PS4 deki garip siyah çizgiler :)

Bu konuyu okuyanlar

ygtars

Asistan
Reaksiyon puanı
55
Selamlar dün malesef upsime fazla yüklendiğim için (hep bunlar yanlış hesap) ps4 üm kapandı aman ne olcak dediğimde temanın ve battlefield 4 un hasar almış (sahnelerde siyah çizgiler çıkıyordu) olduğunu gördüm bu konuda fazla yapılması gereken işlem yok aslında hard diskler dönen şeyler ve aniden kapandıklarında momentum yüzünden sağa sola sallanabiliyor ve bad sector olayı yaşanabiliyor bunun tabikide telafisi var ama veriler geri dönme olasılığı az yani ps4ün kontrol etmesinin nedeni bad sector :) bununla ilgili bir kaç çözüm var tabiki bu olayı gördükten sonra size yaptıklarımı anlatayım vatanda indirimde idi gittim bir tane daha psu aldım ve ps4 deki dosyalarıma veda ettim harddiski çıkarıp pc'me taktım ve linux üzerinden sıfırladım bakımlarını yaptım :) bendeki 1 tb dı 7200rpm sanırım değiştirmiştim çünki 4 saat civarı sürmüş olması lazım bakmadım oyunlarımı ve ps4'un osunu tekrardan yükledim ve şu an herşey düzgün bir problem görmedim siz siz olun ps4'ünüze çiçek gibi bakın onu bir çocuk edası ile silin öpün koklayın arada koçum diye vurun kendine gelsin dirilip ayağa kalksın. Görüşmek üzere....