PS3'üme su kaçtı, ne yapabilirim?

Bu konuyu okuyanlar

CalliOped

Asistan
Reaksiyon puanı
4
aptalca bir hatamdan dolayı ps3'üme 1-2 bardak su içirmiş durumdayım :) hemen fön makinesi ile yarım saat kadar kuruttum, çalışıyormu diye denedim ilk başta açıldı fakat cd'yi okumadı, fişi tekrar çıkarıp cd bölmesini biraz daha kuruttum, ikinci denememde cihaz hiç açılmadı, fişi taktığımda ilk önce yeşil ışık yanıyor sonra çok sesli bir biçimde fan çalışıyor ve 4-5 saniye sonra kapanıyor, kırmızı ışık sürekli yanıp sönmeye başlıyor bi türlü açılmadı yani, acaba işlemci'yi falan mı yakmış olabilirim, öneriniz nedir, garantisi var ama beklemek falanda istemiyorum, cevaplarını bekliyorum sevgili sdn okurları...

Charlie Scene

Müdavim
Reaksiyon puanı
6
geçmiş olsun bence garantiye götür derim.. ne olur ne olmaz..fazla ugraşma derim..

Charlie Scene

Müdavim
Reaksiyon puanı
6
su kaçmış niye öle demeyim olan olmuş artık iyi ki işlemciyi yakmadın.. :) bence sen götür derim..

ck-xe

Müdavim
Reaksiyon puanı
39
1-2 bardak suyu nasıl döktüğünü merak ettim :)

CalliOped

Asistan
Reaksiyon puanı
4
sabaha kadar bi bekleyeyim bakalım, umarım çalışır, işlemciyi yakıp yakmadığını bilemiyorum ki, yanmış olsa ışığı falan yanmaz mı acaba_ teknik tabir bilmiyorum o kadar :D
su kaçmış niye öle demeyim olan olmuş artık iyi ki işlemciyi yakmadın.. :) bence sen götür derim..

Charlie Scene

Müdavim
Reaksiyon puanı
6
o zaman bekleyelim nasıl başardın su dökmeyi hayet yani .. :)

muratteas

Müdavim
Reaksiyon puanı
96
ıslanma suya düşme felan garanti kapsamında sayılıyor mu ki ? :D

mendocino

Müdavim
Reaksiyon puanı
81
%90 garanti kapsamından çıkmıştır ama tabi vermeden kesin bilinemez servisin tutumu. Kendi kendine olmasıda mümkün değil ilk açtığında kısa devreyi yapmış yanan devreler hangisiyse değişmesi muhtemel.

CalliOped

Asistan
Reaksiyon puanı
4
internetten araştırdım biraz, bazı slim ps3'lerde sarı ışık sorunu varmış, hemen değişim yapılıyormuş çünkü çözümü yokmuş ve bendede sürekli sarı kırmızı ışık yanıp sönüyor, böyle bir sorun olduğunu sanıp garanti içine alabilirler ve değiştirebilirler.
%90 garanti kapsamından çıkmıştır ama tabi vermeden kesin bilinemez servisin tutumu. Kendi kendine olmasıda mümkün değil ilk açtığında kısa devreyi yapmış yanan devreler hangisiyse değişmesi muhtemel.

CMYK

Müdavim
Reaksiyon puanı
7
Aynı kettle tiner doldur ve ps3'ü tekrar aç ve içine koy bir gün bekle ardından 1 gün güneş ışığında beklet sonra parçaları birleştir belki çalışır diyecektim ki
sen çok yanlış bişey yapmışsın direk sıvı temas cihaza vermişsin elektriği bir daha çalışmaz çalışması için yapılacak masrafların altından kalkamassın ama yorumun ilk kısmı şaka sadece tefeoncular buna benzer bir takım şeyler yapıyorlar :)

mendocino

Müdavim
Reaksiyon puanı
81
sony servisi kalitelidir sorun çıkartacaklarını sanmıyorum açtıkları anda neyin ne olduğunu anlarlar, su girdiğini ilk bakışta çözerler ama yinede garanti kapsamında onarım yaparlar yada yenisiyle değiştirirler diye tahmin ediyorum. Tabi bunlar hep tahmin servis kapısından girmeden bilemezsin.

CalliOped

Asistan
Reaksiyon puanı
4
şaka için teşekkürler :) dedim noluyo tiner ne alaka :D elektrikte sorun yok ışıkları yanıyo.. o bi yana fifa12 cd side içinde kaldı, çıkmıyo :D
Aynı kettle tiner doldur ve ps3'ü tekrar aç ve içine koy bir gün bekle ardından 1 gün güneş ışığında beklet sonra parçaları birleştir belki çalışır diyecektim ki
sen çok yanlış bişey yapmışsın direk sıvı temas cihaza vermişsin elektriği bir daha çalışmaz çalışması için yapılacak masrafların altından kalkamassın ama yorumun ilk kısmı şaka sadece tefeoncular buna benzer bir takım şeyler yapıyorlar :)

Karargaht

Müdavim
Reaksiyon puanı
112
Bi poşete prinç doldur playstationıda poşete koy hava almayacak şekilde bağla ağzını sabah aç bi dene telefonlar suya düşünce böyle yapınca düzeliyor ama bu telefon değil orası ayrı ama oda bi cihaz orasıda aynı :)

bayonur

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Olacağı söyleyeyim (%90) sıvı temasını tabiki anlayacaklar size duruma göre bir miktar masraf çıkaracaklar soracaklar yapalım mı alacakmısınız siz de azsa fiyat yapın diyeceksiniz değilse geri gönderin diyeceksiniz

CalliOped

Asistan
Reaksiyon puanı
4
arkadaşlar yarım saat kadarda kaloriferin altında bekletmiştim, şimdi deniyeyim dedim ve şuanda çalıştı ama cd yi okumuyor !!!

---------- Post added at 00:15 ---------- Previous post was at 00:08 ----------

ahada kafayı yedi cihaz, açılıp kapanmaya başladı, bi kırmızı bi yeşil oluyo :) ve ötüyo sürekli :D

mendocino

Müdavim
Reaksiyon puanı
81
sen cihazı açıp kısadevreyi yapmışsın bu saatten sonra pirincin pilavını yapsan farketmez.:)

pcwolf

Müdavim
Reaksiyon puanı
33
Sanki ps3 değil de fifa bozulmuş gibi söylüyon:) fifasız kalamam fifa cdsi kaldı diyon arkadaş olayın şoku geçmedi mi üstünden:D Suyu döktüğünde anında fisten çıkarıp kuruladiktan pirinç dolu posete atacaktın iki üç gün de değmeyecektin.

CalliOped

Asistan
Reaksiyon puanı
4
cihazı garantiye göndermek istiyorum ama bi türlü fatura ve garanti kağıdını bulamadım, 1 yıl anca olmuştur, ne yapabilirim ?? ordu'da ikamet ediyorum, nasıl gönderebilirim ?

fatih0xx

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Geçmiş olsun. Servise yolla. Sonardan cihaz parasının yarısı kadar servis parası öde

fraud3

Doçent
Reaksiyon puanı
3
cihazı fön makinasıyla kurutmak hasara sebep olabilir kaldı ki cihazın en uç parçalarına kadar fön makinasıyla kurutamazsın.cihazı açınca su hasara sebep olmuştur büyük ihtimalle.kuruduğundan %100 emin olduktan sonra açsaydın hiçbir sorun yaşamazdın.şimdi muhtemelen para isteyecekler

Charlie Scene

Müdavim
Reaksiyon puanı
6
[MENTION=105387]CalliOped[/MENTION] tamire götürcen yapcak bişey yok..