Protein Tozu önerisi

Konusu 'Fitness ve Vücut Geliştirme' forumundadır ve Burak İhtiyar tarafından 9 Ocak 2017 başlatılmıştır.

1. Simitti

Simitti Üyecik

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Yer:
    Bolu
    Yeni konu nasil olusturucam yardinci olur musunuz telefondan ?

2. sonerooz

sonerooz Asistan

Beğenileri:
    111
    Ödül Puanları:
    43
    Yer:
    Bursa/İzmir
    Kardeş peki kilo almak için spordan önce ve sonra aynı şekilde mi beslenmeliyim? Spordan 30 dk önce karbon-hidrat, 30 dk sonra karbon-hidrat+protein?

3. Yulapan

Yulapan Üyecik

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Yer:
    İzmir
    Merhaba arkadaşlar
    Herkes sallamış tutmuş bişeyler ama insanları yanlış bilgilendirmeyelim. Öncelikle protein tozu zararlı değildir. tabiki de herşey parasına göre, bir tarafta 180 tllik 2,5 kg ürün diğer tarafta 300 tllik 2 kg ürün olduğunu düşünün ve bu ürün avrupa standartlarında izole olarak üretilimiş bir ürün örn; multipover, weider, scitec.
    Size tavsiyem araştırmalara dayalı konuşmanızdır ve istekli genç kardeşlerimizin şevkini kırmayın. En azından bu olay onları spora itiyor olabilir ve kötü alışkanlıklardan kat ve kat iyidir diye düşünüyorum. Tabikide bu tarz ürünleri yeni başlayan arkaşların kullanması uygun değil, zararlı olduğundan değilde vücudun tanımamasından dolayı. Yani 6 aydan sonra kullanılması daha faydalı ve kullanacak arkadaşlara önerim Whey (peynir altı suyu) protein olacaktır. Whey protein kullanımı spordan hemen sonra olmalıdır çünki en büyük kas yıkımı bu süre zarfındadır ve normal besin ile bunu halledemezsiniz. Çünkü whey proteini su ile kullanıldığında 30dakika içerisinde kana karışır ve bu normal bir protein ağırlıklı yemek ile mümkün değildir çünkü sinidirimi saatler sürer.

Protein tozunun zararları hakkında kafanızda hala soru işareti varsa şu makaleyi okumanızı öneriririm Protein Tozu Zararları

4. fcmk

fcmk Üyecik

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Yer:
    ist
    bizim genelde önerdiğimiz spordan 1 saat önce karbonhidrat ağırlıklı örnek makarna, spordan yaklaşık 30 dk sonra da karbonhidrat+protein örnek peynirli makarna. Ancak şunu unutmamak lazım ki kilo almak normalde de zordur. Sporun kilo almadaki olayı iştah açmasıdır. Sadece kilo almak istiyorsanız fitness yerine yüzme daha iyi olabilir.

sonerooz bunu beğendi.
  5. mirinkirin

mirinkirin Asistan

Beğenileri:
    203
    Ödül Puanları:
    43
    Yer:
    İzmir
    Siz şaka mısınız ya, ben diyorum ki protein tozunu supplement satıcıları dışında öven yok, doktorların hepsi zararlı diyor. Siz hala supplement satıcısının linkini atıp bakın zararlı değilmiş diyorsunuz:D Sitedeki menüde bile supplementler linki turuncu renkli yapılmış dikkat çekmesi için.
    Hangi satıcı bak benim malım kötü sakın alma der. Neymiş herkes birşeyler sallamış tutmuş, insanları yanlış bilgilendiriyormuşuz. Şu siteyi bir okuyun bakalım, protein tozunun içinde ne varmış da o olmazsa olmuyormuş, araştırma dediğiniz supplement satıcısı olmasın lütfen. Protein ihtiyacınız fazlaysa oturun lor peyniri yiyin yukarıda yazdığım gibi. Protein tozlarının içinde ne olduğunu bile bilmiyorsunuz, tamamen ürünün dışında yazanlara güveniyorsunuz. Halbuki günümüzde gdolu ürünler bile raflarda satılıyor ve üzerinde hiçbir açıklama da yok.
    Protein tozu, sadece protein içerse ve gerçekten de peynirden elde edilse bir yere kadar zararlı olmadığı savunulabilir. Benim anlamadığım bunu bize garanti eden satıcıların kendisi herhangi bir devlet kurumu bunu garanti etmiyor bakanlıklar dahil, satıcı babamın oğlu mu niye onun dediklerine inanıyorum. Belki o tozlar ölü köpeklerden elde edildi, sizin haberiniz yok, olamaz mı, olabilir:D

6. Yulapan

Yulapan Üyecik

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Yer:
    İzmir
    Yazımı olumadın galiba, parasına göre herşey. Marketten 10 tlye aldığın sucukla 30 tlye aldığın sucuğun arasunda fark olduğu gibi bu ürünlerde aynı şekildedir. Gördüğüm kadarıyla düz mantıklı bir arkadaşsın verdiğim linki de düzgün okumamışsın. İstersen weider veya multipower firmasının kökenini ve geçmişi iyice araştır. sahip olduğu sertifikaları, üretim süreci ve şartlarını daha sonra bunu tartışalım. Ayrıca Türkiye'de bu ürünler yasaldır ve tarım bakanlığı onaylıdır. İsterseniz alo 174 arayıp daha detaylı bilgi alıp ilgili markaları sorabilirsiniz. Ayrıca en son ki kelimeniz çok saçma, belkide yaşamıyoruz rüyadayız gibi bişey olmuş
    --- Gönderi Güncellendi ---
    Not satıcı değilim sadece spor sevdalısıyım ve sağlığım söz konusu olduğu için çok araştırdım hala daha araştırıyorum

Taslak kaydedildi Taslak silindi

Sayfayı Paylaş