Profesyonel fotoğraf makinesi tavsiye

Bu konuyu okuyanlar

isveçli

Müdavim
Reaksiyon puanı
9
Akil var mantik var ya telefon ile dslr makina karsilastirilirmi ?sadece fotograf kalitesi bir anlam ifade etmiyor.telefona istedigin lensi takabilirmisin?yada telefonla ucan kusun fotografini nasil cekecekin?
ben nikon d7100 yari profesyonel makina kullaniyorum mesela bu makina ile cektigim fotolarin telefon ile cekilmesi imkansiz.ha önumuzde duran cicek balon resmini 50 liralik makina ilede cekersin.

zangoo

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Konuya biraz geç müdahil oldum ama günümüzde kur farkı sebebi ile 1.500₺ ye prof makina alamazssınız, ama para biriktirip fujifilm X-T2 alabilir yanına da başlangıç için 135mm'lik XF-18 lens kiti ile iyi bir başlangıç yaparsınız, "D90 la, D60 la başlayayım sonra yükseltirim" le olmaz bu iş, başlamak için en iyisi ile başlayacaksın ki hevesin artsın..

eylemcanakiyan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Her türlü Nikon'dan ziyade Canon' öneririm. İkisini de kullandım, Canon tek geçer. Başlangıç için de 600D-650D'yi alabilirsin. Görüntü kalitesi açısından da Canon'un odaklamaları, renkleri, gece bile yarattığı aydınlık yeter. Çok daha kolay öğrenirsin :)