Projeksiyon Cihazı alırken Dikkat etmeniz Gerekenler

Bu konuyu okuyanlar

betavizyon

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Projeksiyon cihazlarının lamba ömürlerinin ortalama kullanımda 250 saat civarında olduğu düşünülüp, satın alınırken ek lamba fiyatlarıda göz önünde bulundurulmalıdır. Bu şekilde kullanım sürenize göre toplam maliyeti daha doğru bir şekilde hesaplayabilir ve diğer görüntü cihazları ile karşılaştırabilirsiniz.
Eğer projeksiyon cihazınızı sadece karanlık bir ortamda film izlemek amaçlı
kullanmayı planlıyorsanız 1000 ANSI civarı ışık gücüne sahip cihazlar yeterli
olacaktır. Ancak aydınlık ortamlarda sunum ve benzeri amaçlar doğrultusunda
kullanacaksanız 2500-3000 ANSI ışık gücüne sahip cihazları tercih etmelisiniz.
Projeksiyon cihazı almadan önce ne amaçla kullanacağınıza karar vermelisiniz.
Örneğin okullarda perdeler ile karartılmış sınıflarda sunum amaçlı kullanmak
için alıyorsanız ışık gücünün orta derece olması yeterli olacaktır. Ama çok ışık
alan bi yerde kullanmayı planlıyorsanız ışık gücünün maksimum düzeyde olması
gerekir.

raxetul

Müdavim
Reaksiyon puanı
31
2500 saat olmalı, 250 saat günde 5'er saatten 50 günlük ömür eder.

antimatter

Müdavim
Reaksiyon puanı
14
Film izlemek için alıyorsanız DLP'den uzak durup 3LCD teknolojisini kullananlara yönelmelisiniz...
Evde karanlık ortamda kullanacaksanız ne kadar parlak o kadar iyi demeyin, fazlası gör yorar...
Reklam gibi olmasın ama EPSONlarda bir yılda lamba garantisi var ;)

zatura

Müdavim
Reaksiyon puanı
0
projeksiyonda film izelrken renklerde ve görüntüde bozulma oluyormu ? Kullanan üye arkadaşlar varmı ?

angel75

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
18
bende 1.5 sene önce optoma pk301 vardı.. boyutu çok ufak.. yatağımda uzanıp tavana yansıtıp film izlerdim.. görüntüsü çok iyiydi..
şirketimize de daha yeni lg pa70g alındı.. ben henüz kullanmadım.. kullanınca detay veririm.. internetten lamba ömrüne baktım... 30.000 saat imiş...

zatura

Müdavim
Reaksiyon puanı
0
şimdi popüler olan 3d , bu projeksiyonlarda varmı acaba ...

zatura

Müdavim
Reaksiyon puanı
0
genel olarak var o zaman öyle mi ? varsa da pahalıdır .. :)

REDFOKS

Müdavim
Reaksiyon puanı
201
[MENTION=158637]angel75[/MENTION] şirketteki lg pa70g'in boyutu nasıl ufak boyutlu bir cihazda bana lazım bu aralar birde neden bu modeli seçmişler ? Şirket içinse çok ufak boyutlu değildir sanırım

[MENTION=208792]betavizyon[/MENTION] öneriler için teşekkürler bunları dikkate alacağım.

angel75

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
18
@angel75 şirketteki lg pa70g'in boyutu nasıl ufak boyutlu bir cihazda bana lazım bu aralar birde neden bu modeli seçmişler ? Şirket içinse çok ufak boyutlu değildir sanırım

projeksiyon küçük..
G x D x Y (cm) : 23 x 17 x 4.5

usb'den office programlarını açabildiği için bunu tercih etmişler.. sunumlarımız fazla oluyorda bizim.. tabi buna bağlı olarak da lamba ömrü yüzünden de tercih edilmiş..

REDFOKS

Müdavim
Reaksiyon puanı
201
projeksiyon küçük..
G x D x Y (cm) : 23 x 17 x 4.5

usb'den office programlarını açabildiği için bunu tercih etmişler.. sunumlarımız fazla oluyorda bizim.. tabi buna bağlı olarak da lamba ömrü yüzünden de tercih edilmiş..

boyutları çok büyük değil ideal miş office programlarını açması güzel ama benim için çok önemli değil nasılsa pc'ye bağlı olarak çalışacak çoğu zaman :)

Lamba ömrüdemi varmış bunlarda ?

Sanırım bu konuda biraz daha araştırma yapıp alsam çok daha güzel olur benim için fiyat = özellik açısından en doğrusunu yapmış olurum.

Bu arada konu bayağı eski imiş hortlaması benim işime yaradı :D

angel75

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
18
[MENTION=58793]REDFOKS[/MENTION]; evet biraz daha araştırmanız iyi olur..
lamba ömürleri var.. hatta bazı firmalar lambalara 1 yıl garanti falan veriyor.. bu projeksiyon 30.000 saat ile en uzun ömürlü sanırım.. ben daha yükseğini duymadım...

konunun eski olduğunu siz yazmasanız ben hiç fark etmeyeceğim :)

zatura

Müdavim
Reaksiyon puanı
0
usb'den office programlarını çalıştırması güzel , pc ye ihtiyaç kalmıyor .. acaba film de oynatıyormu ?

angel75

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
18
usb'den office programlarını çalıştırması güzel , pc ye ihtiyaç kalmıyor .. acaba film de oynatıyormu ?

evet izlenebiliyormuş.. fakat 30 gb'tan büyük videoları ve 1mb'tan büyük ses dosyalarını desteklemiyormuş..
bu arada sorularına cevap verebilmek için kullanım klavuzunu yanıma aldım.. müdürümde ne yapıyorsun klavuzla diyor bana :)

REDFOKS

Müdavim
Reaksiyon puanı
201
vay arkadaş projeksiyona bak neler yapıyor :) Bankadakiler pc olmadan bir halta yaramıyordu :)

zatura

Müdavim
Reaksiyon puanı
0
[MENTION=158637]angel75[/MENTION] seni zora sokmayalım :) Müdür filan ..

zatura

Müdavim
Reaksiyon puanı
0
bu arada eskimiş bir konuyu hortlatmışım ... ama işimize yaracak bilgiler elde ettik..
fiyatınıda bir öğrenseydik.. dudağımız uçuklarmı ?

angel75

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
18
bu arada eskimiş bir konuyu hortlatmışım ... ama işimize yaracak bilgiler elde ettik..
fiyatınıda bir öğrenseydik.. dudağımız uçuklarmı ?

1.850 TL'ye alınmış.. benim şuan dudağım uçukladı :)
aslında projeksiyonların piyasa fiyatlarını bilmiyorum.. yani bu özelliklere bu fiyat iyimi bilemem..

zatura

Müdavim
Reaksiyon puanı
0
KDV dahilmi ? Pc olmadan hemen hemen her şeyi yapmana izin veriyor... bu kapsamda düşündüğümüzde fiyat iyi olabilir. 1000 dolara tekabül ediyoır.. ..

angel75

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
18
KDV dahilmi ? Pc olmadan hemen hemen her şeyi yapmana izin veriyor... bu kapsamda düşündüğümüzde fiyat iyi olabilir. 1000 dolara tekabül ediyoır.. ..

vatan bilgisayardan alınmış.. kdv dahildir.. aslına bakarsak projeksiyonu alıp senelerce televizyon niyetine kullanabiliriz..
çok değil gibi sanki bilemedim...

angel75

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
18
[MENTION=30440]zatura[/MENTION], [MENTION=58793]REDFOKS[/MENTION]; çok özür dileyerek birşey söylemek istiyorum.. bu pa70g projeksiyon 3D ready imiş.. o yüzden sanırım fiyatı şimdi uygun gelmiştir hepimize :)

yunusunlukaya

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
günaydın arkadaslar epson projektör kullanan var mı nasıl bir ürün alırsam memnun kalırmıyım ?

antimatter

Müdavim
Reaksiyon puanı
14
Epson projeksiyon alanında teknoloji geliştirirken diğerleri Epsondan patent alıyor :) Bu kadar söyleleyim sen hesap et gerisini... Ve de Japon sonuçta....