PS4 için kaliteli tv önerisi

Bu konuyu okuyanlar

Can741

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadşlar 1800 liralık bi bütcem var ps4 için en uuygun tv arıyorum Samsung 40H6270 özellikleriyle hoşuma gidiyor sizce nasıl bir tv param çöpe gitmesin yardım edermisiniz

Lazzz

Rektör
Reaksiyon puanı
3,278

LittleMonster

Profesör
Reaksiyon puanı
33
o Hz değeri yalnız donanımla değil yazılımla artırılmış yani donanımsal olan kadar iyi performans vermez o 500 mhz cmr olduğu için 200-250 dolaylarında verecektir yine bilgilerini konuşturmuş bazıları :lol:
Ayrıca özellikle ps4 için almayı düşünüyorsan Sony tvlere yönelmende fayda var
Sorsan da Tv ile ilgili her şeyi biliyo olur ama tek bildiği şey Lg önermektir :lol:

basbeLası

Dekan
Reaksiyon puanı
47
Özellikle PS4 için alacaksanız SONY marka bir TV tercih edin. Ben PS4'te bu modeli kullanıyorum. Gerek PS4 performansı gereksede görüntü kalitesi üst seviyede. Bütçenizi biraz artırabiliyorsanız alın. PS4'te önemli olan TV'nin input lag değeridir. Ayrıca PS4 60 HZ'den yukarısını kullanamıyor. Üreticiler HZ'yi yazılım ile yükseltiyorlar.

Bütçenizi biraz daha artırabiliyorsanız bunu alın.

http://www.hepsisony.com/?urun-7168-sony-kdl-42w805b-3d-led-tv

PS4 Kulubünede bekleriz.

http://forum.shiftdelete.net/playstation/381145-playstation-4-kullananlar-kulubu.html

D

Deleted member 312196

SDN Okuru
Tanisalim-Görüselim basligi altinda tv önerisi istemek?

Kurt Cobain

Profesör
Reaksiyon puanı
90
LG de cmr mhz kullanıyor yani gerçek 500 mhz değil onun için gerçek 200 hz ile ayni kapıya çıkacaktır. Yazılım ile iyileştirme yapılıp alınmış değerdir o gerçek 500 mhz performansı beklememek gerekir.
Tamamda zaten aralarında uçurum fark var demedim. Sonuçta daha büyük ekranı var. Daha iyi bir tercih. Ya zaten 500 HZ olsa ne yazarki ? Tv izlerken hiçbir faydasını göremiyoruz. Anca oyun oynarken belki görebiliriz oda 200 kare sn verir bir oyun en fazla.

D

Deleted member 312196

SDN Okuru
Düzeltme: LG'nin motion clarity index olacak. Yanlis yazmisim :)

Lazzz

Rektör
Reaksiyon puanı
3,278
Tamamda zaten aralarında uçurum fark var demedim. Sonuçta daha büyük ekranı var. Daha iyi bir tercih. Ya zaten 500 HZ olsa ne yazarki ? Tv izlerken hiçbir faydasını göremiyoruz. Anca oyun oynarken belki görebiliriz oda 200 kare sn verir bir oyun en fazla.
Ben normal açıklama için yazdım .
Ayrıca gerçek mhz ne kadar yüksek olursa fark gerçekten hissediliyor. 800 ile 200 arasındaki farkı çok rahat algılanabiliyor şahsen ben algılıyorum konsolda çok fark ediyor.

Can741

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
samsung 40H6270 nasıl peki

Lazzz

Rektör
Reaksiyon puanı
3,278
samsung 40H6270 nasıl peki
ee5846b869d5ecd643eebb3458e00ddd.jpg
bunu al kafan rahat etsin.

LittleMonster

Profesör
Reaksiyon puanı
33
Başta cmr yi bilmeden hz i daha fazla diyorsun
Sonra yanlışın olduğu söylenince 500 Hz olsa ne yazar ki ? Ne önemi var ? a getiriyorsun
Hz hiç bir faydası yokmuş :lol:
Hz zaten görüntüdeki netliği artıran çözünürlükten sonraki 2. ya da 3. unsurdur
Geçen konudaki yaptıklarınız da aklıma geliyorda bence siz tv konusunda öneride bulunmayın
Her şeye hede hödö Lg tv önermekle tvden panelden anlayan olunmuyo
Konuya yeterince hakim olmadığınız gibi insanları da yanlış yönlendiriyorsunuz :dirol:

Can741

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kardeş 32 inch lik tv alsam nasıl olur

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Kardeş 32 inch lik tv alsam nasıl olur

Kurt Cobain

Profesör
Reaksiyon puanı
90
Başta cmr yi bilmeden hz i daha fazla diyorsun
Sonra yanlışın olduğu söylenince 500 Hz olsa ne yazar ki ? Ne önemi var ? a getiriyorsun
Hz hiç bir faydası yokmuş :lol:
Hz zaten görüntüdeki netliği artıran çözünürlükten sonraki 2. ya da 3. unsurdur
Geçen konudaki yaptıklarınızda aklıma geliyorda bence siz tv konusunda öneride bulunmayın
Her şeye hede hödö Lg tv önermekle tvden panelden anlayan olunmuyo
Konuya yeterince hakim olmadığınız gibi insanları da yanlış yönlendiriyorsunuz :dirol:
Önerdiğim tv gayet güzel bir alet. Yani onun almak istediği samsungun altında kalmıyor hatta daha çok satılması lg nin daha iyi olduğunu gösteriyor.
Hz nin önemini ben biliyorum nekadar yüksek olursa okadar daha iyidir. Yalnız yazılım ile yükselttiklerini bilmiyordum ben gerçek hz olduğunu zannetmiştim. Hz nin faydası şöyle var HDM ile pc ni bağlarsın ve güzel bir ekran kartın varsa ve oyunda VSYNC kaldırırsın ozaman yüksek HZ ni ve görüntü kırılmaları olmadan rahatlıkla oyununu oynarsın. Ama onun haricinde bir faydası yok. Çünkü tv yayınlarının hemen hemen çoğu 30 FPS civarıydı yanlış hatırlamıyorsam. Yani diğer bir şey MS tepki süresi geliyor.

Neyse onu bunu geçtimde senin amacını bi türlü anlayamadım. Eğer amacın kötü şeylerse ben hazırım dostum. Gel özelden adresimi veriyim buyur gel yanıma bir konuşalım dertleşelim bana karşı sorunun varsa çözelim yani.
Oturduğun yerden klavyeden yazmak kolay buyrun bekliyorum.

LittleMonster

Profesör
Reaksiyon puanı
33
Çok satan iyi olsaydı neyse senin mantığını da anlamış olduk :lol:
Lg çok satıyormuş bi araştır bakalım inputlag konusunda en iyisi hangisiymiş
Ayrıca ps4 e en iyi optimize hangi tv olur sence ?
Tabiki Bravia
Ayrıca playstation now hizmeti de sadece Bravia tvlerde bulunuyor
Sharp ve Sony varken kalitede yanından geçemez Lg :dirol:

Kurt Cobain

Profesör
Reaksiyon puanı
90
Ya resmen çocuksun. Ben burda tv öneriyorum veled fanboyluk yapıyor. Ben sana Lg'nin sharptan yada sony den dahamı kaliteli dedikte bunları söylüyorsun ?
Konuşmaya devam et seviyeni belli ediyorsun.

LittleMonster

Profesör
Reaksiyon puanı
33
''Seviyeymiş'' :lol:
Adresti şuydu buydu diyerek sen kendi seviyeni belli ediyorsun
Bilgi yanlışın düzeltilince de kabul etmek yerine burada üyelere hakaret etmeye başlıyorsun
Fanboyluğa gelince burada özelliğine bile bakmadan her önüne gelene Lg tv öneren ben değilim öte yandan özelliğini geçtim o özelliğin ne olduğunu bilmiyorsun daha :lol:
Bence senin seviyeden bahsetmeye hakkın bile yok :dirol:

Kurt Cobain

Profesör
Reaksiyon puanı
90
Ben kötü birşey yapmadım. Eğer sorunun varsa gel verim adresimi buyur gel evime konuşalım dertleşelim dedim. Bak her insan herşeyi 4 4 lük bilmek zorunda değildir. Burası bir forum ve özgürce herkes istediğini yazabilir ve paylaşabilir. Bende arkadaşa kendi kullandığım ve memnun kaldığım bir markadan tv önerisinde bulundum. İsterse alır isterse almaz onun bileceği iştir. Ama benim bildiğim yanlış bir bilgiyi düzeltmek sanamı kaldıda laga luga yapıyorsun ? Herşeyi geçtim bak yukarıdaki arkadaşlara HZ nin nekadar güzel açıklamasını yapmışlar bende onlara baktığımda 500 HZ nin yalandan olduğunu öğrenmiş oldum. Ama bunu İNSAN gibi söylediler.Ayrıca bilgiden daha çok terbiye ve asalet önemlidir.

Bilgi her zaman öğrenilebilir , ama asalet ve terbiye doğuştan gelen bir özelliktir.
İşte sende ne terbiye var ne asalet var nede yorumlara saygı !

basbeLası

Dekan
Reaksiyon puanı
47

PS4 Hdmi bağlantılı olduğu için 60 Hz'den fazlasını desteklemiyor. Önemli olan input lag değeridir. Bu değer ne kadar düşük olursa oyunda vereceğiniz komutlar ekrana o kadar çabuk ulaşır. Lag olan bir oyunda nasıl sorunlar yaşıyorsanız input lag değeri yüksek olan bir TV'de de aynı sorunları yaşarsınız. Sony TV'ler input değeri açısından en iyi TV'lerdir. Gösterdiğiniz TV'yi kullanıyorum yukarda da önerdim. PS4 için biçilmiş kaftan.

Can741

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Peki tsk

- - - Mesaj Güncellendi - - -

peki bu tvnin kanal geçişleri hızlımı

Mstf3444

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar acil bilgiye ihtiyacım var.sony bravia kdl-37ex720 Bu televizyon ps4 için uygun mudur ?Tavsiye eder misimiz ?

solomonkane

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
merhaba ben yeni bir sony tv almak istiyorum 43 inç ps4 için 2500 2000 lira bütçem var 40 inç de olur tavsiyeleriniz varmı

Son mesajlar