kaynaklandı.

Ayrıca benim kullandığım monitör bu Aoc 21,5inc I2269VW IPS-LED Monitör

Beyefendi sorunu çözdüm monitörde sorun felan yok. Over drive ayarı açıkmış ondan öyle yapıyormuş. Over clock gibi bir şey ms düşürüyor ama input lagı yukseltiyor. Bu gibi sebeplerden dolayı ekran bazı görüntüleri çizmiyor o yüzden titriyormuş gibi gözüküyor.

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
Ayarları kontrol et diye demiştim. Neyse sorunun çözülmesi iyi oldu.

Rain02

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ettim zaten, gecenin bilmem kaçıydı gözümden kaçmış olmalı.