Projem için neler yapmalıyım?

Bu konuyu okuyanlar

halil007

Doçent
Reaksiyon puanı
124
Merhaba arkadaşlar,
Öncelikle ramazan bayramınız mübarek olsun.
Benim bir projem var google'nin daha iyisi daha gelişmişi facebook'unda iyisi en azından benim ve projemi anlattığım kişiler için. Bu tabi bir web site projesi yani ilk önce böyle olacak sonra tabi markalaştıracağım.
Sizden istediğim benim bu yolda ilerlerken nelerden başlamam ve tasarım için bana alzım olanların neler olduğunu belirtmeniz?
Tabi ki php, asp gibi yazılım dillerini bilmem gerektiğini biliyorum nelerden başlamalıyım?

Saygılarımla
Halil ESEN
facebook.com/halilesenHE

Webkurum

Profesör
Reaksiyon puanı
2
Once html yalanıp yutulacak sonra jquery javascrıpt(ısteye baglı ama buyuk projenız varsa onerımdır) sonra php (tam anlamıyla ogrenılecek ) sonra grafık cızımlerı en ıyısı olana kadar yapılacak. Renk uyumu vs ogrenılecek. Markalasacak domaın belırlenecek yazılım sıteye aktarılacak. Olabıldıgınce reklam verılecek. Toplu maıl ıle reklam yapılabılır. Sonra meyve almaya baslarsınız. Ama google ve facebook varken kımse sızın sıstemınızı kullanmaz. Sevkınızı kırmak gıbı olmasın. Ama onlar kac senelık fırmalar. Daha ıyı olsanız bıle bu olanaksız gıbı bırsey. Butcenız saglamsa denenebılır.
Not: Webmasterım , dıledıgınız soruları sorabılırsınız web ıle ılgılı.

Reaksiyon puanı
188
Olanı taklit etmek yerine (daha iyisi bile demek onları taklit etmek oluyor) bu platformlarla etkileşimli farklı bir platform yaparsanız başarı oranınız daha yüksek olur. Örneğin Airtime :)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
projem tam anlamıyla faceboo ile google ile aynı değil farklı ürünleri var hem denemeye değer!
benim bir felsefem vardır: Hiç bir şey imkansız değildir eğer inanırsan yaparsın.

halil007

Doçent
Reaksiyon puanı
124
projem daha farklı üstelik ürünleri filan daha değişik. yani bir nevi kendi ofisiniz.
Hiç bir şey imkansız değildir!

Webkurum

Profesör
Reaksiyon puanı
2
[MENTION=283776]halil007[/MENTION](umarim kardesim demem sakinca yaratmamistir)
Bak guzel kardesim onlarca site acip , onlarca is yaptim. Tam anlamiyla webmasterligi yerine getirdim.Sen demissin ki googleden daha iyi facebookdan daha iyi.. Bunu dersen biz benzer veya kopya anlariz. Daha iyisi bile olsa tutmayacak. Sen google veya facebook ile kiyaslamazsin. Sen yaparsan tutmaz ama onlar yaparsa skandal olur. Senin cebinde milyonlar milyarlar varsa sorun yok. Ama realist olalim bu islerde hayal gucune yer yok. Var da aslinda ucmadan. Bunu deneyimli birinden tavsiye olarak dinle. Projen ozgunse basarirsin degilse batarsin.

ewrecca

Doçent
Reaksiyon puanı
0
ünlü bir türk yapımı haber portalı sitesi için kurucusu 10000 tl para çektiği zaman herkes dalga geçmiş zamanında fakat gel gelelim bu gün günlük reklam gelirleri bile çok harika seviyelerde demem o ki isteyince oluyor neden olmasın

ProgramLama41

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Bence kendine bir ekip kur bütün bunları değilde 1 2 şeyde yürü.. :D

Webkurum

Profesör
Reaksiyon puanı
2
ünlü bir türk yapımı haber portalı sitesi için kurucusu 10000 tl para çektiği zaman herkes dalga geçmiş zamanında fakat gel gelelim bu gün günlük reklam gelirleri bile çok harika seviyelerde demem o ki isteyince oluyor neden olmasın
özgünlük + bütçe = kazanç . Google ve facebookla kıyaslayamazsın .

Webkurum

Profesör
Reaksiyon puanı
2
[MENTION=161482]ewrecca[/MENTION]
1)O bir sans, ayrica herkesin basina gelecek birsey degil.
2)Ayrica cok destek aldi
3)Sans olmasinin bir gostergeside amaci sadece bulundugu kampuse- okula internet hizmeti veriyordu.

Destek esirgenmeyecek bir proje oldu. Ve kac sene once acildi biliyorsunuzdur umarim. Yil 2012 ve facebook 2010da tanindi. Ama seneler once ise basladi yeni devlesti.

Herkes bunu ornek aliyor ama ciddi projelerde hayal yatar ama kararlar hayalperest verilmez. Webmasterlik yapiyorim isin ticari boyutundayim ekmek yiyorum. Yeri geliyor yabancilarla calisiyorum. Bazi seyler sanildigi kadar kolay degil.

ewrecca

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Bir yerlerden başlamak lazım. aman bu hayal vay şu iş olmaz hikaye bunlar yapmak üzere olduğu işi severse insan başkalarından önce hatalarını bulur onu güzelleştirir ve beğeni alır. Tamam belki Facebook olmak artık mümkün değildir fakat MSN her bilgisayarda varken bill gatesi bir zuckerberg geçebildiyse farklı bir proje ile demekki zuckerberg de geçilebilir.
@ewrecca
1)O bir sans, ayrica herkesin basina gelecek birsey degil.
2)Ayrica cok destek aldi
3)Sans olmasinin bir gostergeside amaci sadece bulundugu kampuse- okula internet hizmeti veriyordu.

Destek esirgenmeyecek bir proje oldu. Ve kac sene once acildi biliyorsunuzdur umarim. Yil 2012 ve facebook 2010da tanindi. Ama seneler once ise basladi yeni devlesti.

Herkes bunu ornek aliyor ama ciddi projelerde hayal yatar ama kararlar hayalperest verilmez. Webmasterlik yapiyorim isin ticari boyutundayim ekmek yiyorum. Yeri geliyor yabancilarla calisiyorum. Bazi seyler sanildigi kadar kolay degil.

Webkurum

Profesör
Reaksiyon puanı
2
[MENTION=161482]ewrecca[/MENTION]
Mantik ile konusuyorsunuz ve beni anlamiyorsunuz mantiken haklisiniz. Ama ben bu isin icindeyim ekmek yiyorum , calisanlarim oldu.Yuzeysel olarak haklisiniz ama bu isin ticari boyutu var , bilgi boyutu var , reklam boyutu var varda var. Malesef oyle mantiken bu ise baslanmiyor. Eger hala fikrimi curutmek isterseniz buyrun siz yapin bir proje :) .
Mantiken hakli oldugunuz kabulumdur. Yuzeysel olarak.

ewrecca

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Fikrinizi çürütmeye çalışmıyorum kolay hadi yapalım olsun la olur demeye de çalışmıyorum. Fakat hedef belliyse ne yaptığınızı biliyorsanız ve bu uğurda canla başla çalışırsanız mevlam da kısmet ettiyse neden olmasın elbette zor bir iş. bir dünya zorlukları sıkıntıları olacaktır. fakat olabildiğini gösteren örnekler var çobanlık yaparken ders çalışıp ortadoğuyu kazanan insanların haberlerini görüyoruz televizyonlarda bu iş imkansız kitabım defterim yok ezberle eski kitaptan matematik mi çalışılır dese koyunumu güder keyfime bakarım dese bu başarıyı elde edebilirmi o insanlar.
@ewrecca
Mantik ile konusuyorsunuz ve beni anlamiyorsunuz mantiken haklisiniz. Ama ben bu isin icindeyim ekmek yiyorum , calisanlarim oldu.Yuzeysel olarak haklisiniz ama bu isin ticari boyutu var , bilgi boyutu var , reklam boyutu var varda var. Malesef oyle mantiken bu ise baslanmiyor. Eger hala fikrimi curutmek isterseniz buyrun siz yapin bir proje :) .
Mantiken hakli oldugunuz kabulumdur. Yuzeysel olarak.

Webkurum

Profesör
Reaksiyon puanı
2
Fikrinizi çürütmeye çalışmıyorum kolay hadi yapalım olsun la olur demeye de çalışmıyorum. Fakat hedef belliyse ne yaptığınızı biliyorsanız ve bu uğurda canla başla çalışırsanız mevlam da kısmet ettiyse neden olmasın elbette zor bir iş. bir dünya zorlukları sıkıntıları olacaktır. fakat olabildiğini gösteren örnekler var çobanlık yaparken ders çalışıp ortadoğuyu kazanan insanların haberlerini görüyoruz televizyonlarda bu iş imkansız kitabım defterim yok ezberle eski kitaptan matematik mi çalışılır dese koyunumu güder keyfime bakarım dese bu başarıyı elde edebilirmi o insanlar.
Hocam web deneyimi konusunda düşük bir ülkedeyiz. Cebimizdeki para evimizi geçindiriyor . Şöyle bir söz vardır ; birşey ekmeden biçemezsiniz. .Proje büyükse (TR'de) yatırımda büyük olmalı .

ewrecca

Doçent
Reaksiyon puanı
0
daha çok kullanmaya alışmış bir ülkeyiz üretmek henüz tam manasıyla oturmamış bir kavram bizim ülkemiz için. Ama umutluyum olacak güzel şeyler inşallah
Hocam web deneyimi konusunda düşük bir ülkedeyiz. Cebimizdeki para evimizi geçindiriyor . Şöyle bir söz vardır ; birşey ekmeden biçemezsiniz. .Proje büyükse (TR'de) yatırımda büyük olmalı .

halil007

Doçent
Reaksiyon puanı
124
Belkide haklısınız gerçekten projem çok zor göründü anlatmasından yapması zor inanın çok para ister ve yapılması zor. belkide vaz geçip yine teknolojiyi kullanmalıyım ama şu var teknoloji eğer üretebiliyorsan güzeldir. Gerçekten Hep bir siteye bağlımı kalcaz. Siz kullandığınız facebook veya google hesaplarını düşünün onlara muhtaçsınız değil mi? Bu sitede tanıtılan teknolojik aletler. Evet belki tek başıma yapamam ProgramLama41 arkadaşımızın dediği gibi. Şimdi kendinize sorun teknolojiyi kullanmak mı istersiniz yoksa teknolojiyi üretmek mi? Ne yazık ki biz tüketmeye alışmış bir ülkeyiz ama bunlar böyle kalamaz. Diyorum bazen loto oynasam bi çıksa .. :) ama hayal. şans oyunlarında şansım çok az bazende yüksek. Evet aranızda benden iyileri var. Birlikte daha güçlüyüz buna inanın.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
kardeşim dediğin gibi neden bi yazılım yazılamasın neden başarılmasın bende senin gibi düşünenlerden bu işe gönül verenlerdenim bana zor bi iş gibi gelmiyor elin adamları yapabiliyosa biz veya bizim gibiler neden yapamasın irtibata geçmek isterim seninle