Projeksiyon 'da 3D Film Izlemek

Bu konuyu okuyanlar

aborden

SDN Okuru
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaslar, 3D destekleyen iyi bir projeksiyonda 3D filmleri sinemadaki 3D kalitesinde izleme sansimiz mevcut mudur ?

Kirmizi Yesil renk ve cift ekran 3D goruntu farki tam olarak nedir ? Sinemalarda oynatilan 3D filmler genelde bulanik oluyor gozlugu cikarinca ama indirdigim filmlerde cift ekrana bolunmus film gozukuyor.

Mert Ahmet

Müdavim
Reaksiyon puanı
41
bunlar çok pahalı aletler onu yerine şöyle güzel 55"lik bir tv ve ev sinema sistemi alınabilir :) bu şekilde izlemek için günün her saati uygun olur projeksiyonda pencereler ve duvar için ayrı perde almanız gerek, projeksiyonun da ampülünün ömrü kısa olacaktır :)

antimatter

Müdavim
Reaksiyon puanı
14
Merhaba arkadaslar, 3D destekleyen iyi bir projeksiyonda 3D filmleri sinemadaki 3D kalitesinde izleme sansimiz mevcut mudur ?

Kirmizi Yesil renk ve cift ekran 3D goruntu farki tam olarak nedir ? Sinemalarda oynatilan 3D filmler genelde bulanik oluyor gozlugu cikarinca ama indirdigim filmlerde cift ekrana bolunmus film gozukuyor.

Bölünmüş ekran tekrar üstüste bindirilip tek bulanık görüntü haline geliyor zaten tekrar...
3D projektör alacaksan kesinlikle EPSON TW6100 yada 9100 gibi modellerine bak... 1300 EUR gibi bir fiyatı var ;)

EPSONEH-TW6100FULL HD (1920x1080), 2300 ANSI, 40.000:1, 3D RF,Lamp:4000 Saat, 2 Yıl Chz- 3 Yıl / 3000 Saat Lamp, 1xPC, Lens Shift Özelliği, 2xHDMI, 22dB, 7.3Kg. 1 Adet 3D Ready gözlük ile birlikte gelir

aborden

SDN Okuru
Reaksiyon puanı
0
Bölünmüş ekran tekrar üstüste bindirilip tek bulanık görüntü haline geliyor zaten tekrar...
3D projektör alacaksan kesinlikle EPSON TW6100 yada 9100 gibi modellerine bak... 1300 EUR gibi bir fiyatı var ;)

EPSONEH-TW6100FULL HD (1920x1080), 2300 ANSI, 40.000:1, 3D RF,Lamp:4000 Saat, 2 Yıl Chz- 3 Yıl / 3000 Saat Lamp, 1xPC, Lens Shift Özelliği, 2xHDMI, 22dB, 7.3Kg. 1 Adet 3D Ready gözlük ile birlikte gelir

ozellikler super hocam aklimda bir kac model daha var epson'dan sasmayi dusunmuyorum yalniz arkadasin da soyledigi ampul omrunun kisa olmasi olayi kafami cok kurcaliyor uzun saatler acik kalacak cunku.

bunlar çok pahalı aletler onu yerine şöyle güzel 55"lik bir tv ve ev sinema sistemi alınabilir :) bu şekilde izlemek için günün her saati uygun olur projeksiyonda pencereler ve duvar için ayrı perde almanız gerek, projeksiyonun da ampülünün ömrü kısa olacaktır :)
bence projeksiyonun gercekten iyisinin verdigi keyif ile tv olculemez yalniz su ampul omru meselesi kafami kurcaliyor cunku gunun cogu saatinde acik olacak. cok mu kisa surer omru ? ampulleri icin bir projeksiyon parasi daha veriliyor diye okumustum.

antimatter

Müdavim
Reaksiyon puanı
14
4000, eco modda 5000 saat lamba ömrü var. 3 yıl/ 2000 saatte lamba garantisi daha ne olsun :)
O keyfe bazı maliyetlere katkanılır...

ercngns

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

Dostum bu ust uste bindirme islemi nasil oluyor ? Yani bende indirdim mesela fetih 1453 3D blu-ray fakat bolunmus ekranda aciliyor her programda... Bu konuda yardimci olur musun ?

antimatter

Müdavim
Reaksiyon puanı
14
Dostum bu ust uste bindirme islemi nasil oluyor ? Yani bende indirdim mesela fetih 1453 3D blu-ray fakat bolunmus ekranda aciliyor her programda... Bu konuda yardimci olur musun ?
3D destekli bir cihazda bunu açtığında ya otomatik algılayıp bindiriyor yada 3D tuşuna başıyorsun...

aborden

SDN Okuru
Reaksiyon puanı
0
peki arkadaslar, 3D'si sinemayi aratmayacak full hd 2000-3500 arasi uzun sure beni goturecek ne onerirsiniz?

fakat dedigim gibi ev sinemasindan ziyade ev arkaplani gibi, genel olarak bilgisayara bagli olarak acik duracak

Cevaplar icin tesekkurler

aborden

SDN Okuru
Reaksiyon puanı
0
benim asil aklimdaki soru lamba omru. cunku nerdeyse 7/24 bilgisayara bagli acik duracak projeksiyon, kaliteli birsey almak istiyorum bir kere verdigim para onemli degil fakat surekli olarak lamba degistirmek biraz dusundurucu ayrica full hd 3d kaliteli bir cihaz ayni oranda da hassas olacaktir, 7/24 acik kalmaya piyasadaki kaliteli epson full hd 3d 3lcd urunler dayanabilir mi ? led bir urun alsam lamba omru cok uzun gercekten fakat 3D ve HD kalitesinde filmleri 3lcd teknolojisine yakin izleyebilir miyim?

4000-5000 saat gibi lamba omurlerinden bahsediliyor yani neredeyse her 3 ayda bir yeni lamba almam gerekecek.

onerilerinizi bekliyorum arkadaslar.

cevaplar icin tesekkurler

irobot54

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

Bahsettiğin ikiye bölünmüş ekran active 3D filmlerdir. Active 3D filmler söylediğin gibi sağda ve solda iki ekran olursa side by side, yukarıda ve aşağıda olursa top/bottom olarak ikiye ayrılır. Bunlar 3D film çekim metotlarından gelir ya yan yana iki kamera ya da alt alta üst üste iki kamera ile çekilir.

Active 3D fimleri projeksiyonlar ile izlemek zor ve zahmetlidir. Çünkü projeksiyon cihazının Active 3D özelliği olsa dahi genel olarak projeksiyon cihazları 3D readydir. Yani direkt oynatamazlar bir stereoscopic 3D player ya da bilgisayarına indirdiğin stereoscopic bir media playerin olmalı ve bilgisayarının ekran kartının bağımsız ve 3D destekliyor olması gerekmelidir.

Active 3D filmleri direkt oynatabilen şuana kadar tek bir cihaz gördüm oda, Promacto X09 ve X10 cihazları kendi media playerı üzerinden stereoscopic bir media playera sahip yani usb bellek harici harddisk micro sd kart hdmi giriş vs. tüm kaynaklarından aldığı görüntüyü bizzat kendi yazılımı üzerinden direkt olarak oynatabiliyor. Bunun yanı sıra 2D görüntüleri de 3D'ye çevirebiliyor. Side By Side, Top/Bottom tüm active 3D filmleri direkt olarak izleyebiliyorsunuz, fiyat performans olarak çok uygun bir cihaz tavsiye ederim.

irobot54

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
benim asil aklimdaki soru lamba omru. cunku nerdeyse 7/24 bilgisayara bagli acik duracak projeksiyon, kaliteli birsey almak istiyorum bir kere verdigim para onemli degil fakat surekli olarak lamba degistirmek biraz dusundurucu ayrica full hd 3d kaliteli bir cihaz ayni oranda da hassas olacaktir, 7/24 acik kalmaya piyasadaki kaliteli epson full hd 3d 3lcd urunler dayanabilir mi ? led bir urun alsam lamba omru cok uzun gercekten fakat 3D ve HD kalitesinde filmleri 3lcd teknolojisine yakin izleyebilir miyim?

4000-5000 saat gibi lamba omurlerinden bahsediliyor yani neredeyse her 3 ayda bir yeni lamba almam gerekecek.

Promacto Pro X10 led ve 30 bin saat lamba ömrü var. Ayrıca üretici firma 2 yıl lamba dahil garanti veriyor. 7/24 çalışacak, 3D'si mükemmel olucak istiyorsan senin için biçilmiş kaftan. Birde yakın atım merceği var diğer projeksiyonlara göre %30 daha kısa mesafeden daha geniş ekran açabiliyor. Bu da ışık gücünün artmasında olumlu etken. http://promactoprojeksiyon.com bi bak derim ben.

nohackmove

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
merhaba arkadaşlar
Kablo derdinden kurtulmak için Wifi üzerinden görüntü aktarabileceğim projeksiyon cihazlarını araştırıyorum.
min 720p (1280x720 veya 1280x800) çözünürlüğünde, mümkünse mobil boyutlarda- çok ufak olmak zorunda değil ama tavana asmayacağım- projeksiyon cihazı araştırıyorum. bunlara ek olarak almışken arada efektleri güzel filmleri izlemek için 3D özelliğide olmasını tercih ediyorum.
Bana www.amazon.com üzerinden amerikadan almak üzere neler önerebilirsiniz?

Aedon

Müdavim
Reaksiyon puanı
330
Almışken Full HD parlaklığı yüksek bişey al. Sonra çilesini çekme

theademix

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

7/24 açık kalacak diyorsanız promacto led projeksiyon öneririm ama eğer çok büyük bir ekran ihtiyacınız yok ise ve önemli olan sürekli açık kalsın diyorsanız 55" tv daha mantıklı.
projeksiyonlarda lamba fiyatları 5000 - 1000 TL arasında değişebiliyor.