PS4 mü PS4 PRO mu almalıyım?

Bu konuyu okuyanlar

yahyaomer086

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Hep kafami kurcaliyor ps4 mu ps4 pro mu di̇ye i̇ki̇si arasindaki 4k farki var ama tv 4k destekli degil o yuzden kararsizim hangisini almaliyim ps5'in ne zaman cikacagina dair bi bilgi yok zaten o yuzden ikisi arasinda kaldim..

M

Murat Burç

SDN Okuru
PS4 Pro çünkü güçlü donanım ile daha uzun ömürlü olur.
PS5 bnce erken çıkabilir Xbox'un One X hamlesi yüzünden.

Durmuşkandemir

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,098
Hep kafami kurcaliyor ps4 mu ps4 pro mu di̇ye i̇ki̇si arasindaki 4k farki var ama tv 4k destekli degil o yuzden kararsizim hangisini almaliyim ps5'in ne zaman cikacagina dair bi bilgi yok zaten o yuzden ikisi arasinda kaldim..
2 cihaz arasında pro derim performans olarak grafik işlemcisi olarak daha iyi tabi 4K bir tv de kullanacaksanız yoksa arada ki farkı genel kullanım da göremezsiniz. Diğer soruya cevap ps 5 bekleyim mi bu oyun keyfine bağlı mesela ps2 oyunu için ps2 arayıp alan yine var çevrem de. 2. El de iyi değere satarım derseniz ileri de pro tercih edile bilir özellikle kendine özgü bağzı oyunlar var onlar için bile akınır ps4

eronis

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
PS5 bnce erken çıkabilir Xbox'un One X hamlesi yüzünden.
PS5 Release Date, PlayStation 5 Launch Games, What we Want From the PS5, How Powerful Will the PS5 be? - Everything we Know
2019'da E3'te ilk gösterimi yapılacak ve 2020'nin ilk aylarında ise raflarda yerini alacak :)

---- Mesajlar birleştirildi ----

Bana soracak olursanız tamam, PS1 ve PS2 harikalardı ama sonrasında gelen konsollar onların başarısını yakalayamadılar. Xbox için de geçerli bu. Bugün bile PS2 en çok satan oyun konsolu. Modern oyun oynayacaksanız PC satın alın derim oynamak istediğiniz spesifik bir konsol oyunu yoksa.

Son düzenleme:

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,309
PS4 PRO geleceğe dahada dönük olacağından dolayı donanımdan ötürü tercih edebilirsin

castlerock

Asistan
Reaksiyon puanı
83
PS4 PRO al geç... Burada saatlerce çene tüketilen bir akıllı telefonun 3'te bir fiyatına...

castlerock

Asistan
Reaksiyon puanı
83
O kadar da oyunların esiri olmamak lazım... 1000 TL verip kaliteli oyunlardan 4-5 tane alırsın... Bayağı götürür...

rubarovan21

Müdavim
Reaksiyon puanı
320
PS5 Release Date, PlayStation 5 Launch Games, What we Want From the PS5, How Powerful Will the PS5 be? - Everything we Know
2019'da E3'te ilk gösterimi yapılacak ve 2020'nin ilk aylarında ise raflarda yerini alacak :)

Bana soracak olursanız tamam, PS1 ve PS2 harikalardı ama sonrasında gelen konsollar onların başarısını yakalayamadılar. Xbox için de geçerli bu. Bugün bile PS2 en çok satan oyun konsolu. Modern oyun oynayacaksanız PC satın alın derim oynamak istediğiniz spesifik bir konsol oyunu yoksa.

PS4 Pro herşeyiylr 2.000 lira diyebiliriz. Peki 2.000 Liraya nasıl bir bilgisayar toplamayı düşünüyorsun?

eronis

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382

eronis

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
Canavar gibi sistem
=
1080p ultra ayar minimum 60 fps tearingsiz ve microstuttersiz.

O fiyata imkansız.
Alakası ne bunun konumuzla ? PS4 Pro 2000TL, 2000TL'ye ne toplarsın dedi. Benim Ultra'da oynama gibi bir derdim yok ancak bu bütçeye benim oynamak istediğim oyunların alayını High yada Ultra'da oynatabilecek sistem evet, toplarım.

Kaynak: https://www.youtube.com/watch?v=8y-legBprV8

Örneğin...

Son düzenleme:

rubarovan21

Müdavim
Reaksiyon puanı
320
Alakası ne bunun konumuzla ? PS4 Pro 2000TL, 2000TL'ye ne toplarsın dedi. Benim Ultra'da oynama gibi bir derdim yok ancak bu bütçeye benim oynamak istediğim oyunların alayını High yada Ultra'da oynatabilecek sistem evet, toplarım.

Kaynak: https://www.youtube.com/watch?v=8y-legBprV8

Örneğin...

Yalnız senin oyunlarına göre ayarlanmıyor. PS4’te GTAV’i açıyosun FIFA18 açıyosun PES2018 açıyosun tüm oyunları açıyosun sıfır kasmayla. Senin attığın bilgisayar belirli oyunları açar zaten ona kimse bir şey demiyor. Ama tam performanslı değil.

eronis

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
Yalnız senin oyunlarına göre ayarlanmıyor. PS4’te GTAV’i açıyosun FIFA18 açıyosun PES2018 açıyosun tüm oyunları açıyosun sıfır kasmayla. Senin attığın bilgisayar belirli oyunları açar zaten ona kimse bir şey demiyor. Ama tam performanslı değil.
Kusura bakma da ben parayı sokaktan bulmuyorum :p 6000TL'lik PC toplayım ben de isterim ama hayallerle gerçekleri ayırmak lazım :)

rubarovan21

Müdavim
Reaksiyon puanı
320
Kusura bakma da ben parayı sokaktan bulmuyorum :p 6000TL'lik PC toplayım ben de isterim ama hayallerle gerçekleri ayırmak lazım :)

Zaten konumuzda bu, online oyun oynamıyorsan oyun için bilgisayar almaktansa PS4 almak daha mantıklı.

eronis

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
Zaten konumuzda bu, online oyun oynamıyorsan oyun için bilgisayar almaktansa PS4 almak daha mantıklı.
Bu dediğine alınırım :p PS4 ile Warframe oynamak gibi fantezilerim olmuştu geçmişte. PS4'te de bir sürü ücretsiz online oyun var. Paladins yada NeverWinter Online gibi. PSN Premium bile gerektirmiyor.

rubarovan21

Müdavim
Reaksiyon puanı
320
Bu dediğine alınırım :p PS4 ile Warframe oynamak gibi fantezilerim olmuştu geçmişte. PS4'te de bir sürü ücretsiz online oyun var. Paladins yada NeverWinter Online gibi. PSN Premium bile gerektirmiyor.

Anlamak istemiyor musun? CS: GO oynamak isteyen birine PS4 önerebilir misin?

eronis

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
Anlamak istemiyor musun? CS: GO oynamak isteyen birine PS4 önerebilir misin?
CS:GO oynamak istediğini nereden varsayıyorsun ? :p Üstelik zaten ben PC öneriyorum. Sen PS4'te online oynanmaz dedin, ben de oynanır diyorum. Piyasadaki tek online oyunun CS:GO olduğunu düşünüyorsan tabi, o senin bileceğin iş.
Canavar gibi sistem
=
1080p ultra ayar minimum 60 fps tearingsiz ve microstuttersiz.

O fiyata imkansız.
Arkadaş bana 2000TL'ye PS4'ü komple alabileceğimi söyledi benim o fiyata PC alamayacağımı savundu, ben de cevap verdim.

stinghardyzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
747
Benim dusuncem sony kafasi rahat ps4 deli gibi satıyor ozel oyunlari cok iyi 2018 sony yili deli gibi ozel oyun gelicek 2019 sonu veya 2020 de ps5 büyük ihtimalle goricez

Su oyunlara bakinca ps4pro almak daha mantikli geliyor dolu dolu oyunlar geliyor

Son düzenleme: