PS4 mü Bilgisayar mı?

Bu konuyu okuyanlar

Sakas

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Herkese selamlar 6.500 TL kadar bir bütçem var, ilk başta fikrim masaüstü bilgisayardan yanaydı fakat çok fazla bilgisayar oyunu bilmediğimden dolayı PS4 düşüncesi daha cazip gelmeye başladı ayrıca PS4 oyunları hakkında daha çok bilgi sahibiyim paramın boşa gitmesini istemiyorum sizce PS4 mü Pc mi? [Ayrıca yeni gelen oyunlardan nasıl haberdar olabileceğimi (telefon için bir uygulama vb.) söyleyebilir misiniz?]

Transistor

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,085
Bu bütçede önerim masaüstü bilgisayar tabii ki. Konsola göre daha iyi grafikler ve +30fps. Ayrıca oyunlar daha ucuz. RTX 2060 ekran kartlı bir bilgisayar ile 1080p de her türlü oyunu oynarsın. PC ve konsol oyunları çoğunlukla aynı oyunlardır. Yeni çıkan oyunları Level tarzı haber sitelerinde öğrenebilirsin.

Sakas

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bu bütçede önerim masaüstü bilgisayar tabii ki. Konsola göre daha iyi grafikler ve +30fps. Ayrıca oyunlar daha ucuz. RTX 2060 ekran kartlı bir bilgisayar ile 1080p de her türlü oyunu oynarsın. PC ve konsol oyunları çoğunlukla aynı oyunlardır. Yeni çıkan oyunları Level tarzı haber sitelerinde öğrenebilirsin.
Teşekkürler

Logithx

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,104
Senin tercihin önemli iki platformda da oyunlar paralı pc tarafında daha uygun fiyatlar ama oynayacağın oyunlar felan ona göre seçim yapabilirsin fps oyunları oynayacak bilgisayar tercih etmelisin eğer alışkın değilsen gamepad ile zor oluyor..

root61

Müdavim
Reaksiyon puanı
459
Konsol = Büyük TV ekranından koltuğuna yayıla yayıla, ps4 ün yönetimini ps4 e bırakarak, donmasız,kilitlenmesiz, çökmesiz, hilesiz,macrosuz neredeyse tüm oyuncuların eşit olduğu oyunların pahalı , konsolun orta seviya ekran kartı fiyatına denk ,fakat oyun keyfinin sürdürülebilirliği en yüksek platformdur.

PC = Steam,origin gibi devasa platforma sahip , 500 -10 bin liralık ekran kartı ile grafiğin dibine vuracağın, aynı zaman da fps drop görüp kasasını tekmeleyeceğin , hile macro yapanları çok çok seveceğin , 2-3 yılda bir vga,cpu masrafına gireceği n, 60hz in yetmediğini görüp 120,144hz monitör masrafına gireceğin, bu sırada micro stuttering ve screen tearing görüp fsync-gsync monitör için bütçende kocaman delik açıp devamlı ekrana 50 cm den yapışık şekilde bakacağın eziyet ortamıdır.

Seçim senin. Biraz latife katsam da PC de parayı bastıran bir adım önde olur. Elbette 30 fps 720p laptop da yetenekli insanlar var fakat donanımı güncel olan her zaman öndedir. Konsol da bu fark istisnalar hariç TV nin kalitesi ile kalmaktadır. Herkes 60hz*
Online oyunlar seni cezbediyor ve bir kaç arkadaşın da hangi platform var ise tercihini ondan yana kullan. Exclusive single oyunlar istiyorum , arada tek tük online oyun atarım dersen bütçen kısıtlı ise bir konsol alıp yıllarca kullanabilirsin.

Transistor

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,085
Konsol = Büyük TV ekranından koltuğuna yayıla yayıla, ps4 ün yönetimini ps4 e bırakarak, donmasız,kilitlenmesiz, çökmesiz, hilesiz,macrosuz neredeyse tüm oyuncuların eşit olduğu oyunların pahalı , konsolun orta seviya ekran kartı fiyatına denk ,fakat oyun keyfinin sürdürülebilirliği en yüksek platformdur.

PC = Steam,origin gibi devasa platforma sahip , 500 -10 bin liralık ekran kartı ile grafiğin dibine vuracağın, aynı zaman da fps drop görüp kasasını tekmeleyeceğin , hile macro yapanları çok çok seveceğin , 2-3 yılda bir vga,cpu masrafına gireceği n, 60hz in yetmediğini görüp 120,144hz monitör masrafına gireceğin, bu sırada micro stuttering ve screen tearing görüp fsync-gsync monitör için bütçende kocaman delik açıp devamlı ekrana 50 cm den yapışık şekilde bakacağın eziyet ortamıdır.

Seçim senin. Biraz latife katsam da PC de parayı bastıran bir adım önde olur. Elbette 30 fps 720p laptop da yetenekli insanlar var fakat donanımı güncel olan her zaman öndedir. Konsol da bu fark istisnalar hariç TV nin kalitesi ile kalmaktadır. Herkes 60hz*
Online oyunlar seni cezbediyor ve bir kaç arkadaşın da hangi platform var ise tercihini ondan yana kullan. Exclusive single oyunlar istiyorum , arada tek tük online oyun atarım dersen bütçen kısıtlı ise bir konsol alıp yıllarca kullanabilirsin.
Her şeyde haklısın ama Grafik olarak PS4 ve PC kıyaslanırsa PC kesinlikle galip gelecektir. Eleştirme yaparken objektif olmalısın. Bir de herkes 60hz demişsin ama 30fps yukarısını görmüyor konsol oyuncuları.

Sakas

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

Çok iyi açıklamışsın ama sanki azcık bilgisayarı kötülemişsin gibi geldi

Son düzenleme:

grezimonk

Müdavim
Reaksiyon puanı
261
bence PS4 daha avantajlı... sadece oyun için değil multimedyadada çok iyi...

root61

Müdavim
Reaksiyon puanı
459
Her şeyde haklısın ama Grafik olarak PS4 ve PC kıyaslanırsa PC kesinlikle galip gelecektir. Eleştirme yaparken objektif olmalısın. Bir de herkes 60hz demişsin ama 30fps yukarısını görmüyor konsol oyuncuları.

Pc de ne kadar para o kadar grafik. Ben her ikisi var ve yılların tecrübesi. Sidik yarıştırmaya gerek yok.

grezimonk

Müdavim
Reaksiyon puanı
261
PS4 Pro'da 60fps oyunlarda var... hangi pc PS4 Pro ile aynı maliyetle aynı performansı verebilecek bi söylesene...

insanimsi

Müdavim
Reaksiyon puanı
450
Hocam 1tb ps4 fiyatı teknosada 3000tl.elinizde 3.500 tl kaldı bu paraya da LENOVO Lenovo Ideapad 320 80XH003BTX Intel® i3-6006U 2.0Ghz 4GB 1TB Geforce 920MX 15.6" Notebook Fiyatı ve Özellikleri bu laptopu alırsınız laptopla hafif pc oyunlarını ps4 ile de diğer oyunları oynarsınız.Aslında pc daha çok kullanma alanı var ve ofis işleri(word),photoshop(cs6 muhtemelen :D),belki ileride kodlama(hafif ide ler ile beraber aslında visual studio nun eskilerini ve yenilerini muhtemelen çalıştırabilir ama işlemci ile ilgili bir deneyimim yok ie sistem gereksinimlerini bilmiyorum bu arada) vb. birçok şey yapabilirsiniz

Transistor

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,085
Pc de ne kadar para o kadar grafik. Ben her ikisi var ve yılların tecrübesi. Sidik yarıştırmaya gerek yok.
Sidik yarıştırmadan kastını anlamadım. Genel konuşuyorsun ve haksız değilsin. Ama 6500TL bütçe söz konusu. Çok iyi bir bilgisayar (RTX 2060'lı) alabilirsin. Ya da 2013'de çıkmış seneye bir sonraki versiyonu çıkacak olan PS4 (PRO) alırsın. PS4 alırsan belki monitörü bir tık iyi seçersin ama performans olarak PC'yi geçemez.

xPhoenix06

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,187
Size önerim 4000 lira gibi bir bütçe bilgisayara kalan 2500 lirayı ps4'e harcamanız olacak.

rubarovan21

Müdavim
Reaksiyon puanı
320
Kesinlikle oynadığın oyunlara bağlı bir durum ama benim sana tavsiyem normal bir bilgisayar alıp işlerini orda görmen ve yanına da XBOX One X ya da PS4 Pro alman daha iyi olacaktır.

root61

Müdavim
Reaksiyon puanı
459
PS4 Pro'da 60fps oyunlarda var... hangi pc PS4 Pro ile aynı maliyetle aynı performansı verebilecek bi söylesene...

Bir kere micro stuttering ve Screen tearing ve paralelinde en iyi işlemci de bile fps drop sorunu varken o muhteşem grafikleri ancak görüyorsun keza bir de ekran dibinden oynayınca 60 aşağısına düşmemesi lazım. Ekran kartı üçüncü yılında çıkmış yeni bir oyunu medium belki de low ayarlar da 60 verir hale geliyor. Dolayısı ile maliyet açısından konsol daha avantajlı şöyle ki her ne kadar oyun pahalı da olsa, bir medya piyasası var ikinci el ve takas mümkün.
Bugün RTX2060 2500₺ civarında. PS4 pro da aşağı yukarı o fiyatlara bulunabiliyor. PS5 çıksa bile pronun en az 5 yıl idare eder. PC masraflı,eziyetli kafa rahatlığıyla kullanılacak bir oyun oynama aracı kesinlikle değil benim gözümde. Hile,macro,sistem çökmelerini saymıyorum bile. PC biraz fazla bebe kaynıyor. (Oynasınlar tabi)

grezimonk

Müdavim
Reaksiyon puanı
261
Bir kere micro stuttering ve Screen tearing ve paralelinde en iyi işlemci de bile fps drop sorunu varken o muhteşem grafikleri ancak görüyorsun keza bir de ekran dibinden oynayınca 60 aşağısına düşmemesi lazım. Ekran kartı üçüncü yılında çıkmış yeni bir oyunu medium belki de low ayarlar da 60 verir hale geliyor. Dolayısı ile maliyet açısından konsol daha avantajlı şöyle ki her ne kadar oyun pahalı da olsa, bir medya piyasası var ikinci el ve takas mümkün.
Bugün RTX2060 2500₺ civarında. PS4 pro da aşağı yukarı o fiyatlara bulunabiliyor. PS5 çıksa bile pronun en az 5 yıl idare eder. PC masraflı,eziyetli kafa rahatlığıyla kullanılacak bir oyun oynama aracı kesinlikle değil benim gözümde. Hile,macro,sistem çökmelerini saymıyorum bile. PC biraz fazla bebe kaynıyor. (Oynasınlar tabi)
PS5'e kadar performansını daha iyi kullanmaya başlarlar...

Batuhan Turhal

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Yanlız şunu düşün ps4 ün verdiği performansı bir pc den almak için en az 5 bini fln gözden çikmalisin
Mesaj otomatik birleştirildi:

Kardeş ben sana şu kadarini diyim
Ps4 ün oyunları pahalı evet ama ücretsiz oyunlarda sana yetecektir yani senede 10 tane falan oyun almazsın mesela ücretsiz olupta benim bildiklerimden bir kaçı fortnite,apex legends,rocket royal,world of tanks, call of duty warzone(oyunu bana soracak olursan 200 tl bile eder ama ücretsiz) ve ps plus aldiğin zaman pubg falanda ücretsiz oluyo 1 sene ps plus 180 tl o kadar bütçen varsa ps4 pro al ve birde 2500 civarı bir fiyata bir bilgisayar al sana cs go zula sabotaj lol başka aklıma gelmedi şuan ama zaten pc de olupta ps4 de olmayan fazla oyun yok olanlarda fazla bir sistem gerektirmiyo eğim konusuna gelecek olursak bende ilk başta öyleydim pc de oyun oynadiğim için alışamamıştım ama oyunu 1 ay fln oynadiktan sonra o gamepadin ustası oluyosun ben 1 haftada alışmıştım şuan rahat oynayabiliyorum tabi klavye mouse fortnite falanda destekliyo normal usb yerine takıp oynayabilirsin ama her oyunda değil sadece destegi olan oyunlarda onun dışında gamepad kullanman gerekiyor ve ben gamepadi daha çok sevdim klavyede mesela bir şey olsa elim ayağima karişabiliyor yani fortnite da yapı inşa etmek fln ama gamepad daha rahat oluyo birde alışırsan oyundan aldığın zevk 2 katına çıkıyor bu arada ps4 pro al deme sebebimde hem bütçen yetiyo hemde oyunlardaki performans 2 katina çıkıyor kalan paraylada arkadaşlarinla oynayabileceğin oyunlarıda cs go fln oynatan ucuza bir pc alırsın mis gibi keyfine bakarsın

Son düzenleme:

rubarovan21

Müdavim
Reaksiyon puanı
320
XBOX Series X alın, aylık 30 liraya istemediğiniz kadar oyunun keyfini çıkarın derim ben.

husenemre

Asistan
Reaksiyon puanı
44
bilgisayar daha iyi olur rtx avantajında olur yüksek grafiklerde rahat oyun keyfin olur.